Velký inovátor se potápí. Nyní chystá unikátní přední fotoaparát

  0:18aktualizováno  0:18
LG není na trhu se smartphony žádným nováčkem. Právě naopak. Ale odbyt jeho smartphonů se v posledním roce výrazně propadl. Firmě se nedaří své nápady prodat dlouhodobě.

LG G8 ThinQ dostane unikátní přední fotoaparát využívající technologii ToF. | foto: LG

LG se začátkem prodeje modelu Prada vlastně předběhlo první iPhone z roku 2007. Šlo o první mobil moderní koncepce s dotykovým displejem, který však měl na rozdíl od revolučního iPhonu řadu much. 

V segmentu chytrých telefonů patří LG řada prvenství. Od pokusů s 3D smartphony nebo o první prohnutý smartphone, který se prodával. Ale důležitější je například jeho první použití vícejádrových procesorů ve smartphonech nebo umístění čtečky otisků na záda přístroje.

Ovšem nic z toho nepřináší LG úspěch. Jeho modely jsou výbavou srovnatelné s konkurencí, přitom se prodávají na některých trzích (jako je ten náš) za skoro poloviční ceny než konkurenti. Tato strategie jasně vede k poklesu zisku, ovšem paradoxně neprospívá ani objemům prodejů.

Podle analytické agentury Strategy Analytics se v loňském roce propadly prodeje LG o závratných 45 procent. Taktika s podbízivou cenou se tak nevyplácí. A samozřejmě se propad prodejů projevuje i v poklesu zisku. Ten klesl LG v mobilním segmentu o 44 procent.

Přitom výrobce nabízí skvěle vybavené smartphony. Loni uvedl model G7 ThinQ, který jako jeden z prvních přišel s nyní již standardní konstrukcí s displejem přes celé čelo telefonu.

Modely řady V zase trpí poněkud zmateným marketingem. Model V30 dostal krátce po sobě dva nijak výrazně se odlišující nástupce. Další v řadě, model V40 ThinQ, zaujal pěti fotoaparáty. Tím si vysloužil zájem médií, ale ne zákazníků.

Obrat by mohl přinést model G8 ThinQ, který už LG přislíbilo představit zanedlouho na veletrhu MWC (od 25. února). Má mít speciální přední fotoaparát s čipem od německé společnosti Infineon. Přední fotoaparát bude podporovat technologii Time of Flight (ToF).

Tato technologie umožňuje přesné měření prostoru pomocí trojrozměrného skenu. Mimo kouzel s rozšířenou a virtuální realitou poslouží hlavně k odemykání smartphonu pomocí obličeje. Nový fotoaparát by měl předčit obdobně řešený přední snímač používaný v nových iPhonech.

Technologie Applu je přitom už od iPhonu X z roku 2017 v tomto ohledu nepřekonaná. Ostatní výrobci spíše vylepšují zabezpečení pomocí otisků prstů. Mluví se o tom, že nové iPhony mají dostat technologii ToF pro hlavní zadní fotoaparáty.

Nové LG by tak opět mohlo ukázat trendy a připsat si prvenství. Ovšem stejně jako v minulosti to asi nezaručí velké prodeje. LG jako značka prostě není „trendy” a podbízivými cenami si spíše ubližuje. Konkurence prodává daleko dražší smartphony ve větších objemech.

Autor:
 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Další z rubriky

Levná verze i monstrum s obří pamětí. Samsung představil jubilejní S10

Samsung Galaxy S10 a S10+

Samsung na konferenci v americkém San Francisku představil nejnovější generaci smartphonů řady Galaxy S. Tradičně jde o...

Chystá se opravdu velká inovace. LG vymyslelo převratný displeduktor

Takto ukazuje technologii Crystal Sound OLED samotné LG.

O LG jsme v poslední době psali jako velkém inovátorovi, který není zákazníky příliš doceněn. U jeho nejnovějšího...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Najdete na iDNES.cz