Velký inovátor se potápí. Nyní chystá unikátní přední fotoaparát

  0:18aktualizováno  0:18
LG není na trhu se smartphony žádným nováčkem. Právě naopak. Ale odbyt jeho smartphonů se v posledním roce výrazně propadl. Firmě se nedaří své nápady prodat dlouhodobě.

LG G8 ThinQ dostane unikátní přední fotoaparát využívající technologii ToF. | foto: LG

LG se začátkem prodeje modelu Prada vlastně předběhlo první iPhone z roku 2007. Šlo o první mobil moderní koncepce s dotykovým displejem, který však měl na rozdíl od revolučního iPhonu řadu much. 

V segmentu chytrých telefonů patří LG řada prvenství. Od pokusů s 3D smartphony nebo o první prohnutý smartphone, který se prodával. Ale důležitější je například jeho první použití vícejádrových procesorů ve smartphonech nebo umístění čtečky otisků na záda přístroje.

Ovšem nic z toho nepřináší LG úspěch. Jeho modely jsou výbavou srovnatelné s konkurencí, přitom se prodávají na některých trzích (jako je ten náš) za skoro poloviční ceny než konkurenti. Tato strategie jasně vede k poklesu zisku, ovšem paradoxně neprospívá ani objemům prodejů.

Podle analytické agentury Strategy Analytics se v loňském roce propadly prodeje LG o závratných 45 procent. Taktika s podbízivou cenou se tak nevyplácí. A samozřejmě se propad prodejů projevuje i v poklesu zisku. Ten klesl LG v mobilním segmentu o 44 procent.

Přitom výrobce nabízí skvěle vybavené smartphony. Loni uvedl model G7 ThinQ, který jako jeden z prvních přišel s nyní již standardní konstrukcí s displejem přes celé čelo telefonu.

Modely řady V zase trpí poněkud zmateným marketingem. Model V30 dostal krátce po sobě dva nijak výrazně se odlišující nástupce. Další v řadě, model V40 ThinQ, zaujal pěti fotoaparáty. Tím si vysloužil zájem médií, ale ne zákazníků.

Obrat by mohl přinést model G8 ThinQ, který už LG přislíbilo představit zanedlouho na veletrhu MWC (od 25. února). Má mít speciální přední fotoaparát s čipem od německé společnosti Infineon. Přední fotoaparát bude podporovat technologii Time of Flight (ToF).

Tato technologie umožňuje přesné měření prostoru pomocí trojrozměrného skenu. Mimo kouzel s rozšířenou a virtuální realitou poslouží hlavně k odemykání smartphonu pomocí obličeje. Nový fotoaparát by měl předčit obdobně řešený přední snímač používaný v nových iPhonech.

Technologie Applu je přitom už od iPhonu X z roku 2017 v tomto ohledu nepřekonaná. Ostatní výrobci spíše vylepšují zabezpečení pomocí otisků prstů. Mluví se o tom, že nové iPhony mají dostat technologii ToF pro hlavní zadní fotoaparáty.

Nové LG by tak opět mohlo ukázat trendy a připsat si prvenství. Ovšem stejně jako v minulosti to asi nezaručí velké prodeje. LG jako značka prostě není „trendy” a podbízivými cenami si spíše ubližuje. Konkurence prodává daleko dražší smartphony ve větších objemech.

Autor:
 

Nejčtenější

Samsung pustil do světa ohebný model Fold. Rýha v displeji je dost vidět

Samsung Galaxy Fold

Revoluční ohebný model Galaxy Fold se konečně dostal do rukou novinářů a známých osobností. Se světem se podělili o své...

Šampion ve střední třídě se 48MPix foťákem. Recenze Xiaomi Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi

Nejnovější model Redmi Note 7 od Xiaomi je pořádně lákavým smartphonem. Nejen, že má nejjemnější fotoaparát...

Vypečený dárek ke každému xiaomi. Antivir měl zadní vrátka

Xiaomi Mi Mix 3 boduje poctivou vysouvací konstrukcí a špičkovou výbavou. I...

Malware je asi to poslední, co by uživatel ve svém smartphonu uvítal. Jenže škodlivý kód může být v zařízení hned po...

Xiaomi vyzrálo na konkurenci. Prodává nejlevnější top model

Xiaomi Mi 9

Nejnovější špičkový smartphone od Xiaomi, model Mi 9, vypadá neodolatelně. Má nejvyšší výkon mezi androidími...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Další z rubriky

Budou takový iPhone lidé chtít, až ho uvidí? Design ukázal ukradený díl

Nejvyšší model iPhonu 11 bude mít trojitý foťák. Výstupek fotomodulu je opravdu...

Od premiéry nových iPhonů nás dělí přibližně pět měsíců, ale vzhled toho nejvybavenějšího z nich už možná známe. Unikl...

Šampion ve střední třídě se 48MPix foťákem. Recenze Xiaomi Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi

Nejnovější model Redmi Note 7 od Xiaomi je pořádně lákavým smartphonem. Nejen, že má nejjemnější fotoaparát...

Porazí nejlepší samsungy a huaweie? Špičkový stroj má revoluční foťák

Oppo Reno a Reno 10x Zoom

Oppo v těchto dnech po světě představuje nový model Reno. Má dvě varianty, zajímavější je ta druhá s označením 10x...

Najdete na iDNES.cz