Legendární Moon Patrol se vrací

aktualizováno 
Dnes již skoro zapomenutá klasika z Atari 800 se vrací, tentokrát ovšen na mnohem menší přístroje a s jiným názvem.

Konverze jsou u her na mobily vcelku normálním jevem. Obvykle ale mají převedené hry s originálem společný pouze název. V případě Alien Patrol je situace naprosto opačná. Jediné jiné je totiž právě jméno. Uznávám že Atari 800 není PC, ale Moon Patrol byla klasika.

Grafika je pěkně vyhlazená do nejmenšího detailu, a stejně jako u své pradávné verze spoléhá hlavně na jednoduchost, takže složité textury nebo časté střídání prostředí tu rozhodně nenajdete. Ale pěkně animované lodě, ať už tu vaší nebo nepřátelské, tu rozhodně nechybí. Připočítejte působivé exploze a dostanete celek, který sice není nijak světoborný, ale rozhodně neurazí. Se zvukem je to naprosto stejné nebo alespoň hodně podobné.

 

Dobrým zážitkům ze hry hodně brání fakt, že ve hře jsou jen tři druhy nepřátel.  To je, vzhledem k délce hry, velmi málo a hodně rychle si tento fakt uvědomíte. Jinak je princip hry stále stejný. Přes povrch planety (kdysi to býval Měsíc, ale to se v Alien patrolu změnilo) co nejrychleji na základnu, a při tom se vyhýbat dírám v terénu, ničit skály, co vám stojí v cestě, a hlavně se nenechat zabít těmi pochybnými stvůrami v prapodivných lodích.

Celá hra je dělena na písmena abecedy, která určují vzdálenost od tábora. Každé páté písmeno přitom znamená přechod do dalšího prostředí, ostatní jsou pouze takzvané checkpointy. Asi není příliš nutné dodávat, že čím blíže jste konečnému „zetku“, tím obtížnější je hraní a také narůstá počet nepřátel.

 

Se nepříliš složitým systémem hry jde jako obvykle ruku v ruce příjemně jednoduché ovládání které  se skládá z pouhých čtyř kláves (nahoru, doleva, doprava a akce). Jednotlivá tlačítka určují rychlost (doleva a doprava) nebo vykonávají dvě akce (skok – nahoru, střelba – obvyklá akční „pětka“).

Alien patrol je krásný příklad toho, že tvůrci nemusí vždy čerpat v nápadech úplně nejnovějších her, aby udělali dobrou konverzi. Protože staré počítače typu Atari byly k mobilům technikou o hodně blíže než dnešní PC. Nemůžu říct, že je hra dokonalá a bez chyb, ale pobaví a vydrží, rozhodně stojí za nákup.

Autor:
 
Témata: grafika, hry, java, Atari

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

První oběť obchodní války. Google poslal ke dnu nový Honor 20 Pro

Honor 20 a 20 Pro

Rozpačité představení novinek od Honoru následuje další překvapivá informace. Model 20 Pro nedostal Android certifikaci...

Čistka telefonů od Huaweie pokračuje. Google je smazal ze svého webu

Huawei P30 Pro

Špičkové modely P30 Pro a dosud nevydaný skládací Mate X byly odstraněny z oficiálních stránek operačního systému...

Do Evropy míří nová značka mobilů. Po krku půjde především Xiaomi

Realme 3 Pro

Na toto jméno si dávejme pozor. Realme není žádný třetiligový čínský výrobce mobilů. Patří pod křídla gigantu, který...

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

Další z rubriky

Výhodný Supersmarthphone Asus má otočný foťák a stojí 13 tisíc

Asus Zenfone 6

Ke květnové várce mobilních novinek se přidává také tchajwanský Asus. Jeho novinka Zenfone 6 je opět špičkový...

Tři modely jedné řady. Radíme, který Samsung Galaxy S10 vybrat

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Výrobci mobilních telefonů v poslední době čím dál častěji sahají k taktice několika top variant v jedné modelové řadě....

Doma to nezkoušejte. Otočná kamera odolala malému ničiteli

Test odolnosti otočné kamery Asusu Zenfone 6

Asus Zenfone 6 je vybaven netradičním otočným mechanismem kamery, díky kterému nepotřebuje čelní fotoaparát. Těm, kdo...

Najdete na iDNES.cz