Komunikátor Gigabyte GSmart i120 s televizí a pro záletníky

aktualizováno 
Tchajwanský výrobce počítačových komponentů a v poslední době také producent mobilních telefonů představil nový komunikátor, který má ve výbavě přijímač analogového televizního signálu.
Gigabyte GSmart i120

Gigabyte GSmart i120 | foto: The Unwired

Nový komunikátor GSmart i120 s netradičně umístěnou alfanumerickou klávesnicí vedle navigační klávesy používá operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 Pocket PC AKU 3.3. Z řady podobně vybavených přístrojů vybočuje nový Gigabyte vestavěným přijímačem analogové televize ve standardech NTSC, SECAM i PAL. Televizní vysílání lze nahrávat.

Uživatelská paměť má kapacitu 256 MB, operační paměť pak 64 MB. Paměť lze rozšířit pomocí paměťových karet formátu Mini SD. Procesor  Intel PXA 272 je taktovaný na frekvenci 416 MHz.

Komunikátor s rozměry 106,6 x 53,2 x 19,8 milimetru má dotykový QVGA displej, který dokáže zobrazit 262 000 barev. Fotografovat lze vestavěným fotoaparátem s rozlišením 2,1 megapixelu.

Solidní výbava

GSmart i120 pracuje ve třech pásmech GSM (900/1800/1900 MHz) a nabízí datové přenosy GPRS třídy 10. K dispozici je i bezdrátové připojení na internet Wi-Fi 802.11 b/g.

Gigabyte GSmart i120 Gigabyte GSmart i120

Připojit komunikátor k počítači lze přes Bluetooth 1.2 nebo pomocí USB 1.1. Ve výbavě nechybí také FM rádio. Hmotnost komunikátoru s baterií Li-Ion 1 300 mAh je 130 gramů. Výdrž v pohotovostním režimu dosahuje 125 hodin nebo 3,5 hodiny hovorového času.

Nový Gigabyte GSmart i120 má ve výbavě také dvě aplikace Wise Talk a Smart Input. Aplikace Smart Input umí dokončovat rozepsaná slova a tak usnadňuje psaní.

Funkce pro záletníky

Aplikace Wise Talk dokáže přidat do telefonního hovoru různé zvuky na pozadí a tak se na druhé straně hovoru může zdát, že telefonující stojí na letišti nebo v koncertní hale. Tuto funkci jistě využijí například záletníci, kteří tak mohou protistraně tvrdit, že jsou přesně tam, kde mají být, ač tam nejsou.

Gigabyte GSmart i120 bude v prodeji i v Evropě. Jeho cena by se měla pohybovat okolo 650 amerických dolarů, v přepočtu tedy okolo 14 000 Kč.

Autor:
 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Porovnali jsme datové tarify v EU. Řecký Vodafone je zdaleka nejhorší

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Jak špatné jsou tuzemské tarify oproti nabídce v jiných zemích Evropské unie? Zkusili jsme je porovnat a dobrá zpráva...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

Další z rubriky

Xiaomi má premianta mezi fotomobily, nestačí jen na Huawei

Xiaomi Mi 9

Nové Xiaomi Mi 9 je podle očekávání špičkový smartphone s perfektní výbavou včetně trojitého fotoaparátu. Právě ten...

Bezostyšné kopírování. Xiaomi vykradlo tapetu Applu

Tapeta Xiaomi Mi 9

Xiaomi se u novinky Mi 9 chlubí i jedním vlastně nepodstatným detailem. Novou živou tapetou, která mění barevnost podle...

Už ani levné telefony nebudou malé. Honor uvádí na český trh model 8A

Honor 8A

Na český trh vstupuje nový cenově dostupný smartphone Honor 8A. Přístroj ctí moderní trendy, a tak dostal obrovský...

Najdete na iDNES.cz