Kladivo na iPhone - Samsung představil revoluční mobil

  9:53aktualizováno  9:53
Samsung dnes představil nový model, který je přímou konkurencí pro opěvovaný iPhone od Apple. Stejně jako on má rozměrný dotykový displej, navíc nabízí hardwarovou QWERTY klávesnici. Nechybí podpora sítí třetí generace.

Samsung Ultra Smart F700 | foto: Akihabaranews.com

Samsung připravil konkurenci s novým modelem Ultra Smart F700 těžký úder. Všichni se rozplývají nad novým iPhonem od Apple, který by měl přinést do řad mobilních telefonů svěží vítr. Novinka od Samsungu bude přímým konkurentem nového iPhone, nabízí však funkce, o kterých se iPhone může jen zdát.

Nejmenší komunikátor?

To co iPhone nemá a je za to kritizován, přináší nový Samsung ve stejně elegantním balení. Samsung Ultra Smart F700 je i o poznání menší (104 x 50 x 16,4 milimetru). Novinka Samsungu má sice větší tloušťku, to je zapříčiněno vysouvací QWERTY klávesnicí, ale ostatní rozměry jsou výrazně menší. Výrazně víc se tak blíží velikosti běžného mobilu. Pro představu, telefon bude zhruba stejně velký jako populární Samsung D900!

Samsung Ultra Smart F700 Samsung Ultra Smart F700 Samsung Ultra Smart F700

Ovládání pouze přes dotykový displej bylo u iPhonu předmětem kritiky. Samsung tedy boduje přítomností hardwarové klávesnice, na které se texty budou psát jistě pohodlněji než na dotykovém displeji. Dotykový displej má vysoké rozlišení 440 x 240 obrazových bodů a úhlopříčku přes sedm centimetrů. Displej je aktivní (TFT) a dokáže zobrazit 262 000 barev. Ovládání přes dotykový displej nabízí při dotyku odezvu jemnou vibrací pomocí podpory technologie Vibe Tonz. Zatím poněkud záhadný je použitý operační systém. Pravděpodobně se bude jednat o proprietální systém, který Samsung nazývá Flash UI.

Pět mega a autofokusem

Samsung boduje i vestavěným fotoaparátem. Ten má maximální rozlišení pět megapixelů a nabízí automatické ostření. Nechybí druhý fotoaparát pro videohovory. Čím ovšem nový Samsung Ultra Smart F700 předhání iPhone je podpora sítí třetí generace. Nový Samsung dokonce nabízí i podporu rychlých dat HSDPA v 3G sítích a to až rychlostí 7,2 Mbps. Tím předběhl veškerou konkurenci ale i v současné době dostupné technologie. Jinak telefon pracuje ve třech pásmech GSM (900/1800/1900 MHz), ve kterých nabízí datové přenosy EDGE.

Samsung Ultra Smart F700 Samsung Ultra Smart F700 Samsung Ultra Smart F700

Výbava nového Samsungu zahrnuje hudební i video přehrávač. Hudební přehrávač podporuje formáty MP3, AAC, AAC+, eAAC+ a Real Audio. Video přehrávač pak formáty MPEG4, H.263, H.264 a Real Video. Samozřejmě nechybí internetový HTML prohlížeč, e-mailový klient, Java, Wap 2.0 a prohlížeč dokumentů.

Chybí jen Wi-Fi

Paměť lze rozšířit pomocí paměťových karet formátu microSD. Připojit Samsung Ultra Smart F700 k počítači lze přes Bluetooth nebo pomocí USB datového kabelu. Nový Samsung může fungovat i s vypojenou telefonní částí. Unikátní Samsung však postrádá jednu zásadní věc a tím je podpora bezdrátového připojení na internet přes Wi-Fi.

Dnes představený Samsung Ultra Smart F700 si odbude výstavní premiéru na nadcházejícím kongresu 3GSM, který začíná v Barceloně 12. února. V Barceloně budeme a přineseme bližší pohled na tento zajímavý přístroj.

Autor:

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Další z rubriky

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Nový smartphone vyřeší problém s vertikálním videem

Motorola One Action

Novinka od Motoroly s názvem One Action má nezvyklý prvek ve výbavě: snímač pro natáčení videa otočený o devadesát...

Toto jsou nejlepší smartphony za uplynulý rok. Každý je něčím výjimečný

Top smartphony léta 2019

Zanedlouho začne na trh nastupovat nová vlna top smartphonů, prvním z nich je Samsung Galaxy Note 10. Přesto modely,...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz