Jungle Storm - Jak se povedla 3D střílečka pro N-Gage?

aktualizováno 
Oddíl mírových sil OSN má za cíl zneškodnit vojenské velitele a zabezpečit volby na Kubě. V této situaci začíná děj akční střílečky Tom Clancy’s Ghost Recon: Jungle Storm. Jedná se o 3D střílečku z pohledu první osoby určenou pro mobilní telefony.

Píše se rok 2009 a smrt kubánského vůdce Castra zanechává zem v mocenském vákuu, které chce využít kolumbijský drogový kartel. První svobodné volby na ostrově jsou ohrožené a jediný, kdo může situaci zachránit, jsou staré dobré Spojené státy. Na ostrov je vyslána elitní jednotka Ghosts jako součást mírových sil OSN. Tento oddíl má za cíl zneškodnit vojenské velitele a zabezpečit volby.

V této situaci začíná děj akční střílečky Tom Clancy’s Ghost Recon: Jungle Storm. Jedná se o 3D střílečku z pohledu první osoby určenou pro mobilní telefony. První, co na Jungle Storm pro N-Gage každého překvapí, je grafické zpracování hry (posuďte na obrázcích). Trojrozměrná grafika je vzhledem k možnostem konzole velmi detailní a hra se netrhá. Osoby ve hře jsou vykresleny skvěle, trochu pokulhává grafika prostředí.

Jungle Storm

Ve hře si můžete vybrat z široké nabídky zbraní, která se rozšiřuje po dokončených misích. Každý hráč unese zbraně dvě. Na začátku každé mise se vždy seznámíte s jejím cílem a prohlédnete si mapu. Cíle akcí nejsou jen klasické vyhlazovací. Nelze proto bezhlavě střílet do všeho, co se pohne, mohlo by se totiž stát, že si odbachnete rukojmí, které je třeba vysvobodit. V kubánských městech se navíc pohybuje mnoho civilistů. Někdy se tak stane, že vám v napínavé situaci skočí na mušku náhodný kolemjdoucí, nebo začne naopak pálit civilista.

Menší nepříjemnoti nastávají v úzkých průchodech

Ve hře se za hlavním hrdinou pohybuje ještě trojice pomocníků. Mezi hráči je možné přepínat. Vždy stačí, aby na konci mise žil jeden a do další akce všichni obživnou. Menší nepříjemnosti nastávají v úzkých průchodech. Pokud se například plížíte s odstřelovací puškou, nedočkaví pomocníci před vás skočí a nemůžete projít. V takové situaci je potřeba zacouvat a naběhnout do dveří jako první. Silnější nátury mohou své spoluhráče klidně postřílet. V jiných případech je před vámi relativně široká ulička, kterou se postava prostě nemůže protáhnout.

Jungle Storm Jungle Storm

Hra má poměrně velký spád, což je také její slabou stránkou. Varianta pro jednoho hráče nabízí pouze osm relativně krátkých map, které se nám podařilo dohrát za něco málo přes tři hodiny. Po dohrání se sice objeví možnost projít znovu celou hru na větší obtížnost (stupně jsou celkem tři Recruit, Veteran, Expert), ovšem opakování již takovou úroveň zábavy nepřináší.

Jungle Storm

Výbornou atmosféru hry podkresluje akční hudba, věrné zvuky zbraní, hlášky parťáků a dobře navržené lokace. Venkovní pasáže jsou plné přírodních nebo umělých překážek. Nejadrenalinovější jsou ovšem akce ve městech, které jsou plné klikatých uliček. Nepřátele se hemží všude a někteří navíc vypadají jako civilisté. Při obtížnosti Veteran nebo Expert se rychle přesouvají i v okamžiku, kdy o vás neví, a střílení ze zálohy je pak o to těžší.

Atmosféra i hratelnost je výborná

V případě, že máte s cílením problémy, můžete si jej trochu usnadnit. Hra vám nabídne celkem tři úrovně asistence při míření – None, Basic a Camera. Zaměřovací kříž pak podle nastavené úrovně „sklouzává“ na protivníky.

Jungle Storm Jungle Storm

Ve spodním řádku displeje naleznete ukazatele stavu života, přehled o stavu munice a používanou zbraň. Další prvek, který dodává hře na přehlednosti, je malý radar. Na něm vždy hráč vidí, jakým směrem se má zrovna vydat, případně odkud na něj někdo pálí. Hráč tak neplýtvá čas na běhání po mapě, kdy nemůže najít další stanoviště.

Jungle Storm

Pořádnou řežbu přinese multiplayer, který je možné provozovat až v osmi hráčích. Je ovšem otázkou, jestli osm majitelů N-Gage seženete. Někteří hráči kritizují systém ukládání, které je vždy spojeno s ukončením hry. Podle našeho názoru je tento systém dobrý, protože nelze provozovat taktiku krok – save, krok-save. Případný neúspěch v misi je tak mnohem nepříjemnější a hra proto napínavější.

Počítač to není, ale hra je zábavná

Hratelnosti 3D hry na mobilním telefonu jsme se obávali. Jungle Storm vás dokáže vtáhnout do napínavého boje i přes displej, který nedosahuje velikosti pasové fotografie. Atmosféra i hratelnost je dobrá, jediné co lze hře skutečně vytknout je její rozsah. Pár hodin opravdové zábavy si s tak Jungle Storm užijete, ale pořizovací cena je za 1800 Kč vysoká.

Hráli byste takovou hru na běžném telefonu?

Autor:

Nejčtenější

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Krutá pomsta za nadměrné používání mobilu. Dceři v noci načernila oči

Ilustrační snímek

Zamezit dětem v přístupu k moderním technologiím je téměř nemožné. Rodiče tak třeba trápí, kolik času potomci tráví nad...

Kdo se v tom má vyznat? Nové iPhony se zase budou jmenovat jinak

iPhone 11

Po loňské změně velkého modelu na přívlastek Max nás letos u nových iPhonů čeká nejspíše další změna. Spekuluje se, že...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Má dva displeje a výkonnější procesor než Note 10. Stojí přitom polovinu

Nubia Z20

Loni čínská Nubia uvedla na trh vskutku netradiční smartphone s displejem i na zádech. Nyní tato někdejší luxusní...

Další z rubriky

Další posouvání hranic. Žebříček nejlepších fotomobilů má novou jedničku

Představení modelů Samsung Galaxy Note 10

Dalo se to očekávat. Nový Samsung Galaxy Note 10+ zamířil do čela žebříčku nejlepších fotomobilů. O bod překonal...

Telefon s perem je poprvé ve dvou velikostech. Samsung představil Note 10

Představení modelů Samsung Galaxy Note 10

Jako první z velkých výrobců představil Samsung svůj špičkový smartphone z nové „podzimní“ záplavy novinek. Asi...

Nic lepšího neseženete. Prohlédněte si nejvýkonnější smartphone na trhu

OnePlus 7 Pro

Pořadí nejvýkonnějších telefonů světa se mění prakticky každým měsícem, ovšem v současnosti je na špičce značka OnePlus...

Najdete na iDNES.cz