Je libo slušivý obleček pro váš mobil?

aktualizováno 
Jestli plánujete zakoupení nějakého pouzdra na svůj mobil, pomůže vám náš článek, věnovaný právě tomuto tématu. Tak tedy, jaké pouzdro zvolit?

Mobilní telefon v dnešní době neslouží pouze jako prostředek ke komunikaci. V mnoha případech může být také vkusným módním doplňkem. K tomu kromě povedeného designu může pomoci také výběr vhodného příslušenství. A právě spousta takových doplňků, které lze koupit v každé prodejně s telekomunikační technikou, dává každému mobilu nové rozměry. Jedním z takových produktů jsou pouzdra na mobilní telefony.

Základní rozdíly

Pouzdra na mobily jsou nejběžnějším a finančně nejdostupnějším doplňkem pro váš telefon. V první řadě se od sebe odlišují použitým výrobním materiálem. Tento doplněk se vyrábí dnes již téměř ze všeho - z koženky, kůže, látky, PVC, umělých materiálů a podobně. Dokonce není problémem sehnat také pouzdra plyšová, v podobě různých zvířátek (Např. medvěd, hroch, pes, apod.).

2 x pouzro na erika

Dalším odlišným prvkem jednotlivých druhů pouzder je způsob jejich uchycení. Převážnou většinu z nich upevníte na opasek (batoh ap.) pomocí kovového klipu. Mohou mít také poutko se suchým zipem, cvočkem, nebo karabinku. Nějaká pouzdra jsou vybavena například jen obyčejnou "tkaničkou" na zavěšení na ruku (což uvítají především nenechavci). Možnosti jsou téměř neomezené a záleží pouze na fantazii výrobce.

umělohmotné pouzdro na T28V poslední řadě se pouzdra odlišují svým designovým provedením, barvou a samozřejmě - cenou. Na tom, z jakého je pouzdro materiálu a jaké požadavky jsou kladeny na jeho odolnos,t se odráží především právě cena, která se může pohybovat od sto korun do 1000 Kč. Pokud tedy vybíráte pouzdro na telefon, důkladně zvažte, k jakému účelu má sloužit, v jakých podmínkách se s ním budete pohybovat a kolik jste schopni a ochotni do něj investovat.

Levnější kožená pouzdra

Pokud jste běžným uživatelem, který se občas vyskytuje v prašném a vlhkém prostředí, a chcete svůj telefon chránit před negativními vlivy (jako je například prach a špína), ideálním řešením je obyčejné kožené (případně koženkové) pouzdro.

Pouzdra - jedno z koenky a jedno z hověziny.

Jeho cena není vysoká (150 - 300 Kč), pouzdro nevyžaduje, abyste z něj telefon před každým hovorem vyndali a posléze jej opět vložili zpět. Přední strana pouzdra je z průhledného materiálu, takže dobře vidíte na displej i klávesnici. Ostatní části pouzdra jsou z jemné kůže nebo koženky. Zezadu je umístěn kovový klip. Suchý zip uzavírá pouzdro a brání telefonu vypadnout. Nevýhodou tohoto typu spočívá ve snížené citlivosti kláves, takže na ně musíte více tlačit.

Luxusní pouzdra

Jste-li úspěšným manažerem, je pro vás tou nejlepší volbou luxusní kožené pouzdro za opasek, například od proslulých výrobců v této oblasti - společnosti Wild Skin nebo Riwal. Takové produkty už se však pohybují v jiné cenové hladině (400 - 700 Kč) než například pouzdra koženková.

Pouzdro WildSkin vodorovnéhmědé luxusní pouzdro na erika

Dále si můžete zvolit, zda-li vám bude více vyhovovat pouzdro, ve kterém je telefon uložen vertikálně, nebo horizontálně. Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit druhou variantu, neboť je to mnohem pohodlnější při jízdě v autě nebo dlouhém vysedávání na poradách. Neobtěžuje vás neustálé píchání antény do boku při každém sebemenším pohybu v sedě. Pokud však jste šťastným majitelem některého z kolibřích modelů s integrovanou anténou (Nokia 8210, 8810, 8850, Siemens S35i), pak je poměrně jedno, jestli chcete svůj telefon do pouzdra postavit nebo pohodně uložit. Luxusní kožená pouzdra jsou nejčastěji k dostání v černé a hnědé barvě.

Sportovní pouzdra

sportovní pouzdro-ericssonPokud často a rádi sportujete, nejvhodnějším kandidátem pro vás bude nějaký model ze sportovních pouzder (například značka Samsonite). Velká část takových pouzder je opravdu velmi dobře designově zpracována. Použitý materiál je především z rozličných látkových materiálů či umělých tkanin. I přesto jsou pouzdra velmi odolná. Především díky tomu, že bývají vycpána molitanem. Tak se telefonu nic nestane ani při pádu či nárazu. Jako prostředek pro uchycení slouží nastavitelné poutko na suchý zip. Velká výhoda těchto pouzder je v tom, že je lze pevně uchytit i na řídítka jízdního kola. Zapínání je na suchý zip nebo na zip klasický. Paleta barev je neomezená. Druhů těchto sportovních pouzder je velké množství a stále přibývají nová.

3 x pouzdro - sportovní

Vodotěsná pouzdra

Ano, koupit můžete i vodotěsné pouzdro, jenž chrání telefon proti všemu vlhkému a mokrému. Příliš vkusně sice nevypadá, ale zato výborně odolává tekutinám a vlhku. Poudro je vyrobeno z PVC a vzhledem i tvarem připomíná igelitový pytlík.

Voduvzdorné pouzdro na mobil

Telefon do něj vložíte a pouzdro zajistíte umělohmotnými šrouby. Při telefonování není nutné přístroj vyndat. Slyšitelnost je sice samozřejmě horší než za normálních podmínek, ale pokud nemáte sluchové problémy, nebudete mít větší problémy, abyste druhého volajícího zřetelně slyšeli. Můžete psát i SMS zprávy. Toto pouzdro má univerzální velikost.

A co na to váš telefon?

červené a černéPři koupi pouzdra dbejte zvýšené pozornosti, na jaký telefon pouzdro použijete. Některá jsou na více typů - především ta sportovní. Jsou vyrobena z velmi elastického materiálu, takže do nich bez větších problémů dostanete například Ericssona 788 a následně i 688. Vodotěsné pouzdro je univerzální, takže není důležité, pro který typ telefonu si jej pořizujete. Většina pouzder (především ta luxusní a obyčejná koženková) jsou však vyráběna přímo na míru. Z vlastní zkušenosti však doporučuji, že je úplně nejlepší kupovat pouzdro přesně "na míru".

Pouzdra jsou velmi praktickým příslušenstvím k mobilnímu telefonu. Chrání jej před nárazy, prachem i vodu. Zároveň vám také ušetří místo v kapsách, do určité míry také mohou snížit riziko krádeže, ale také naopak - záleží na typu pouzdra a jeho upevnění.

Až se tedy vypravíte do prodejny, pečlivě vybírejte a nechat se odradit prvním neúspěchem, kdy vysněné pouzdro v první navštívené prodejně nenaleznete. Ujasněte si, co vlastně chcete, jak by mělo vaše budoucí pouzdro vypadat, k jakému účelu bude sloužit a kolik za něj chcete zaplatit. Hlavně na cenu pozor, protože právě ceny především těch dražších pouzder se mohou v jednotlivých obchodech lišit řádově až o sto korun. A když si nebudete s čímkoli vědět rady, požádejte o pomoc prodejce. Nechte si poradit, ale zároveň si nenechte nic vnutit.

Na závěr bychom rádi poděkovali společnosti Realis spol s r.o. za zapůjčení pouzder k mobilním telefonům.

Autor:

Herní veletrh E3

11. - 14. června se koná nějvětší herní veletrh E3 2019. Můžeme se těšit na ohlášení nových titulů pro PC, konzole a také stále populárnějších her pro mobilní zařízení.

Nejčtenější

Na české operátory u moře zapomeňte. Chorvatští vám dají neomezená data

Ilustrační snímek

Již dva roky využíváme mobilní služby v EU za stejných podmínek jako doma. Tedy i v Chorvatsku, kam na dovolenou míří...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Podobnost čistě náhodná. Tarif Vodafonu nekopírujeme, brání se T-Mobile

T- Mobile.

Tarif s 10 GB dat, a to bez závazku? Není problém. Nové zákazníky na něj aktuálně láká T-Mobile. Lidé přitom poukazují...

Trumpovi má vadit špionský foťák huaweie, který se prodává i v Česku

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií přijal v Bílém domě českého...

V kauze Huawei vs. USA se stále spekuluje o skutečných příčinách zařazení firmy na černou listinu. Objevují se i...

Západ se k němu otáčí zády, Huawei proto hledá zákazníky jinde

ilustrační snímek

V rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou je klíčovou společností Huawei. Ten je obviňován z možných...

Další z rubriky

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Západ se k němu otáčí zády, Huawei proto hledá zákazníky jinde

ilustrační snímek

V rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou je klíčovou společností Huawei. Ten je obviňován z možných...

Samsung ukázal mobilní retro. Novinka vypadá jako šest let starý model

Galaxy Xcover 4s zaujme svou zvýšenou odolností.

Konzervativní design, displej klasického střihu, slušná výbava a hlavně odolná konstrukce splňující armádní standard....

Najdete na iDNES.cz