Jaké hry unikly pro N-Gage? Prohlédněte si screenshoty

aktualizováno 
Nokia chystá pro N-Gage celou řadu zajímavých her. Ukázky z několika titulů unikly na internet a vy si je můžete prohlédnout tak, jak vypadají přímo na displeji N-Gage.

Firma Nokia pro své herní konzole N-Gage a N-Gage QD připravuje celou řadu zajímavých her. Na oficiálním webu jsou hry ohlášené i půl roku. Postupně se k nim přidává více informací, více screenshotů, videí, až po uvedení hry na trh.

Uniklé hry

Někdy se však stane, že se hra na světlo dostane o něco dříve, než je plánováno, ať už jde o úniky her či beta testování. Důležité je, že se nám podařilo sehnat některé z nich. Konkrétně jde o tituly: Ashen, The Sims Bustin’ Out a Marcel Desailly Pro Soccer.

Hra Ashen by měla být již ve finální verzi a čeká se nejspíše na uvedení N-Gage QD na trh. Možná v ní bude hra přibalena, či půjde o jiný marketingový tah. Hra The Sims by měla v těchto dnech vstoupit na trh. Poslední hrou je fotbal Marcel Desailly. Plánované datum oficiálního zveřejnění her: Ashen - červen 2004, The Sims Bustin’ Out - květen 2004, Marcel Desailly Pro Soccer – květen 2004.

Pojďme se nyní podívat na jednotlivé hry a prozradit k nim pár informací. Upozorňujeme, že se nemusí jednat o finální verze, jaké budete moci zakoupit v obchodě, takže se údaje mohou více či méně lišit od dojmu z konečné verze. Berte tedy prosím tyto informace s jistou rezervou.

Ashen

Pravidelní návštěvníci stránek N-Gage už vědí, že se jedná o akční střílečku z pohledu první osoby. Hra vás vtáhne do děje příběhem, stimulující hudbou a zvuky. Hraní v pozdních hodinách je opravdovým zážitkem. Nejde jen o akční hru, ale nese i prvky adventury. Nemusíte tedy hned začít běhat a střílet do všeho co se hýbe. Postupně začnete přicházet do hry, která se bude časem komplikovat, budete dostávat nové zbraně (celkem devět) a úkoly. Hordy nepřátel už na vás samozřejmě čekají.

Screenshot ASHEN 1 (Nokia N-Gage QD)  Screenshot ASHEN 1 (Nokia N-Gage QD)  Screenshot ASHEN 1 (Nokia N-Gage QD)  Screenshot ASHEN 1 (Nokia N-Gage QD)  Screenshot ASHEN 1 (Nokia N-Gage QD)  Screenshot ASHEN 1 (Nokia N-Gage QD)  Screenshot ASHEN 1 (Nokia N-Gage QD)  Screenshot ASHEN 1 (Nokia N-Gage QD) 

Asi vás nepřekvapí, že grafika ve hře je o něco horší než na screenshotech. Nokia musí na něco trošku nalákat. Na druhou stranu je rychlá a plynulá, takže pocit ze hry máte dobrý. Sice se sem tam, když šlo do tuhého a sešlo se na jednom místě více nepřátel, hra trochu škubala, ale mohlo jít o aplikace na pozadí či ne-finálovou verzi. Jednotlivé mapy v Ashenu jsou dosti velké a načtou se celé do paměti. Nemusíte pak čekat na loadování při přecházení do jiných částí mapy (jako je například ve hře Half-Life). Proto také hra zabírá okolo 9.5M v paměti RAM. Oficiální stránky hry naleznete na adrese www.ashen-game.com

The Sims Bustin’ Out

Milovníci Simsů si přijdou na své – budou své miláčky mít i v mobilní verzi. Pro nezasvěcené, hry The Sims jsou jakousi simulací života. V PC verzích máte svou rodinku, postavu, dům a o něj se staráte. Mobilní verze vypadá podobně. Po spuštění hry si vytvoříte vlastní postavu, dáte ji jméno, vzhled, barvu vlasů a oblečení a hajdy s ní do virtuálního světa. V něm budete se o postavičku budete starat. Budete jí říkat, kam má jít, co odpovídat, kdy a co uvařit, kdy spát, kdy jít na toaletu a budete jí i bavit a hrát si s ní.

Na spodním status baru vidíte jednotlivé atributy postavy (hlad, hygienu, stav zábavy, …), a vy musíte podle toho jednat. Je-li postava ospalá, uložíte jí do postele, pak jí dáte sprchu a podíváte se třeba na televizi. Takto by to vypadalo, že jde o nějakou podivnou verzi tamagotshiho, ale není tomu tak. Dostáváte od lidi spoustu úkolů, například najít na farmě 8 slepic, což může být docela zábava. Někdy se zase projedete se sekačkou po trávníku. Pro chvíle oddechu je zde 8 mini-her. V nich najdete starého známého hada z 5110, házení šipek a další. Můžete potkat plno lidí, na stránkách uvádí 25 fantastických postav. Za skóre v mini-hrách dostáváte bodíky a za ně můžete (podobně jako v PC Simsech) nakupovat. Nakupovat lze v obchodě a v aukcích. Dokonce přes BT můžete dražit věci s přítelem na druhé straně. Krásně se můžete vypracovat z farmy (na které začínáte) až do vysokých společenských kruhů.

Ovládání je dosti intuitivní a rychle se dá na něj zvyknout. Budete mít možná trochu problémy, pokud nerozumíte anglicky. Nevím jestli Nokia uvažuje o české lokalizaci hry, ale lze to zvládnout i bez toho. Na stránkách N-Gage jsem už viděl, že někteří lidé odesílají skóre z mini-her, takže to bude docela zajímavé. Zajímavě si programátoři v EA poradili i s grafikou. Přestože na telefonu není moc místa, je vše zobrazeno přehledně s detailně. Když chvilku necháte postavičku být, začne na vás dělat různé pošklebky a grimasy – i ty je docela vidět, ale musíte mít na paměti, že 176x208 není jak obrazovka počítače. Snad vám více řeknou následující screenshoty:

Screenshot SIMS (Nokia N-Gage)   Screenshot SIMS (Nokia N-Gage)   Screenshot SIMS (Nokia N-Gage)   Screenshot SIMS (Nokia N-Gage)   Screenshot SIMS (Nokia N-Gage)   Screenshot SIMS (Nokia N-Gage)   Screenshot SIMS (Nokia N-Gage)   Screenshot SIMS (Nokia N-Gage)  

Marcel Desailly Pro Soccer

A máme tu další fotbálek. U něj není mnoho co popisovat, je v něm vše co do fotbalu patří. K dispozici je 32 evropských klubů a 32 národních týmů. Náš jsem v nich bohužel nenašel. Máte možnost i zahrát si přes bluetooth. Po startu hry lze zvolit přátelský zápas, ligu, turnaj, atd. Také si můžete zvolit typ formace, který lze měnit i v průběhu hry. Ovládání bude ze začátku poměrně složité, ale zase jen běhat a střílet by bylo málo. Takže časem si můžete osahat všechny funkční klávesy a k nim i přiřazené akce. Hra běží plynule, vlastní zápasy jsou doplněny o pohledy do stadiónů, a doprovází je skandování fanoušků. Pokud jste příznivci sportovních her, můžete vyzkoušet hlavní stránky hry, kde najdete pár informací, ale nic převratného.

Screenshot FOTBAL (Nokia N-Gage) Screenshot FOTBAL (Nokia N-Gage) Screenshot FOTBAL (Nokia N-Gage) Screenshot FOTBAL (Nokia N-Gage) Screenshot FOTBAL (Nokia N-Gage) Screenshot FOTBAL (Nokia N-Gage) Screenshot FOTBAL (Nokia N-Gage) Screenshot FOTBAL (Nokia N-Gage)

A co říci na závěr? Viděli jste jen část z her, které Nokia pro telefony N-Gage v budoucnu připravuje. Snad vám tento popis a obrázky pomohli udělat si lepší přehled o hrách, než je budete koupit. Vývojáři odvedli velký kus práce, takže ať se vám zkrátí chvíle v autobuse a ať ve škole moc nevyrušujete se zvuky.

Autor:

Nejčtenější

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Krutá pomsta za nadměrné používání mobilu. Dceři v noci načernila oči

Ilustrační snímek

Zamezit dětem v přístupu k moderním technologiím je téměř nemožné. Rodiče tak třeba trápí, kolik času potomci tráví nad...

Kdo se v tom má vyznat? Nové iPhony se zase budou jmenovat jinak

iPhone 11

Po loňské změně velkého modelu na přívlastek Max nás letos u nových iPhonů čeká nejspíše další změna. Spekuluje se, že...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Má dva displeje a výkonnější procesor než Note 10. Stojí přitom polovinu

Nubia Z20

Loni čínská Nubia uvedla na trh vskutku netradiční smartphone s displejem i na zádech. Nyní tato někdejší luxusní...

Další z rubriky

Lehké jako pírko, přesto zvládnou i EKG. Samsung má nové hodinky

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung představil druhou generaci chytrých hodinek Galaxy Watch Active. Začnou se prodávat v září a umí toho skutečně...

Další posouvání hranic. Žebříček nejlepších fotomobilů má novou jedničku

Představení modelů Samsung Galaxy Note 10

Dalo se to očekávat. Nový Samsung Galaxy Note 10+ zamířil do čela žebříčku nejlepších fotomobilů. O bod překonal...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz