Středa 12. května 2021, svátek má Pankrác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 12. května 2021 Pankrác

Jak si vybrat mezi levnými telefony? (Napsali jsme pro MF DNES)

Každý, kdo si dnes chce koupit levný mobilní telefon, řeší jeden velký problém - jak si z těch desítek modelů vybrat. Pravidlo čím dál chytřejší, složitější a tvarově odvážnější platí i u mobilů s cenou do šesti tisíc korun.

Mobily se staly běžným spotřebním zbožím a výrobci, kteří se už nemohou spoléhat na příliv nových zákazníků - mobilních čísel je více než obyvatel Česka - sázejí především na technologické novinky a neotřelý design. I nejlevnější modely jsou díky tomu čím dál chytřejší a výběr mezi nimi složitější. Doba, kdy trhu vládly tři čtyři modely, je již nenávratně pryč. Ročně se na trhu objeví přes 150 nových typů, minimálně polovina z nich má cenu nižší šesti tisíc korun.

Zvýhodněná cena telefonu není zadarmo

Cena zůstává při výběru jedním z hlavních vodítek. „Nejlépe se prodávají nejlevnější modely do dvou tisíc korun a potom nejlevnější telefony s fotoaparátem do pěti tisíc,“ potvrzuje František Čížek ze společnosti Telel.

Podle odhadů obchodníků se proto tři čtvrtiny telefonů prodají v rámci nabídek dotovaných přístrojů od operátorů. Ve většině případů jde však o naplnění klasického hesla nechci slevu zadarmo a lze jen doporučit před podpisem smlouvy vzít rozum a kalkulačku do hrsti. S dotovaným telefonem musí zákazník zaplatit většinou zvýšený aktivační poplatek a zavázat se k užívání služeb vybraného operátora na dobu od šesti po čtyřiadvacet měsíců. Výsledná „sleva“ se potom může proti běžné ceně v obchodech proměnit v čistou ztrátu.

Kdo chtěl u Eurotelu koupit dotovaný telefon, do konce března mohl využít padesátiprocentní slevu a zaplatit za aktivaci 1782 korun (bez dotovaného telefonu stojí 113 korun). Zároveň se musí upsat k dvouletému užívání některého tarifu. T-Mobile na začátku března svá pravidla změnil a vydal se cestou takzvaného minimálního plnění. Zákazník si zvolí výši svého minimálního měsíčního účtu v následujících dvanácti měsících a k tomu získá levnější telefon. Do minimálního plnění se nepočítají některé platby (například pokuty a prémiové SMS zprávy), smlouva se uzavírá vždy na dva roky. Oskar také prodává dotované telefony, jejich ceny jsou odstupňovány podle výše tarifu. Zvýhodněná cena platí jen za podmínky, že zákazník využívá tarif po dobu nejméně šesti měsíců.

Jak vybírat

U nejlevnějších mobilů s cenou do 2500 korun je výběr poměrně snadný. Rozdíly jsou minimální, rozhoduje vzhled přístroje, značka výrobce a především cena. U dražších telefonů je vhodné zvážit, zda si nepřiplatit za aktivní barevný displej, který je lépe čitelný na slunci a u kterého je důležitým faktorem pro výběr i jeho rozlišení. Samozřejmě čím větší, tím lepší. Obraz je kvalitnější a na displej se vejde víc informací.

Kdo často píše SMS, jistě se poohlédne po telefonu s velkou pamětí na zprávy. Výjimkou dnes není paměť na 100 a více zpráv. To platí i o paměti na telefonní čísla, většina i těch nejlevnějších modelů disponuje pamětí alespoň na 50 čísel. Další pak lze ukládat na kartu SIM.

„Především pro mladší ročníky jsou atraktivní mobily se zabudovaným fotoaparátem kvůli pořizování momentek z nejrůznějších situací,“ uvádí Jan Lodl, šéfredaktor časopisu Svět počítačů. U mobilů s fotoaparátem je důležité, jestli lze pořízené fotografie snadno přenést do počítače. Když to možné není, zůstane jedinou možností odeslání multimediální zprávy do jiného telefonu. „Problém je v ceně, stále je příliš vysoká,“ dodává Lodl. Většinu telefonů do šesti tisíc korun lze spojit s počítačem pomocí kabelu, mnohé i přes infraport a ty lepší pomocí technologie Bluetooth. Výhodou některých telefonů je konektor typu miniUSB. Poté lze použít jakýkoliv kabel s tímto konektorem, třeba od digitálního fotoaparátu.

Kritériem pro výběr mobilu jsou i jeho další funkce. Vyjma těch úplně nejlevnějších telefonů by měl každý mít polyfonní vyzváněcí melodie, zabudovaný slovník pro rychlejší psaní zpráv, podporovat jazyk Java pro nahrávání her a aplikací. Dokonalý telefon však neexistuje. Především v nižších cenových hladinách musí zákazníci při výběru mobilu volit kompromisy. Telefonům do šesti tisíc chybějí oproti dražším modelům především některé multimediální funkce. Nemají plnohodnotný MP3 přehrávač, jejich paměť nelze rozšířit pomocí paměťových karet, smysl nemá mezi nimi hledat ani fotoaparát s vysokým rozlišením. Dražší telefony se mohou pochlubit i větším a lepším barevným displejem a je mezi nimi i mnoho „chytrých“ telefonů s vlastním operačním systémem.

Přestože průměrná cena telefonů v posledních letech výrazně klesla, zájem o použité telefony trvá. Důkazem je množství bazarů po celé republice. Nabídka je pestrá. Časté obměňování mobilů, ale někde i ztráty a krádeže, jsou totiž dostatečnou zásobárnou nových přírůstků. „V nabídce bazarů jsou telefony od dvou set až po ty dražší za několik tisíc. Ty se však prodávají špatně, největší zájem je o telefony do tří tisíc,“ vysvětluje Karel Rybák, prodejce v jednom pražském bazaru. Podle něj prodej stoupá především před dovolenými. „Pod stan si lidi raději pořídí starý mobil než ten nový a mnohem dražší,“ říká. Přestože existuje povinnost dát na telefony v bazarech jednoroční záruku, je koupě použité elektroniky vždy spojená s rizikem. Případné opravy totiž mohou výhodnou koupi prodražit.

„Nejčastěji opravujeme prasklé displeje, telefony s vadným koncovým zesilovačem a velmi často se porouchá i mikrofon nebo reproduktor,“ shrnuje servisní technik Stanislav Hruška. Oprava může stát pár stokorun, nebo také několik tisíc. „Oprava se vyplatí, pokud nepřevýší polovinu ceny telefonu v bazaru, u některých starších modelů se však podaří tuto hranici velmi snadno překročit,“ dodává Stanislav Hruška. V řadě bazarů však lze nalézt i telefony, které jsou stále v záruce. 

Podle čeho vybírat mezi levnými telefony (slovníček důležitých pojmů)

Podpora Java: Umožňuje instalování dalších aplikací a her do telefonu. Často ale jen přes mobilní síť, počet aplikací a her je omezen volnou pamětí telefonu.

GPRS: Zkratka pro jeden z typů rychlého přenosu dat. Čím vyšší třída, tím rychleji lze data přenášet (běžně třída 4 až 10). EDGE: nová technologie pro rychlý přenos dat, rychlejší než GPRS (běžně třída 4 až 10). Více o EDGE zde.

Barevný displej: Může být pasivní nebo aktivní. Pasivní (STN, UFB-STN), aktivní (TFT, TFD), OLED (pasivní nebo aktivní). Kvalitnější displeje jsou aktivní, levnější modely mají většinou displeje pasivní. Displeje OLED se používají především pro vnější displeje u véčkových telefonů. Barevné displeje (u mobilů běžně prodávaných v Evropě) dnes umí zobrazit 4 096 až 260 000 barev.

Polyfonní melodie: Vícehlasé vyzváněcí melodie. Nejčastěji dnes telefony dokáží reprodukovat čtyřicetihlasé melodie.

Melodie MP3: Možnost použití vyzváněcích melodií ve formátu MP3. Délka písniček ale bývá často omezena.

Rozlišení fotoaparátu: VGA rozlišení - 640 x 480 obrazových bodů, CIF rozlišení - 352 x 288 obrazových bodů.

Tří/čtyřpásmový provoz: Telefon podporuje navíc ke dvěma evropským i jedno nebo dvě pásma GSM používaná na americkém kontinentu. V Evropě a v Asii se používají pásma 900 a 1800 MHz. Pásma 850 a 1900 MHz se používají v Americe.

T9/iTap: Prediktivní slovník zjednodušuje psaní zpráv. Existuje několik různých typů slovníků: T9, iTap, Zi. U některých telefonů používá prediktivní slovník diakritiku a tak jednu zprávu zkracuje z běžných 160 znaků na 70 znaků.

Bluetooth: Bezdrátový přenos dat mezi telefonem a jiným zařízením (třeba počítačem) na kratší vzdálenost (běžně do 10 metrů).

Výdrž baterie: Výdrž telefonu uváděná výrobcem na jedno nabití baterie. Většinou se jedná o laboratorní výsledek, který je nadsazen. 

Mobilní telefony do 6000 korun

 

  Výběr mobilních telefonů s cenou do 6000 korun (řazeno podle abecedy)
 LG C1100 4449 Kč

Přehled cen

Kompaktní véčko s jedním barevným displejem a zrcátkem místo vnějšího displeje. Tento stylový mobil osloví především ženy, které ocení jeho malé rozměry a nízkou hmotnost. Má přehledné menu, velkou paměť na SMS a slušně zpracovaný kalendář. Výbava: SMS, MMS, polyfonní melodie, GPRS třídy 10, barevný displej (65 000 barev), Java, T9, výdrž na jedno nabití až 250 hodin.  

LG G5400 4999 Kč 

Přehled cen

 Stylové véčko se dvěma displeji. Hlavní je barevný, vnější je atypicky umístěn na výšku. Vnější displej může být podsvícen jednou ze sedmi barev. Slušná výbava telefonu zahrnuje jak manažerské, tak zábavní funkce. Výbava: SMS, MMS, polyfonní melodie, GPRS třídy 10, vnější monochromatický displej, hlavní barevný displej (65 000 barev), kalendář, budík, hlasový zápisník, Java, výdrž na jedno nabití baterie až 250 hodin.  

Motorola C650
3990 Kč
 

Přehled cen

 Jeden z nejlevnějších mobilů s integrovaným fotoaparátem na našem trhu. Má bohatou výbavu, barevný displej a VGA fotoaparát. Výhodou je možnost připojení telefonu k počítači přes běžný kabel typu USB. Telefon má velmi dobrou výdrž na jedno nabití baterie. Výbava: SMS, MMS, integrovaný fotoaparát VGA, polyfonní melodie, melodie MP3, Java, GPRS třídy 10, iTap, třípásmový provoz, barevný displej (65 000 barev), kalendář, budík, výdrž na jedno nabití baterie až 215 hodin.  

 Motorola V220
4990 Kč

Přehled cen

 Nejlevnější véčko od tohoto l výrobce se zabudovaným fotoaparátem. Má dva displeje, z toho jeden barevný, na svou kategorii bohatou výbavu a atraktivní design. Předností je jedna z nejvyšších výdrží telefonu na jedno nabití baterie. Výbava: SMS, MMS, integrovaný fotoaparát VGA, polyfonní melodie a melodie MP3, GPRS třídy 10, Java, kalendář, budík, iTap, třípásmový provoz, hlavní barevný displej (65 000 barev), vnější monochromatický displej, výdrž baterie na jedno nabití až 230 hodin.  

 Motorola V500
5990 Kč

Přehled cen

 Tento model byl původně mnohem dražší. Má výborný hlavní barevný displej, zabudovaný VGA fotoaparát a bohatou výbavu. Někomu může vyhovovat i velká míra úpravy menu telefonu. Výbava: SMS, MMS, integrovaný fotoaparát VGA, čtyřpásmový provoz, hlavní aktivní barevný displej (65 000 barev), vnější monochromatický displej, polyfonní melodie a melodie MP3, hlasový zápisník, kalendář, diktafon, Bluetooth, GPRS třídy 10, iTap, Java, výdrž na jedno nabití baterie až 200 hodin.  

 Nokia 3410 2490 Kč

Přehled cen

 Model, který se ve výrobě drží přes tři roky. Jednoduchý telefon se základní výbavou a jen monochromatickým displejem osloví především nenáročné zákazníky. Předností je nízká cena. Výbava: SMS, monochromatický displej, výměnné kryty, T9, budík, Java, výdrž na jedno nabití baterie až 260 hodin.  

Nokia 2650 3990 Kč  

Přehled cen

Nejlevnější véčko tohoto výrobce má originální design, ale jen jeden | barevný displej. Výbava telefonu není příliš bohatá, jde především o stylový telefon. Všechny základní funkce však tento přístroj nabízí. Výbava: SMS, MMS, polyfonni melodie, Java, GPRS třídy 4, budík, pasivní barevný displej (4096 barev), kalendář, T9, výdrž na jedno nabití baterie až 300 hodin.  

Nokia 6610i 4990 Kč 

Přehled cen

 Elegantní mobil klasické koncepce je lehký a malý. Má zabudovaný VGA fotoaparát, barevný displej a bohatou výbavu. Vzhled telefonu lze změnit pomocí výměnných krytů. Výbava: SMS, MMS, integrovaný fotoaparát VGA, Java, FM rádio, pasivní barevný displej (4096 barev), třípásmový provoz, hlasitý odposlech, kalendář, budík, Java, iTap, výdrž na jedno nabití baterie až 430 hodin.  

 Nokia 3220 5990 Kč

Přehled cen

 Telefon klasické koncepce s výrazným designem, který doplňují svítící diody na jeho boku. K telefonu lze přikoupit speciální kryt, s kterým je možné psát ve vzduchu libovolné nápisy. Výbava telefonu je bohatá, jako jeden z mála na trhu podporuje technologii EDGE. Výbava: SMS, MMS, integrovaný fotoaparát VGA, výměnné kryty, GPRS třídy 10 a EDGE třídy 6, polyfonní melodie, Java, třípásmový provoz, T9, aktivní barevný displej (65 000 barev), kalendář, budík, výdrž na jedno nabití baterie až 350 hodin.  

 Panasonic X100
4490 Kč

panasonicx100

 Jednoduchý mobil s barevným displejem a integrovaným fotoaparátem s CIF rozlišením. Telefon je velmi malý a lehký a má kvalitní barevný displej. Výbava: SMS, MMS, integrovaný fotoaparát CIF, aktivní barevný displej (65 000 barev), T9, kalendář, budík, polyfonní melodie, GPRS třídy 4, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 200 hodin.  

 Panasonic X400
4990 Kč

Přehled cen

 Stylové véčko s jedním barevným displejem a integrovaným VGA fotoaparátem. Zajímavostí je vystřelovací mechanismus otvírání telefonu. Stačí stisknout tlačítko na boku kloubu přístroje a ten se sám otevře. Výbava: SMS, MMS, integrovaný fotoaparát VGA, aktivní barevný displej (65 000 barev), T9, hlasité handsfree, budík, kalendář, Java, GPRS třídy 8, výdrž na jedno nabití baterie až 210 hodin.  

 Philips 639 4990 Kč

Přehled cen

Stylové véčko Philipsu je zajímavé především zrcadlovou úpravou přední části telefonu, pod kterou se skrývá OLED displej. Ten je v pohotovostním režimu neviditelný, jako aktivní je velmi dobře čitelný. Telefon se může pochlubit i dlouhou výdrží baterie. Výbava: SMS, MMS, polyfonni melodie, hlavní aktivní barevný displej (65 000 barev), vnější monochromatický OLED displej, T9, GPRS třídy 10, kalendář, budík, diktafon, e-mailový klient, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 400 hodin.  

Philips 755 5990 Kč 

Philips 755

 Tento mobil klasické koncepce má jako jediný na trhu rozměrný dotykový displej, přestože nepoužívá žádný otevřený operační systém. Ovládat jej lze i přes běžnou klávesnici. Ve výbavě nechybí VGA fotoaparát a další funkce. Výbava: SMS, MMS, aktivní barevný dotykový displej (65 000 barev), integrovaný fotoaparát VGA, polyfonni melodie, T9, Java, možnost úpravy fotografií, e-mailový klient, kalendář, budík, GPRS třídy 10, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 250 hodin.  

 Sagem myC-3b 3490 Kč

Levné stylové véčko má atraktivní dvojbarevný design. Telefon nabízí i méně časté funkce menstruační kalendář a kondiciogram. Tento mobil má jen jeden barevný displej. Výbava: SMS, MMS, barevný displej (65 000 barev), T9, GPRS třídy 8, polyfonni melodie, kalendář, budík, menstruační kalendář, biorytmy, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 200 hodin.  

 Sagem myX-7
5490 Kč

Přehled cen

 Velmi dobře vybavený telefon s VGA fotoaparátem a možností nahrávat krátké videosekvence. Telefon se může pochlubit kvalitním barevným displejem. Design telefonu je spíš konzervativní. Výbava: SMS, MMS, aktivní barevný displej (65 000 barev), integrovaný VGA fotoaparát, možnost nahrávání krátkých videosekvencí, Java, GPRS třídy 10, T9, kalendář, budík, diktafon, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 310 hodin.  

Samsung C200 3900 Kč

  

Nejlevnější mobil od tohoto výrobce má klasický design, je malý a lehký. Ve své třídě má velmi kvalitní barevný displej a slušnou výbavu. Předností jsou kvalitní polyfonni melodie a na svou třídu slušná výbava. Výbava: SMS, MMS, pasivní barevný displej (65 000 barev), polyfonni melodie, T9, Java, diktafon, kalendář, budík, GPRS třídy 10, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 220 hodin.  

 Siemens A57
1790 Kč

Přehled cen

Jeden z nejlevnějších telefonů na trhu patří i mezi ty nejpopulárnější. Monochromatický displej a základní výbava v této kategorii mobilů nevadí, rozhodujícím kritériem je nízká cena. Výbava: SMS, monochromatický displej, polyfonni melodie, T9, budík, výměnné kryty, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 250 hodin.  

 Siemens A65
2790 Kč

Přehled cen

 Nejlevnější model výrobce s barevným displejem. Telefon klasické koncepce má překvapivě dobrou výbavu a jeho vzhled můžete změnit pomocí výměnných krytů. Výbava: SMS, MMS, pasivní barevný displej (4096 barev), T9, třípásmový provoz, polyfonni melodie, budík, kalendář, Java, GPRS třídy 8, výdrž na jedno nabití baterie až 250 hodin.  

 Siemens CF62
3790 Kč

Přehled cen

 Véčko se dvěma displeji, jeden je barevný. Telefon má slušnou výbavu, dominuje netradičně provedená anténa, která tvoří na jeho vrcholku poutko. Zajímavostí jsou i blikající boky telefonu. Výbava: SMS, MMS, pasivní hlavní barevný displej (65 000 barev), monochromatický vnější displej, Java, T9, kalendář, budík, GPRS třídy 10, polyfonni melodie, třípásmový provoz, výdrž na jedno nabití baterie až 300 hodin.  

Siemens CX70 5490 Kč

 

 Telefon klasické koncepce s rozměrným barevným displejem a integrovaným VGA fotoaparátem. Má velmi bohatou výbavu, a to jak pro práci, tak pro zábavu. Jako jeden z mála mobilů na trhu podporuje funkci vysílačky - Push to Talk. Výbava: SMS, MMS, aktivní barevný displej (65 000 barev), integrovaný fotoaparát VGA s možností nahrávání krátkých videosekvencí, Java, GPRS třídy 10, T9, Push to Talk, kalendář, budík, diktafon, polyfonni melodie, třípásmový provoz, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 300 hodin.  

 Sony Ericsson T290i
2990 Kč

 

 Základní model výrobce s barevným displejem. Telefon klasické koncepce má jen základní výbavu, jeho předností je především jeho nižší cena. Výbava: SMS, MMS, pasivní barevný displej (4096 barev), T9, budík, polyfonni melodie, GPRS třídy 4, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 300 hodin.  

 Sony Ericsson T630i
4490 Kč

Přehled cen

 Dříve špičkový model výrobce se s příchodem svých nástupců posunul o několik cenových tříd níže. Ani dnes však svou výbavou nikterak výrazně za konkurencí nezaostává. Výbava: SMS, MMS, aktivní barevný displej (65 000 barev), integrovaný fotoaparát CIF, Java, T9, polyfonni melodie, Bluetooth, třípásmový provoz, kalendář budík, GPRS třídy 8, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 310 hodin.  

 Sony Ericsson K500i
5990 Kč

Přehled cen

 Model střední třídy klasické koncepce má kvalitní barevný displej a integrovaný VGA fotoaparát. Výbava telefonu je bohatá a předností jsou i malé rozměry a hmotnost. Výbava: SMS, MMS, aktivní barevný displej (65 000 barev), integrovaný fotoaparát VGA, možnost nahrávání krátkých videosekvencí, Java, T9, budík, kalendář, třípásmový provoz, polyfonni melodie, GPRS třídy 10, výdrž telefonu na jedno nabití baterie až 300 hodin.  
 

Uvedené ceny jsou ceny obvyklé,  bez závazků k operátorovi, cena v konkrétním obchodě se může lišit; ceny na internetu či v akcích může být nižší.

Vedle ceny byly kritériem výběru i užitné vlastnosti jednotlivých modelů.  

Mobily do šesti tisíc - přehled trhu

 

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Máte jeden z těchto mobilů? Brzy si s ním na mobilním internetu neškrtnete

Letošek je v Česku ve znamení vypínání sítí postavených na zastaralé 3G technologii. Jako poslední ji koncem listopadu...

Každý třetí smartphone je v ohrožení. Ověřte si, jaký procesor máte

Přístup k historii hovorů, SMS či možnost odposlouchávat hovory. Nejen to podle bezpečnostních expertů z Check Point...

Připraví vás o peníze. Flubot útočí přes SMS už i v Česku

Evropskými zeměmi se prostřednictvím SMS šíří nový malware Flubot, který cílí na androidí smartphony. Textovka vzbuzuje...

V prodeji jsou chytré hodinky, které nemusíte nabíjet. Funkcí mají méně

Premium Chytré hodinky Sequent se snaží na trhu nositelné elektroniky otevřít novou kategorii: jsou totiž kombinací techniky...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Porovnejte si ceny pevného internetu a televize. Srovnal vám je úřad

Český telekomunikační úřad letos v březnu spustil srovnávač cen mobilních služeb. Současně přislíbil brzké rozšíření o...

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

  • Další z rubriky

Technologicky nejzajímavější současné smartphony mají hodně společného

Do redakce nám na krátké vyzkoušení doputoval špičkový Huawei Mate X2 s ohebným displejem. A tak jsme neváhali ho...

Cenový rozdíl je mezi nimi nebetyčný, přesto mají mnoho společného

Samsung se u letošních modelů řady Galaxy A chlubí tím, že mají funkce prémiových modelů Galaxy S. Částečně je to...

Fotomonstrum se dvěma displeji dorazí do Česka. Má šílené parametry i cenu

Nejlépe vybavený smartphone od Xiaomi si najde cestu i do českých obchodů. Mi 11 Ultra je ve všech ohledech výborně...

Fialová letos letí, dokazuje nový iPhone. Jsou i levnější alternativy

Letošní speciální edice iPhonů se liší pouze tím, že má jinou barvu. Donedávna to byla červená, jenže Apple nyní za...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Výchova šokem: policie vytáhla čumila z auta, aby si prohlédl mrtvolu

Na německé dálnici A3 v Hesensku v neděli zahynuli při dopravní nehodě dva mladí lidé, muž ve věku 35 let na místě,...

Své důchodové konto si nehlídal. Dostane tak od státu nižší penzi

Kontrolujete si pravidelně své důchodové konto, které vede Česká správa sociálního zabezpečení. Hlídejte si také, zda...

Havlové je po očkování špatně. Nerada jsem se podřídila celku, napsala

Dagmar Havlová (68) se fanouškům na sociálních sítích svěřila s tím, že jí momentálně není dobře. Po první dávce...

Udělal chybu, bude pykat, říká moderátorka Křížková o manželově trestu vězení

Modelka a moderátorka Lucie Křížková (36), rozená Váchová, se na Instagramu svěřila s překvapivou novinkou z osobního...

Dům sestavili na pozemku za den. Na 56 metrů čtverečních se vešlo vše

Jednašedesátka, tedy obytný dům s pořadovým číslem Freedomky No. 061, byl na pozemku sestaven, k překvapení sousedů,...