Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

  0:18aktualizováno  0:18
Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu vypařil hned po loňském představení tří novinek. Teď se do obchodů vrací v podobě repasovaných přístrojů, ovšem jen na vybraných trzích.

iPhone X přinesl do ekosystému iOS hned několik prvenství. Třeba kvalitní OLED panel před ním Apple u žádného iPhonu nikdy nepoužil a premiéru si odbyl i zcela nový způsob autorizace uživatele zvaný Face ID. Trojrozměrné skenování tváře pokročilou čelní fotografickou sestavou tak zcela nahradilo zavedené snímaní otisků prstů Touch ID.

Fotogalerie

Desítka však také byla přístrojem, který z nabídky zmizel rekordně rychle. Do prodeje telefon šel až v listopadu 2017, a v polovině září následujícího roku už byste jej v nabídce oficiálního obchodu Applu hledali marně.

Důvod byl prostý. Nástupce jménem XS prakticky byl jeho designovou kopií a oba modely se navíc shodovaly i velikostně. A pro dva na pohled stejné a stejně velké telefony prostě nebylo v nabídce místo. 

iPhone X se od vyřazení poprvé vrací do nabídky

iPhone X se stal prvním telefonem Applu, jehož cena v USA pokořila hranici tisíce dolarů. Na této sumě (přesněji 999 USD) telefon při uvedení začínal a to v 64GB verzi. Varianta s 256GB pamětí pak vyšla na 1 149 dolarů. To se teď mění, Apple totiž v minulých dnech model X od jeho vyřazení opět nabízí. Ovšem tentokráte ve formě repasovaných přístrojů. Apple každý jeden kus pečlivě prohlédl, otestoval, vyčistil, vyměnil baterii i celý kryt. Samozřejmostí je i krabice a úplné příslušenství. Ve výsledku by tak neměl být zásadní rozdíl oproti zcela novému telefonu. Záruka je 12 měsíů, ale nákupem balíčku AppleCare za 199 dolarů ji lze rozšířit na 2 roky.

Teď je k mání za 769, resp. 899 dolarů. Laciný tedy rozhodně není, 64GB model XR je totiž malinko levnější (749 dolarů), ovšem iPhone XS s nejmenší pamětí už stojí 999 dolarů. Takže pro uživatele, kteří chtějí moderní design a nevadí jim starší procesor, už je úspora poměrně značná, a nabídka tedy zajímavá. 

Je to největší iphonová revoluce. Recenze Apple iPhone X

iPhone X byl prvním telefonem Applu s obrazovkou typu OLED

Repasovaná „desítka“ k mání jen v USA a Británii

Repasované iPhony X nejsou k dostání jen ve Spojených státech, koupit je lze i na britských oficiálních stránkách Applu. A cena? 769 liber, což je při současném kurzu asi 23 tisíc korun. V tuzemsku Apple tento model nenabízí.

O iPhonu X se v poslední době nemluví poprvé. Zkraje prosince se mluvilo o oživení jeho produkce, jelikož měl Apple přebytek OLED jednotek původně určených do iPhonů XS, o které byl ovšem menší zájem, než se očekávalo.

Právě v nové emisi iPhonů X tak měl Apple tyto volné obrazovky zužitkovat. Začátkem ledna se zase objevila informace o rozšíření výroby iPhonů v Indii. Tam firma Wistron už nějakou dobu kompletuje starší modely pro lokální trh, konkrétně verze 6s a SE, a tyto měla doplnit právě „desítka“.

 

Nejčtenější

Neuvěřitelné, Xiaomi levný super mobil Mi 9 ještě vylepší a zlevní

Prototyp chystaného top modelu Xiaomi Redmi

Xiaomi vyčlenilo modely Redmi do samostatné značky. Některé se už prodávají i v Česku. Nové značce však zatím chybí...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Ničitel super-smartphonů už není levný. Ale má nejlepší displej i foťák

OnePlus 7 Pro 5G

Značka OnePlus představila svůj špičkový smartphone pro aktuální sezónu. Jmenuje se OnePlus 7 Pro a na rozdíl od...

Další z rubriky

Nejlevnější nové xiaomi má velkou baterii i dva fotoaparáty

Redmi 7

Nejlevnější řada Redmi má nového nástupce s pořadovým číslem sedm. V nejnižší konfiguraci je to velmi levný telefon,...

Ničitel super-smartphonů už není levný. Ale má nejlepší displej i foťák

OnePlus 7 Pro 5G

Značka OnePlus představila svůj špičkový smartphone pro aktuální sezónu. Jmenuje se OnePlus 7 Pro a na rozdíl od...

Neuvěřitelné, Xiaomi levný super mobil Mi 9 ještě vylepší a zlevní

Prototyp chystaného top modelu Xiaomi Redmi

Xiaomi vyčlenilo modely Redmi do samostatné značky. Některé se už prodávají i v Česku. Nové značce však zatím chybí...

Najdete na iDNES.cz