Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Apple vymyslel omezení používání aplikací. Dětem se ho podařilo obejít

  • 84
Nová funkce Screen Time systému iOS na iPhonech a iPadech slouží mimo jiné jako hlídač toho, aby děti netrávily v určitých aplikacích a hrách příliš času. Toto omezení však spousta z nich dokázala celkem kreativně prolomit.

Rodiče uvítali funkci Screen Time jako jednoduchou pomůcku pro kontrolu času stráveného ratolestmi na jejich iPhonech či iPadech. Díky ní mohou například nastavit časový limit, po jaký denně mohou děti danou aplikaci používat. Ta se poté zamkne a nezbude nic jiného, než buď počkat do dalšího dne, či rodiče požádat o čas navíc. Jenže někteří kreativní jedinci si s těmito omezeními hlavu nelámou.

Batole „uspalo“ matčin iPhone na více než 47 let

Ilustrační snímek

Jeden z otců, který se s nápady svých potomků podělil na diskusním serveru Reddit, například popisuje zcela jednoduchý postup, který Apple nevzal v potaz. Jeho sedmiletý syn zkrátka po vypršení času přiděleného pro jeho oblíbenou hru tuto aplikaci smazal a znovu nainstaloval zpět. Díky záloze dat na iCloud nepřišel o postup ve hře a mohl vesele pokračovat dál v hraní s obnoveným limitem.

Jiný rodič zase popisuje, jak jeho dítě našlo způsob sledování zablokovaných YouTube videí v rozhraní služby iMessage (primárně používaném pro zprávy), kde si stačí sám sobě poslat odkaz a zhlédnout video v rámci aplikace pro zasílání textových zpráv.

Popisy kreativního obcházení Screen Time se objevují i přímo na technické podpoře Applu. Zde si jiný rodič stěžuje na to, že jeho potomek může jednoduše resetovat datum a čas na mobilu, což odemkne denní limit na danou aplikaci. Ani pro tuto situaci zatím Apple nedokázal najít řešení.

V tomto boji zkrátka rodiče prohrávají a je vždy jen otázkou času, jak děti kreativně obejdou tato omezení. Jediné skutečně platné řešení v tomto případě bude staré dobré fyzické zabavení zařízení a vrácení až ve chvíli, kdy si to dítě zaslouží.