Zájem o iPhone 5s je obrovský. Jeden zlatý se vydražil za 200 000 korun

aktualizováno 
Apple iPhone 5s byl nedostatkovým zbožím již v den zahájení prodeje. To nahrává překupníkům, kteří se snaží zakoupené kusy náležitě zpeněžit. Nejvyšší poptávka je po zlaté verzi. Jeden takový kus se na aukčním portálu eBay vydražil za více než 10 tisíc dolarů, tedy skoro za 200 tisíc korun.

Zlatý iPhone 5s byl na aukčním portálu eBay vydražen za neuvěřitelných 10 100 dolarů. | foto: Apple

Prodejci z Bridgeportu v Connecticutu se několikahodinové čekání ve frontě na nový iPhone vyplatilo. Investice do modelu 5s v 16GB provedení se mu již o pár dnů později mnohonásobně vrátila.

V neděli 22. září totiž nerozbalený telefon vystavil na aukčním portálu eBay v jednodenní aukci. Jako startovací nabídku zvolil částku 0,99 dolaru, tedy necelých 19 korun. Ještě téhož dne se díky nabídkám zájemců cena srovnala s aukcemi Buy it now (Kup teď). O pár hodin později pak již nabídky převyšovaly tisíc dolarů (v přepočtu přes 19 tisíc korun).

Jednodenní aukce zlatého iPhonu 5s 16 GB na aukčním portálu eBay startovala na...

Jednodenní aukce zlatého iPhonu 5s 16 GB na aukčním portálu eBay startovala na částce 0,99 dolaru.

Avšak touha po zlatém iPhonu 5s vedla přihazující k nelítostnému boji. V pondělí 23. září se pak v dopoledních hodinách nabídky uživatelů přehouply přes hranici dvou tisíc dolarů (více než 38 tisíc korun). Přihazování pak skončilo na částce rovných deset tisíc dolarů, v přepočtu tedy na téměř 192 tisících korun.

Během jednodenní aukce uskutečnilo čtrnáct uživatelů celkem 51 nabídek. Ta poslední padla necelých 11 minut před koncem aukce a překonala výše uvedenou nabídku, byť jen o pouhých 100 dolarů. Za zlatý iPhone 5s 16 GB tak prodejce z Bridgeportu utržil neuvěřitelných 10 100 dolarů, v přepočtu necelých 194 tisíc korun.

Pořizovací cena přitom činila 649 dolarů (zhruba 14 tisíc korun). Pokud však prodejce pořídil telefon s úvazkem, vyšel jej na pouhých 199 dolarů, tedy v přepočtu jen něco málo přes 3 800 korun.

Deset minut před koncem aukce byla uskutečněna poslední nabídka. Kupující...

Deset minut před koncem aukce byla uskutečněna poslední nabídka. Kupující získal novinka od Applu za neuvěřitelných 10 100 dolarů.

Překupníky nemusí případný nezájem ze strany kupujících tížit minimálně do října, protože až během něj Apple uskuteční další dodávky iPhonu 5s. V současné době tak cena vybavenější novinky startuje v aukcích Buy it now (Kup teď) na částce 750 dolarů (téměř 14 400 korun). Výjimkou však nejsou aukce, v nichž se cena pohybuje i v hladinách několika tisíc dolarů.

Poprvé v historii iPhonu však prodejní cenu na černém trhu neurčuje pouze velikost uživatelské paměti. Nově ji ovlivňuje také poptávka po barevných provedeních. Zájem o zlatou verzi je vyšší než o bílou a o provedení v barvě Space Grey.

Vlastnictví zlatého iPhonu 5s se tak stává jistou prestiží. Právě touto novou barvou v nabídce Applu se však krátce po představení novinek na svém twitterovém profilu bavila finská Nokia.

Autor:

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Apple představil tři nové iPhony. Základní zlevnil

Online #7302

Apple představil tři nové iPhony, nové hodinky Watch i nové tablety iPad. Technologicky konkurenci nepředběhl, důraz...

O2 má tarif s neomezenými daty. Základní je nejlevnější na trhu

Neomezené tarify O2 Neo

Operátor O2 představil nové tarify. U základních přidal data a uvedl novou řadu neomezených tarifů Neo. Nejlevnější...

Internetoví vtipálci vzali iPhone 11 útokem, smějí se třem fotoaparátům

Parodie na nejnovější iPhony

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ihned po odhalení nových iPhonů objevily parodie na jeho výbavu či vzhled. Letos...

Nové iPhony 11 mají vyšší výkon, superfotoaparáty a větší výdrž

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení, kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysokého...

Neomezený internet v mobilu stojí dost peněz. Nejhorší nabídku má Vodafone

Ilustrační snímek

Už všichni tři tuzemští síťoví operátoři mají zcela neomezené tarify. Nejméně pružnou nabídku má Vodafone, který...

Další z rubriky

Katastrofa v testu. Pětioká Nokie fotí jako tři roky starý iPhone

Nokia 9 PureView

Nokia se snaží vrátit nejen na pulty prodejců, ale také mezi špičku fotomobilů. Neobvyklý model 9 PureView ovšem není...

Super výkon a tři foťáky. Nové meizu je špička za cenu střední třídy

Meizu 16s Pro je špičkový smartphone za cenu střední třídy

Čínské Meizu ukázalo svůj dosud nejlepší smartphone. Pohání jej nejrychlejší procesor od Qualcommu, má velký a jemný...

Jeden z největších výrobců fotočipů neumí vyladit vlastní smartphony

Sony Xperia 1

Sony je jedním z největších dodavatelů fotografických senzorů pro smartphony. Přesto jeho vlastní smartphony v oblasti...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz