Apple bude pozadu. iPhony si mají ponechat vykrojení i příští rok

  0:18aktualizováno  0:18
iPhony, které Apple představí až na podzim příštího roku, si mají ponechat vykrojený displej. Inovativní řešení s pouhou dírkou bude až později.

iPhone XS Max | foto: Ondřej Martinů, Mobil.iDNES.cz

Alespoň to tvrdí „únikář“ Ice Universe. A to je kapacita v oboru. Na čínské sociální síti Weibo byl zařazen mezi deset nejvlivnějších přispěvatelů v letošním roce. iPhony podle něj mají dostat nově řešené displeje s pouhou dírkou až v roce 2020. 

Displeje s průstřelem, jak se tomu také říká, už představily značky Samsung a Huawei. Stejně mají být řešeny displeje očekávaného top Samsungu Galaxy S10. Naopak aktuální iPhony XS a XR mají stále velké vykrojení displeje, prakticky stejné jako loňský model X.

23.prosince 2018 v 01:20, příspěvek archivován: 23.prosince 2018 v 03:14

As far as I know, the 2019 iPhone still uses Notch, and in 2020 will use hole in display.

Jenže vykrojení displeje u iPhonů má svůj význam. iPhony mají stále nejpokročilejší odemykání pomocí 3D skenu obličeje, a proto senzory pro tuto funkci nějaké místo zaberou. iPhony na jiné zabezpečení rezignovaly, už loňský model X neměl ani čtečku otisků a u letošních modelů to není jiné. 

Konkurenční smartphony na čtečku otisků stále spoléhají. Podle všech informací se bez výřezu, i když malého, neobejde ani chystaný top Huawei P30 Pro. Ten má totiž také mít odemykání i pomocí obličeje.

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

To Samsung možná rozpoznávání obličeje zatím nechá na druhé koleji. Nový výroční model S10 nemá mít ani Samsungem dlouho propagovaný skener oční duhovky Iris. Místo toho má dostat ultrazvukový senzor otisků prstů integrovaný přímo v displeji. 

Jak bezpečný bude ultrazvukový senzor otisků prstů, to teprve uvidíme. Apple uvádí, že pravděpodobnost „prolomení“ sken obličeje nazývaný Face ID je 1:1 000 000. U jeho čtečky prstů Touch ID, s kterou přišel v použitelné podobě jako první, přitom uvádí možnost obelstění 1:50 000.

Technologie Applu skenuje 30 tisíc bodů na obličeji a pomocí umělé inteligence jsou iPhony schopné naučit se rozpoznat obličej i po nasazení brýlí, oholení nebo při nasazení různých čepic atd.

Applu tak bude asi chvíli trvat, než vymyslí kompaktnější senzory pro rozpoznávání obličeje, aby je bylo možné schovat do pouhé dírky. A možná už za rok či dva bude možné schovat patřičné senzory pod samotný displej.

Autor:
 

Nejčtenější

Vodafone rozpoutal kvůli fotbalu cenovou válku. Tarify výrazně zlevnily

Ilustrační snímek

Česká vláda v čele s premiérem Babišem má pocit, že palčivé téma drahých mobilních tarifů může vyřešit snazší možnost...

Instagrameři nás otravují. Chceme plot, žádají obyvatelé ikonické ulice

Pařížská ulice Rue Crémieux

Obyvatelé malebné pařížské ulice Rue Crémieux už mají dost nadšenců sociální sítě Instagram, kteří kvůli zachycení té...

Xiaomi bleskově po představení nasadilo na trh další levný smartphone

Xiaomi Redmi 7

Ten samý den, kdy v Číně představilo Xiaomi model Redmi 7, se tento telefon objevil i na pultech českých obchodů. Jde o...

Data zdarma nedají prý kvůli zákazu. Nic jsme neomezili, brání se ČTÚ

Ilustrační snímek

Využívat data zpomalenou rychlostí po vyčerpání základního datového limitu nelze, protože nám to zakázal Český...

Vzor pro smartphony letošního roku. Recenze Samsungu Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+

Nový top model Samsungu ukazuje hlavní přednosti výrobce. Má celou řadu nej: nejlepší displej, nejlepší foťák nebo...

Další z rubriky

Vodafone rozpoutal kvůli fotbalu cenovou válku. Tarify výrazně zlevnily

Ilustrační snímek

Česká vláda v čele s premiérem Babišem má pocit, že palčivé téma drahých mobilních tarifů může vyřešit snazší možnost...

Displej skládacího samsungu hyzdí nevzhledná rýha, ukazuje uniklé video

Video zachycuje skládací Samsung Galaxy Fold

Od představení modelu Galaxy Fold uplynul již měsíc. Dosud ovšem nebyla možnost si skládací samsung vyzkoušet....

Apple letos zklame i nejvěrnější. Nové iPhony mnoho nového nenabídnou

Apple iPhone XR a XS Max

Apple se potýká s výrazným zhoršením prodejů. Proto se všeobecně očekává, že nové iPhony budou v mnoha ohledech...

Najdete na iDNES.cz