

Jedna trojskládačka se už prodává, jedna se nedávno ukázala na veletrhu MWC v Barceloně. Ta další má také tři části, ale jinou koncepci. Vychází z véčka, ale jestli se mu ještě dá říkat véčko, je otázkou. Asi nejvíc překvapující je však značka, která koncept ukázala.
Autor: Transsion Mobility
Koncept Zero mini je od značky Infinix. Ta nabízí své produkty i na českém trhu, ale technologické vychytávky se od ní nečekají. Jenže když se dobře podíváte na fotku, tak je zde vidět na kloubu logo Transsion, což je mateřský koncern Infinixu.
Autor: Transsion Mobility
Transsion je čínský výrobce, který uspěl především se značkou Tecno, a to speciálně na afrických trzích. Infinix je mnohem mladší a v Evropě Transsion tlačí právě tuto značku. A přestože základ produkce Transsionu tvoří levné mobily pro rozvojové trhy, tak třeba Tecno se letos na veletrhu MWC chlubilo i klasickou trojskládačkou.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
A taky ukázalo koncept telefonu, jehož záda jsou jeden velký barevný e-ink displej, takže si design telefonu můžete nastavit podle přání a není to energeticky náročné.
Autor: Mobil.iDNES.cz
A aby toho nebylo málo, tak Tecno na veletrhu MWC v Barceloně ukázalo i supertenký model Tecno Spark Slim. Ten má asi nejblíž do výroby a s tloušťkou 5,75 mm by byl aktuálně nejtenčí na světě.
Autor: Mobil.iDNES.cz
Tecno má v prodeji už druhou generaci skládaček (knížku i véčko) a své véčko má i Infinix. I když aktuálně ho už nenabízí a v Česku se model Zero Flip vůbec neprodával. Takže technologii ohebných displejů v koncernu Transsion zvládají bez problémů.
Autor: Infinix
Koncept trojskládačky Infinixu se jmenuje Zero Mini a jde na to trochu jinak než trojskádačka Huaweie, která se již prodává, nebo koncept Tecna. Ty navazují na knížkové skládací telefony, naopak Tecno rozšiřuje koncept véček.
Autor: Transsion Mobility
Výhodou jsou miniaturní rozměry ve složeném stavu, samozřejmě s výjimkou tloušťky. Ač výrobce rozměry neuvádí, tak tloušťka jistě bude přes 15 mm. Ale jinak je to opravdový prcek, přitom po roztažení se stane plnohodnotným smartphonem s velkým displejem.
Autor: Transsion Mobility
Oproti véčku telefon nepotřebuje druhý displej, supluje ho jedna třetina hlavního panelu, která je otočená u zavřeného telefonu vně. Přístroj se pak dá používat s jedním vyklopením, i se dvěma. To by v praxi mohlo být praktické.
Autor: Transsion Mobility
Další odlišností oproti véčkům jsou fotoaparáty na zadní straně, jako u běžného telefonu. Véčka je mají u vnějšího displeje, což se hodí pro lepší selfíčka. Zde to lze nahradit režimem s vyklopením jen jedné části. Pak třetina displeje zůstane na straně fotoaparátů.
Autor: Transsion Mobility
Infinix nezveřejnil žádné technické detaily, je to prostě zatím jen koncept. Ale musíme pochválit design, který je velmi střídmý a telefon působí luxusním dojmem.
Autor: Transsion Mobility
Výrobce tak především vyzdvihuje výhody trojité skládačky. Třeba na kole nebo v autě jako navigace se víc hodí jen jedno vyklopení, kdy je telefon kompaktnější než běžný smartphone.
Autor: Transsion Mobility
Infinix Zero Mini ukazuje možný posun ve skládacích telefonech. Trojskládačky asi budou na trhu přibývat a zde je vidět, že to nemusí být výhradně drahé a luxusní modely, jako je Huawei Mate XT. Véčko by mohlo být mnohem dostupnější.
Autor: Transsion Mobility
Je zajímavé sledovat, jak se koncern specializující se dlouhá léta výhradně na levné produkty pro rozvojové trhy snaží ukázat, že jeho technologické možnosti jsou mnohem širší. Mini trojskládačka je sice zatím jen koncept, ale za rok či dva mohou být značky koncernu mnohem dál než leckterá zavedená konkurence.
Autor: Transsion Mobility