Mobil iDNES.cz

Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat

  14:40aktualizováno  14:40
Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Samsung S10 známe už dlouho a nyní se potvrzuje design jeho největšího konkurenta, Huaweie P30. Prozradil ho výrobce krytů.

Huawei P30 Pro v pouzdře Spigen | foto: Spigen

Huawei by si měl dávat pozor na výrobce příslušenství. Už druhá značka prozradila vzhled očekávaných top modelů P30 a P30 Pro. Už před Vánoci se objevily kryty na oba modely od značky Olixar, nyní se přidal výrobce krytů Spigen. 

Fotogalerie

Druhý výrobce ukazuje víc, protože telefon prezentuje v průhledném pouzdru. Samozřejmě může v obou případech jít o falešnou stopu a snahu výrobců zviditelnit se. Podle dalších úniků to však vypadá, že vzhled novinek bude obrázkům od obou výrobců krytů odpovídat. 

Přesto i mezi nimi drobný rozdíl je. Na obrázcích Spigenu má P30 a P30 Pro drobnější kapkovitý výřez než stejné telefony na obrázcích od Olixaru. Ovšem i to je vysvětlitelné, Olixar podobu obou novinek zveřejnil tři měsíce před premiérou, nové obrázky od Spigenu přicházejí zhruba šest týdnů před uvedením. Jelikož se telefony představí veřejnosti až koncem března a začnou se prodávat v dubnu, tak v mezidobí mohl Huawei design upravit. 

Výřez je překvapující, očekával se průstřel. Samsung ho u S10 s AMOLED displejem zvládl, Huawei asi ne. Ovšem i to se může změnit, v tomto směru se kryty měnit nemusí. Proto jsou zajímavější obrázky zadní strany telefonů. 

U modelu P30 Pro jsou čtyři objektivy fotoaparátu, což naznačuje vícenásobný zoom. Spekuluje se o pětinásobném zoomu a špičkovém nočním režimu. Základní P30 bude mít tři objektivy a tudíž pravděpodobně velmi podobnou sestavu jako aktuální P20 Pro. 

U obou modelů jsou objektivy seřazené pod sebou, u P30 Pro mají pomocné senzory a diodu vedle, u P30 je vše v jedné řadě. Jelikož současný P20 Pro patří mezi nejlepší fotomobily, očekává se, že nástupci budou chtít tento primát udržet. A právě fotoaparáty mají být hlavními přednostmi obou modelů. 

Řada P30 by měla obsahovat tradičně i levný model Lite, na ten zatím výrobci krytů obal nemají. V každém případě však P30 Lite nebude mít vyjma jména s dvojicí top modelů mnoho společného. 

Autor:
zpět na článek