Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat

  14:40aktualizováno  14:40
Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Samsung S10 známe už dlouho a nyní se potvrzuje design jeho největšího konkurenta, Huaweie P30. Prozradil ho výrobce krytů.

Huawei P30 Pro v pouzdře Spigen | foto: Spigen

Huawei by si měl dávat pozor na výrobce příslušenství. Už druhá značka prozradila vzhled očekávaných top modelů P30 a P30 Pro. Už před Vánoci se objevily kryty na oba modely od značky Olixar, nyní se přidal výrobce krytů Spigen. 

Fotogalerie

Druhý výrobce ukazuje víc, protože telefon prezentuje v průhledném pouzdru. Samozřejmě může v obou případech jít o falešnou stopu a snahu výrobců zviditelnit se. Podle dalších úniků to však vypadá, že vzhled novinek bude obrázkům od obou výrobců krytů odpovídat. 

Přesto i mezi nimi drobný rozdíl je. Na obrázcích Spigenu má P30 a P30 Pro drobnější kapkovitý výřez než stejné telefony na obrázcích od Olixaru. Ovšem i to je vysvětlitelné, Olixar podobu obou novinek zveřejnil tři měsíce před premiérou, nové obrázky od Spigenu přicházejí zhruba šest týdnů před uvedením. Jelikož se telefony představí veřejnosti až koncem března a začnou se prodávat v dubnu, tak v mezidobí mohl Huawei design upravit. 

Výřez je překvapující, očekával se průstřel. Samsung ho u S10 s AMOLED displejem zvládl, Huawei asi ne. Ovšem i to se může změnit, v tomto směru se kryty měnit nemusí. Proto jsou zajímavější obrázky zadní strany telefonů. 

U modelu P30 Pro jsou čtyři objektivy fotoaparátu, což naznačuje vícenásobný zoom. Spekuluje se o pětinásobném zoomu a špičkovém nočním režimu. Základní P30 bude mít tři objektivy a tudíž pravděpodobně velmi podobnou sestavu jako aktuální P20 Pro. 

U obou modelů jsou objektivy seřazené pod sebou, u P30 Pro mají pomocné senzory a diodu vedle, u P30 je vše v jedné řadě. Jelikož současný P20 Pro patří mezi nejlepší fotomobily, očekává se, že nástupci budou chtít tento primát udržet. A právě fotoaparáty mají být hlavními přednostmi obou modelů. 

Řada P30 by měla obsahovat tradičně i levný model Lite, na ten zatím výrobci krytů obal nemají. V každém případě však P30 Lite nebude mít vyjma jména s dvojicí top modelů mnoho společného. 

Autor:
 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Další z rubriky

Už ani levné telefony nebudou malé. Honor uvádí na český trh model 8A

Honor 8A

Na český trh vstupuje nový cenově dostupný smartphone Honor 8A. Přístroj ctí moderní trendy, a tak dostal obrovský...

Není výročí, jako výročí. Na tento smartphone si asi nevzpomenete

Samsung GT-i7500 Galaxy

Samsung se od počátku roku ohání desátým výročím vlajkových modelů Galaxy S. Nejnovější model byl představen v desáté...

Samsung se chlubí, jak funguje nová řada Galaxy S10

Galaxy S10: Dynamic Display

Letošní novinky představil Samsung o něco dříve, než bylo dosud zvykem. Dal přednost samostatné akci, modelovou řadu...

Najdete na iDNES.cz