náhledy
Huawei představil trojitý skládací smartphone. A není to žádný prototyp na výstavy, hned si ho lze předobjednat. Cena je samozřejmě závratná, ale ta základní zase není úplně nesmyslně vysoká. A parametry telefonu jsou ohromující.
Autor: Huawei
Prototypů trojitých skládaček mají různí výrobci ve vitrínkách hodně. Ale do výroby ho první dostal Huawei. A je to impozantní stroj, který v kontextu inovací Applu v podobě tlačítka spouště fotoaparátu a inovací Samsungu u modelu Z Fold 6 vypadá jako z jiné planety.
Autor: Huawei
Trojskládačka určitým způsobem přepisuje design skládacích telefonů. Nepotřebuje druhý displej, místo něj je zde jedna třetina toho hlavního, která je u složeného přístroje na vrchu. Huawei pak připravil možnost používání i dvou třetin nebo celého ohebného panelu.
Autor: Huawei
Úhlopříčka otevřeného displeje je impozantní, má 10,2 palce. Dvě třetiny nabídnou displej s úhlopříčkou 7,9 palce a zavřený telefon má displej s úhlopříčkou 6,4 palce.
Autor: Huawei
Rozlišení je podle rozevření následující (od nejmenšího): 2 232 × 1 008, 2 232 × 2 048, 2 232 × 3 184 pixelů. Panel je typu OLED s adaptivní obnovovací frekvencí, ale konkrétní hodnotu Huawei neuvádí.
Autor: Huawei
Konstrukce kloubů je samozřejmě dost komplikovaná, každý kloub je jiný, což je dobře patrné z obrázku.
Autor: Huawei
Pokud předpokládáte, že trojskládačka bude tlustý a těžký mobil, tak Huawei Mate XT je jen opravdu těžký – 298 gramů je hodně. Ale tlustý? Nikoli. V zavřeném stavu má 12,8 mm, což je jen o 0,7 mm víc než u Samsungu Z Fold 6.
Autor: Huawei
Pokud ho otevřete do dvou třetin, tak je tloušťka 7,45 mm, a když se rozevře celý, tak dvě části mají tloušťku jen 3,6 mm, což je neuvěřitelné. Ta třetí pak má tloušťku 4,75 mm.
Autor: Huawei
Výbava je špičková, jak se na vlajkovou loď značky sluší. Foťák má tři snímače. Hlavní s rozlišením 50 Mpix, širokoúhlý s rozlišením 12 Mpix a periskopický teleobjektiv s rozlišením snímače 12 Mpix. Optické přiblížení je maximálně 5,5násobné.
Autor: Huawei
Hlavní snímač má variabilní clonu f/1.4 až f/4.0 a optickou stabilizaci. Stejně tak je opticky stabilizovaný i teleobjektiv. Přední foťák v průstřelu levé části displeje má rozlišení 8 Mpix a asi moc využívaný nebude.
Autor: Huawei
V přístroji jsou tři baterie s celkovou kapacitou 5 600 mAh. Drátové nabíjení má maximální výkon 66 W, bezdrátové pak 50 W. A reverzní bezdrátové 7,5 W.
Autor: Huawei
S procesorem neposloužíme, Huawei ho tradičně neuvádí a taktně pomlčuje nad 5G konektivitou. Ale ta tam bude, telefon zřejmě pohání vlastní čip Kirin s podporou 5G – jako jiné modely značky. Operační paměť má vždy 16 GB, uživatelská od 256 GB do 1 TB.
Autor: Huawei
Telefon jde do prodeje na čínském trhu s operačním systémem Harmony 4.2. Dostupnost v Evropě je nejasná, čínská verze by byla zcela nepoužitelná, upravená možná. Nechme se překvapit.
Autor: Huawei
Cena na čínském trhu začíná v přepočtu na 60 000 korunách, s největší pamětí vyjde na víc než 76 000 korun. Evropské ceny by byly zhruba o 20 až 30 procent vyšší, u Huaweie není rozdíl mezi čínskými a evropskými cenami tak vysoký jako u jiných čínských značek. I tak očekávejme ceny od 70 000 korun výše.
Autor: Huawei