Huawei představil sice revoluční, ale zatím zcela virtuální smartphone

  0:18aktualizováno  0:18
Nový Huawei Mate X je velmi zajímavým počinem, který přináší nová revoluční vlna ohebných smartphonů. Ovšem představený produkt je zatím doslova virtuální.

Huawei Mate X Barcelona | foto: Mobil.iDNES.cz

Virtuální proto, že vůbec není jasné, jak to s komerčně dostupným smartphonem bude. Zatím uváděné parametry nejsou definitivní, podle výrobce se mohou změnit. Takže vše je potřeba brát s rezervou.

Fotogalerie

Huawei už revoluční novinku zařadil do své nabídky na internetových stránkách. Na těch výrobci vždy v poznámkách uvádějí informace, ve kterých se vyviňují z případných nepřesností.

Většinou se takové poznámky týkají výdrže baterie, jíž výrobci testují v laboratorních podmínkách a od běžného používání se liší. Stejně tak například nechybí upozornění, že část paměti zabere samotný operační systém, že některé služby nemusí fungovat v konkretních zemích nebo u některých operátorů.

Ovšem v případě nového huaweie se z poznámek dozvíme, že vlastně nic nevíme.  Huawei v nich totiž uvádí, že obrázky produktů jsou pouze orientační. Navíc přidává, že specifikace a funkce se mohou všeobecně lišit. To už běžné není a naznačuje to, že představená novinka není zcela hotová. 

Navíc nechybí upozornění, že rozměry a hmotnost smartphonu Mate X jsou pouze teoretické hodnoty. A opět to samé přidává vzhledem ke specifikaci novinky. 

U hmotnosti je ještě doplnění, že skutečná hmotnost se může lišit v závislosti na konfiguraci (i když byla představena jen jedna), výrobním procesu a metodě měření. 

Zejména zmínka o výrobním procesu je velmi nezvyklá. Vypadá to, že Huawei si ještě není jist, jak mu výroba revolučního smartphonu půjde. Přece jen, je to ještě neodzkoušená koncepce. 

Sebevědomí v praxi. Skládací huawei je dražší než skládací samsung

Huawei poznámky „pod čarou“ uzavírá opakováním informace, že specifikace jsou teoretické hodnoty a přidává upozornění: „Aby společnost Huawei mohla poskytovat přesné informace, specifikace a funkce produktu, může provést úpravy v reálném čase podle předcházejících specifikací tak, aby odpovídaly výkonu, specifikacím, indexům a komponentům skutečného produktu. Informace o produktech podléhají těmto změnám a úpravám bez předchozího upozornění.“

Takže Huawei představil opravdu revoluční smartphone, ale až si ho půjdeme koupit, možná se dočkáme něčeho zcela jiného. Ale Huawei v tom není sám. Samsung u svého obdobně revolučního smartphonu Galaxy Fold uvádí pouze základní specifikaci, ve které chybí i údaje o rozměrech. 

A také Samsung, i přes chybějící základní informace dodává, že všechny funkce, specifikace a další informace uvedené o výrobku včetně designu, cen, komponent, výkonnosti, dostupnosti a vlastností produktu, mohou být změněny bez předchozího upozornění. Více to nerozmazává a „virtuální“ údaje alespoň neudává. 

Takže nejen Huawei, ale celý revoluční segment ohebných smartphonů je „virtuální“. Jak to nakonec s konečnými komerčně dostupnými výrobky bude, si musíme ještě počkat.

Autor:
 

Nejčtenější

Vodafone rozpoutal kvůli fotbalu cenovou válku. Tarify výrazně zlevnily

Ilustrační snímek

Česká vláda v čele s premiérem Babišem má pocit, že palčivé téma drahých mobilních tarifů může vyřešit snazší možnost...

Displej skládacího samsungu hyzdí nevzhledná rýha, ukazuje uniklé video

Video zachycuje skládací Samsung Galaxy Fold

Od představení modelu Galaxy Fold uplynul již měsíc. Dosud ovšem nebyla možnost si skládací samsung vyzkoušet....

Až potkáte toto auto, tak v něm nejede zaměstnanec O2 na dovolenou

Auto O2

Na první pohled je to nenápadná Škoda Octavia kombi s logem operátora O2 a "rakví“ na střeše. Jenže to není auto...

Xiaomi bleskově po představení nasadilo na trh další levný smartphone

Xiaomi Redmi 7

Ten samý den, kdy v Číně představilo Xiaomi model Redmi 7, se tento telefon objevil i na pultech českých obchodů. Jde o...

Superrychlá a supervelká paměť Samsungu udělá ze smartphonů monstra

Samsung ukázal první samostatný 12GB paměťový modul standardu LPDDR4X

Samsung patří mezi nejméně závislé výrobce smartphonů, jelikož si spoustu součástek vyrábí vlastními silami. Kromě...

Další z rubriky

Skutečně limitovaná edice. Červeného telefonu vyrobí jen pět tisíc kusů

BlackBerry Key2 Red Edition

Značka BlackBerry uvádí novinky velmi sporadicky a ani na nedávném barcelonském veletrhu MWC vlastně žádnou neuvedla. I...

Displej skládacího samsungu hyzdí nevzhledná rýha, ukazuje uniklé video

Video zachycuje skládací Samsung Galaxy Fold

Od představení modelu Galaxy Fold uplynul již měsíc. Dosud ovšem nebyla možnost si skládací samsung vyzkoušet....

Xiaomi má nového žraloka. Je to výkonové monstrum za rozumnou cenu

Herní smartphone Xiaomi Black Shark 2

Herní smartphone Black Shark od Xiaomi se dočkal své očekávané druhé generace. Výrobce jej prezentuje jako výrobek...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz