Huawei představil sice revoluční, ale zatím zcela virtuální smartphone

  0:18aktualizováno  0:18
Nový Huawei Mate X je velmi zajímavým počinem, který přináší nová revoluční vlna ohebných smartphonů. Ovšem představený produkt je zatím doslova virtuální.

Huawei Mate X Barcelona | foto: Mobil.iDNES.cz

Virtuální proto, že vůbec není jasné, jak to s komerčně dostupným smartphonem bude. Zatím uváděné parametry nejsou definitivní, podle výrobce se mohou změnit. Takže vše je potřeba brát s rezervou.

Fotogalerie

Huawei už revoluční novinku zařadil do své nabídky na internetových stránkách. Na těch výrobci vždy v poznámkách uvádějí informace, ve kterých se vyviňují z případných nepřesností.

Většinou se takové poznámky týkají výdrže baterie, jíž výrobci testují v laboratorních podmínkách a od běžného používání se liší. Stejně tak například nechybí upozornění, že část paměti zabere samotný operační systém, že některé služby nemusí fungovat v konkretních zemích nebo u některých operátorů.

Ovšem v případě nového huaweie se z poznámek dozvíme, že vlastně nic nevíme.  Huawei v nich totiž uvádí, že obrázky produktů jsou pouze orientační. Navíc přidává, že specifikace a funkce se mohou všeobecně lišit. To už běžné není a naznačuje to, že představená novinka není zcela hotová. 

Navíc nechybí upozornění, že rozměry a hmotnost smartphonu Mate X jsou pouze teoretické hodnoty. A opět to samé přidává vzhledem ke specifikaci novinky. 

U hmotnosti je ještě doplnění, že skutečná hmotnost se může lišit v závislosti na konfiguraci (i když byla představena jen jedna), výrobním procesu a metodě měření. 

Zejména zmínka o výrobním procesu je velmi nezvyklá. Vypadá to, že Huawei si ještě není jist, jak mu výroba revolučního smartphonu půjde. Přece jen, je to ještě neodzkoušená koncepce. 

Sebevědomí v praxi. Skládací huawei je dražší než skládací samsung

Huawei poznámky „pod čarou“ uzavírá opakováním informace, že specifikace jsou teoretické hodnoty a přidává upozornění: „Aby společnost Huawei mohla poskytovat přesné informace, specifikace a funkce produktu, může provést úpravy v reálném čase podle předcházejících specifikací tak, aby odpovídaly výkonu, specifikacím, indexům a komponentům skutečného produktu. Informace o produktech podléhají těmto změnám a úpravám bez předchozího upozornění.“

Takže Huawei představil opravdu revoluční smartphone, ale až si ho půjdeme koupit, možná se dočkáme něčeho zcela jiného. Ale Huawei v tom není sám. Samsung u svého obdobně revolučního smartphonu Galaxy Fold uvádí pouze základní specifikaci, ve které chybí i údaje o rozměrech. 

A také Samsung, i přes chybějící základní informace dodává, že všechny funkce, specifikace a další informace uvedené o výrobku včetně designu, cen, komponent, výkonnosti, dostupnosti a vlastností produktu, mohou být změněny bez předchozího upozornění. Více to nerozmazává a „virtuální“ údaje alespoň neudává. 

Takže nejen Huawei, ale celý revoluční segment ohebných smartphonů je „virtuální“. Jak to nakonec s konečnými komerčně dostupnými výrobky bude, si musíme ještě počkat.

Autor:
 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Neuvěřitelné, Xiaomi levný super mobil Mi 9 ještě vylepší a zlevní

Prototyp chystaného top modelu Xiaomi Redmi

Xiaomi vyčlenilo modely Redmi do samostatné značky. Některé se už prodávají i v Česku. Nové značce však zatím chybí...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Vyšší střední třídu vzal útokem. Recenze Samsungu A50

Samsung Galaxy A50

Samsung se plnou silou pustil i do výroby lákavých levnějších telefonů. Jedním z výsledků je model A50, tedy vysoce...

OnePlus 7 Pro má nejlepší displej, jaký byl kdy u smartphonu použit

OnePlus 7 Pro: špičkový smartphone s prvotřídním displejem už je za dveřmi

Premiéra OnePlus 7 je pro fanoušky smartphonů bezpochyby nejdůležitější květnovou událostí. Do oficiálního odhalení...

Ničitel super-smartphonů už není levný. Ale má nejlepší displej i foťák

OnePlus 7 Pro 5G

Značka OnePlus představila svůj špičkový smartphone pro aktuální sezónu. Jmenuje se OnePlus 7 Pro a na rozdíl od...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz