Huawei preferuje Android. Už ale oznámil, kdy bude mít vlastní systém

  0:09aktualizováno  0:09
V rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou se do prekérní situace dostal zejména současný druhý největší výrobce smartphonů na světě, Huawei. S ním přestaly spolupracovat americké firmy. Stěžejní ranou je konec spolupráce s Googlem, tedy dodavatelem operačního systému Android.

Operační systém Huawei Hongmeng | foto: Wccftech

Huawei podle svého mluvčího stále preferuje pro své smartphony operační systém Android od Googlu. Mluvčí čínského výrobce to sdělil americké stanici CNBC. 

Ovšem současná situace v rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou znamená, že Huawei nebude mít přístup pro služby Googlu, stejně jako pro aktualizace.

Samotný Android používat může, jelikož je volně dostupný prakticky pro každého v rámci svého open-source základu. Ovšem nové smartphony od Huaweie nebudou moci využívat služby od Googlu, jako je zejména obchod s aplikacemi Google Play.

To z nich dělá v podstatě neprodejné zboží na trzích mimo domovskou Čínu. V Číně to totiž firmě vadit nemusí, jelikož služby od Googlu tam i tak nejsou funkční, jelikož jsou zakázané. 

Mluvčí Huawei stanici CNBC sdělil, že nechtějí využít vlastní systém a upřednostňují systém od Googlu jako tomu bylo doposud. Ovšem pokud budou přinuceni, jsou schopni použít vlastní systém. 

Mluvčí dokonce upřesnil, za jak dlouho je Huawei schopen svůj vlastní systém do svých smartphonů nasadit. Mělo by se jednat o dobu mezi šesti až devíti měsíci. Huawei totiž svůj systém už tajně vyvíjí sedm let.

Otázkou ovšem je, jak na takový krok zareagují zákazníci. Vlastnímu systému bude chvíli trvat, než si vybuduje základnu dostupných aplikací. Na to zákazníci z náročných trhů nebudou ochotni čekat.

Zejména nedostatek aplikací znamenal konec systému Windows Phone (či Windows 10 Mobile) od gigantu Microsoft, stejně jako konec dlouho velmi populárního systému BlackBerry OS. 

Systém od společnosti Huawei by se na globálních trzích měl jmenovat Ark OS. V Číně by měl výrobce používat pro zbytek světa poněkud krkolomný název Hongmeng.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Další z rubriky

Za to může Trump. Honor výrazně snížil cenu novinky, je velmi výhodná

Honor 20

Honor 20 je nejnovější špičkový model značky. Představený byl už před měsícem a půl, jenže se zatím neprodává. Může za...

Samsung stále vládne Androidu. Galaxy S10+ překonal v prodejích ostatní

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Samsung je sice stále světovou jedničkou na poli smartphonů, ale v poslední době se mu tolik nedařilo. Prodeje klesaly,...

Oprašují zapomenutou koncepci. Bytelný unihertz zaujme fyzickou klávesnicí

Unihertz Titan

Čínský Unihertz připravuje smartphone, který potěší nejen nemotorné uživatele, ale i staromilce. Novinka totiž v sobě...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz