HTC představilo Touch Diamond2 a Touch Pro2

  12:48aktualizováno  12:48
Novinky, které na barcelonském výstavišti představí tchaj-wanské HTC se podařilo světu tajit do poslední chvíle. V hlavních rolích prezentace nakonec stanula dvojice následovníků populárního dua Touch Diamond a Touch Pro. Novinky se pyšní velkými WVGA displeji, vyspělou čipovou sadou a novými technologiemi.
HTC Touch Pro2: hlavní hvězda prezentace HTC na MWC 2009

HTC Touch Pro2: hlavní hvězda prezentace HTC na MWC 2009 | foto: htc.com

Je tradicí, že se střípky z výbavy nových telefonů útržkovitě dozvídáme ještě před oficiálním uvedením a nejinak tomu bylo v případě letošního Mobile World Congressu v Barceloně.

Jsou zde však i světlé výjimky, kterým se povedlo vše dokonale utajit. I když ne tak úplně – v půli ledna unikl dokument vyobrazující více než dvacet zařízení, která hodlá HTC letos uvést. Šlo ale o fotky mizerné kvality bez jakýchkoli doplňkových informací. Obrázky tak doplňovala jen kódová označení.

Přesně v půl dvanácté středoevropského času se pod doslova kulometnou palbou blesků fotoaparátů objevilo hvězdné duo komunikátorů HTC Touch Diamond2 a Touch Pro2. Nové vlajkové lodi mají nepochybně potenciál pořádně zamíchat trhem chytrých telefonů.

Touch Diamond2: jiný design, lepší výbava

HTC Touch Diamond2 své kořeny nezapře a byť je design přístroje mírně odlišný, jsou společné rysy patrné na první pohled. Velké displeje jsou dnes v kurzu a tak i nový Diamond dostal do vínku citelně větší panel, než v případě Diamondu první generace.

HTC Touch Diamond2

Novinka spoléhá na 3,2“ širokoúhlý VGA displej, který dovolí docela obstojné ovládání telefonu prstem. Tomu samozřejmě nebývale pomůže oblíbené uživatelské prostředí TouchFLO 3D s několika vylepšeními a hlubší integrací do samotných Windows Mobile 6.1 Professional. Prostředí tak možná budeme vídat i v hlubších nabídkách systému. Novinkou je také technologie Push Internet pro prohlížení oblíbených webových stránek bez čekání.

Nejde přitom o využití proxy serveru pro uzpůsobení webu mobilnímu zobrazení a tím redukci datových přenosů, čehož využívá Opera Mini. Push Internet využívá zvyklostí majitelé nového HTC a tak jste-li například zvyklí každé ráno v 8:00 zavítat na stránky mobil.cz, pak si díky této technologii stránku v nastavený čas rovnou přečtete, načtena už totiž bude.

Diamond2 mírně nabobtnal do všech směrů, což mu ale jistě uživatelé rádi odpustí díky většímu displeji a také silnější baterii – použitý akumulátor totiž nese nálepku 1 100 mAh. Ten by měl přinést až o polovinu větší výdrž ve srovnání s původním modelem.

HTC Touch Diamond2


Co ale tak snadno odpuštěno nebude je absence jakéhokoli polohovacího prvku. Trackball, joystick, touchpad. Je tolik možností, ovšem na těle nového Diamondu byste cokoli podobného hledali marně. Spokojit se tak budeme muset s dvojicí telefonních tlačítek, klávesou zpět a tlačítkem k aktivaci hlavní nabídky. Zajímavou novinkou je ale ZoomBar pro snadné prohlížení fotografií a webu.

Stejný chipset s větším výkonem

Srdcem telefonu je univerzální čipová sada Qualcomm MSM 7200, kterou HTC použilo i u high-end modelů předchozí řady. Navýšena byla operační paměť a to na 288 MB, FlashROM pak čítá jen 512 MB. Oproti předchůdci je však v těle přístroje obsažen microSD slot pro snadné rozšíření uživatelské paměti. Dle slov představitele společnosti Johna Wanga má však téměř stejný hardware vykazovat daleko rychlejší odezvu i lepší práci s multimédii.

HTC Touch Diamond2

Příjemným vylepšením je také CMOS snímač s pěti miliony buněk a také možnost použití telefonu k poslechu rádia. Již tak bohatou výbavu doplňují komponenty, které u zařízení této ligy nemohou chybět (wi-fi, Bluetooth, satelitní navigace).

Touch Diamond2 by se měl začít prodávat již v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku za zatím neznámou cenu.

Název HTC Touch Diamond2
 Rozměry [mm] 53,1 x 107,85 x 13,7
 Hmotnost [g] 117,5 g
 Operační systém Windows Mobile 6.1 Professional
 Procesor Qualcomm MSM7200, 528 MHz
 RAM 288 MB
 FlashROM 512 MB
 Paměťový slot microSD (SDHC)
 Sítě Tri-band GSM, Dual-band UMTS
 Data GPRS, EDGE, HSDPA
 Displej - rozlišení 480 x 800 pix
 Displej - úhlopříčka 3,2" (81,28 mm)
 Displej - barvy 65 536
 Satelitní navigace aGPS
 Wi-fi 802.11 b/g
 Bluetooth verze 2.0, EDR, A2DP
 Infraport ne
 Digitální fotoaparát 5.0 MPix
 Autofocus ano
 Videotelefonie ano (VGA)
 Další FM rádio, ZoomBar, Push Internet, TouchFLO 3D, akcelerometr
 Baterie 1 100 mAh


Touch Pro2: dokonalý mix Kaisera a Touch Pro

Nástupce současného Raphaela má rovněž ambice stát se etalonem komunikátoru s výsuvnou QWERTY klávesnicí. Ostatně posuďte sami.

Design krytu telefonu je sice na hony vzdálen originální koncepci, což však telefonu body nijak neubírá, ba naopak. Oblé hrany, (možná) kovový rámeček obepínající horní díl krytu a dokonalá kombinace pianové černě a stříbrné. To vše dělá z HTC Touch Pro2 snadno zapamatovatelný a obtížně zaměnitelný komunikátor.

Hardware telefonu je velmi podobný jako u Diamondu2, přesto je použita mírně odlišná sada Qualcomm MSM7201A, rozložení paměti je pak stejné (288 MB RAM, 512 MB FlashROM + misroSD s podporou SD 2.0).

Použita jsou opět Windows Mobile 6.1 Pro, v budoucnu se ale počítá s oficiálním upgrade na WM 6.5.

HTC Touch Pro2

Jak již bylo řečeno, uživatelé žádají veliké displeje a tak nový Touch Pro vsadil na 3,6“ dotykový panel s rozlišením 480 x 800 bodů. Taková úhlopříčka v kombinaci s vylepšeným TouchFO 3D signalizuje opravdu snadné ovládání telefonu výhradně prsty.

Novinkou v uživatelském prostředí bude třeba dokonalá kontrola nad historií komunikace. Stačí jediné klepnutí na fotku (jméno) daného kontaktu a TouchFLO 3D vám naservíruje přehled relevatních telefonních hovorů, SMS konverzaci i historii e-mailů.

Ruku v ruce s rostoucí úhlopříčkou se pochopitelně citelně navýšily celkové rozměry zařízení. Fyzické proporce Touch Pro2 tak charakterizuje trojčíslí 116 X 59.2 X 17.25 mm, čemuž odpovídá hmotnost 187,5 gramů. Inu, žádný drobeček to nebude. 

Srovnání velikosti Touch Pro2 a Touch Diamond2 s jejich předchůdci


Na delší texty je tu QWERTY


Velikým lákadlem telefonu je vysouvací pětiřadá QWERTY klávesnice čítající devětačtyřicet kláves. Tu bude možno vysunout a následně i vyklopit do požadovaného úhlu. HTC se tak vrací k mechanismu, kterým se téměř před dvěma lety blýskl HTC TyTN II alias Kaiser.

HTC Touch Pro2

Větší rozměry telefonu dávají logicky více prostoru i klávesnici a tak jsou jednotlivá tlačítka odděleny velkými mezerami, které zajistí ještě jistější psaní a lepší orientaci prstů v bloku kláves. Psaní na takovéto klávesnici pak doufejme bude opravdovou radostí.
Samotné prvky pod displejem jsou ve stejné sestavě jako u Diamondu2, obsažen je i ZoomBar pro přiblížení detailů fotografií, webu nebo Google map.


StraightTalk pro tu nejsnazší hlasovou komunikaci

TouchPro2 kromě Push Internet nabídne i zcela novou technologii StraightTalk. Na zadní straně telefonu je tak umístěn vyspělý reproduktor s účinnou redukcí šumu. Tento systém umožní jednoduché přesměrování zvuku z telefonního reproduktoru na hlasitý odposlech a tak snadno proměníte jakékoli místo v konferenční halu.
Aktivaci StraightTalk lze snadno realizovat stiskem k tomu určeného tlačítka. Stejný efekt pak bude mít vysunutí a vyklopení klávesnice během telefonního hovoru. Systém konstrukce je tak opravdu promyšlený.

Název HTC Touch Pro2
 Rozměry [mm] 59,2 x 116 x 17,25
 Hmotnost [g] 187,5 g
 Operační systém Windows Mobile 6.1 Professional
 Procesor Qualcomm MSM7201A, 528 MHz
 RAM 288 MB
 FlashROM 512 MB
 Paměťový slot microSD (SDHC)
 Sítě Tri-band GSM, Dual-band UMTS
 Data GPRS, EDGE, HSDPA
 Displej - rozlišení 480 x 800 pix
 Displej - úhlopříčka 3,6" (91,44 mm)
 Displej - barvy 65 536
 Satelitní navigace aGPS
 Wi-fi 802.11 b/g
 Bluetooth verze 2.0, EDR, A2DP
 Infraport ne
 Digitální fotoaparát 3.2 MPix
 Autofocus ano
 Videotelefonie ano (VGA)
 Další FM rádio, QWERTY klávesnice, ZoomBar, TouchFLO 3D, Push Internet, StraightTalk, akcelerometr
 Baterie 1 500 mAh


Po práci je čas na zábavu

Velký displej přímo vybízí k využití Touch Pro2 coby multimediálního přehrávače, což díky vyspělému hardware jistě nebude problém. K uchování vzácných chvil na cestách přijde vhod vestavěný 3,2 MPix fotoaparát s funkcí automatického ostření. Po připojení dodávaného HF se Touch Pro2 promění v plnohodnotný FM přijímač.

Akcelerometr oceníte při prohlížení webových stránek, kdy se otočením telefonu do vodorovné polohy aktuální poloze přizpůsobí i zobrazení na displeji. Telefon bude možno propojit i s televizí, příslušný kabel ale nebude součástí základního příslušenství. Vadou na kráse v této oblasti bude jen absence 3,5 mm jacku.

HTC Touch Pro2 vstoupí na trh začátkem léta 2009, cena zatím nebyla zveřejněna.

Nejčtenější

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Test: Obří Huawei Mate 20X 5G je renesancí vymřelé kategorie smartphonů

Huawei Mate 20X 5G

Huawei se v Česku odhodlal k nečekanému kroku. Začal nabízet špičkový model Mate 20X 5G, který zaujme obřím displejem a...

Za to může Trump. Honor výrazně snížil cenu novinky, je velmi výhodná

Honor 20

Honor 20 je nejnovější špičkový model značky. Představený byl už před měsícem a půl, jenže se zatím neprodává. Může za...

Další z rubriky

Test: Obří Huawei Mate 20X 5G je renesancí vymřelé kategorie smartphonů

Huawei Mate 20X 5G

Huawei se v Česku odhodlal k nečekanému kroku. Začal nabízet špičkový model Mate 20X 5G, který zaujme obřím displejem a...

První v Česku. Výjimečná vlastnost Huaweie zde nebude fungovat

Huawei Mate 20X 5G

Mobilní sítě páté generace sice v Česku ještě nějakou chvíli fungovat nebudou, ale kdo chce, už se na jejich příchod...

Cibule a česnek. Slavný japonský designér stvořil nový vzhled smartphonů

Realme X Master edition by Naoto Fukasawa

Levná značka Realme možná naznačuje další trend v designu chytrých telefonů. Vzhled zad nového dostupného modelu...

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA KLIENTSKÉ PODPORY s NJ+AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 23 000 Kč

Najdete na iDNES.cz