

Nový smartphone Honor Magic 5 Lite je podle testů DxO Mark smartphonem s vynikající výdrží baterie, v žebříčku organizace se usadil na nejvyšší příčce. Neznamená to sice, že má nejlepší výdrž ze všech smartphonů na světě, ale je v tom skvělý. O to víc překvapí, jak příjemně tento chytrý telefon padne do ruky.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Za dobrou výdrž baterie vděčí Honor především skvělému odladění. Kapacita 5 100 mAh je sice solidní, ale ne rekordní, procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G také není ničím výjimečný, displej má standardní FullHD+ rozlišení. Celkově je podle parametrů Honor Magic 5 Lite takový normální „průměrný“ smartphone.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Ovšem teprve až v praxi si uvědomujeme, že si tu Honor dal skutečně docela dost práce a připravil telefon, který je ve střední třídě přinejmenším docela neobvyklý. Vyhnul se totiž některým kompromisům, které se dají očekávat. Magic 5 Lite překvapí třeba tím, jak je tenký.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Malá tloušťka telefonu totiž rozhodně není něco, co bychom si obvykle spojovali s tolik inzerovanou dlouhou výdrží baterie. Jenže Magic 5 Lite dovede spojit obojí. Zatímco půdorysné rozměry 161,6 × 73,9 mm patří ke standardu, tak tloušťka 7,9 mm je spíš z těch menších.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Pocit, že držíte opravdu tenký telefon, pak umocňují zaoblení přední i zadní části telefonu směrem do boků. Zatímco u zad smartphonů této třídy je to i docela obvyklé řešení, tak displej se zaoblením přes boční hranu nabízí v dané cenové kategorii opravdu málokdo.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Výsledný efekt spolu s dalšími zaoblením v rozích těla telefonu znamená, že Magic 5 Lite padne až nečekaně dobře do ruky. Z hlediska pohodlí při držení telefonu bude až škoda telefon „oblékat“ do nějakého krytu (běžný silikonový je v balení s telefonem). Ale z praktického hlediska dává samozřejmě kryt smysl.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Zatímco v hodnocení výdrže baterie u DxO Mark Honor Magic 5 Lite exceluje, tak v případě fotoaparátu v testu organizace moc nepřesvědčil. Získal třeba méně bodů než loňský Samsung Galaxy A53. Sestava foťáku totiž není kdovíjak bohatá, byť je tu hlavní 64Mpix čip, který doplňuje pětimegapixelový širokoúhlý foťák a makro se stejným rozlišením.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Trochu se nám zdá, že se Honor u foťáků modelu Magic 5 Lite soustředil spíš na design celku, odladění tentokrát není úplně dokonalé, což potvrzují i naše první zkušenosti. Foťák nemá úplně rád kontrasty. Focení ovšem podle nás komplikuje především to, že telefon nemá automatické HDR a tuto funkci je třeba aktivovat ručně. To se v dané cenové kategorii už několik let nenosí.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Honor Magic 5 Lite tak nebude ten nejlepší fotomobil střední třídy, na druhou stranu je to pořád příjemný univerzální smartphone. Má třeba slušně rychlé nabíjení s výkonem 40 W, což je ve spojení s dlouhou výdrží baterie super.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Dobře na nás působí i displej telefonu: má slušnou čitelnost i na přímém slunci a je to AMOLED panel s hezkými barvami a obnovovací frekvencí 120 Hz. Telefon umí dynamicky přepínat mezi úspornými 60 Hz a vyšší frekvencí, takže při tomto nastavení výdrž zásadně netrpí.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Elegantní je i design smartphonu, sestava fotoaparátů usazená v černém mezikruží je docela zajímavým oživením vzhledu zad, otázkou ale je, jestli sedne vkusu každého.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Honor Magic 5 Lite testujeme v barevné variantě Emerald Green, která ale rozhodně není nijak přehnaně zelená a přitom dovede oproti tradičnější černé zaujmout. Záda vydávají na světle různé metalické odlesky, ale efekt je decentnější než u stříbrné barevné verze, která má odlesky v duhových odstínech.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz
Honor Magic 5 Lite stojí 9 490 korun, takže to není úplně levný smartphone. Na druhou stranu cena víceméně odpovídá dané výbavě a když k tomu připočteme fakt, že má telefon výtečnou výdrž, zajímavý design a třeba na danou kategorii netypický zaoblený displej, tak určitě přístroj zaujme.
Autor: Luděk Vokáč, iDNES.cz