Handy Day 2004 - na co v Sony Ericssonu zapomněli

aktualizováno 
Přehledná souhrnná Today obrazovka je přesně to, co chytrým mobilním telefonům Sony Ericsson P800 i P900 zkrátka chybí. Je třeba se pohlédnout jinde?

Sony Ericsson P800 je – stejně jako jeho mladší sourozenec Sony Ericsson P900 – softwarově velmi dobře vybaveným chytrým mobilním telefonem. Na jedinou drobnost však jeho tvůrci zapomněli – přehlednou souhrnnou obrazovku (tzv. Today) mu do vínku nedali. A jak vám jistě potvrdí uživatelé konkurenční platformy Microsoft Windows Mobile, mít všechny důležité informace na jedné obrazovce je k nezaplacení.

Novinka k nezaplacení

Tato neprozřetelnost vývojářů tak nahrává třetím softwarovým firmám a protože Today obrazovka je skutečně užitečná, najdeme jich pro Sony Ericsson P800 hned několik. Snad nejznámější a zřejmě i nejpoužívanější je aplikace Handy Day ruské společnosti Epocware. Zatím poslední verzí byla verze čtvrtá, minulý pátek Epocware představil verzi novou – a namísto Handy Day 5 jsme se dočkali aplikace Handy Day 2004 verze 1.

Jak již změna názvu a číslování dává tušit, dočkali jsme se skutečně mnoha změn. Na první pohled zůstala z předchozích verzí zachována pouze úvodní obrazovka, ale i na ní si můžete všimnout několika drobných vylepšení. Zmizela spodní řádka s ikonami jako zástupce nejpoužívanějších programů, tlačítka ve spodní části mají jiné funkce a změnou  nejužitečnější je rozšíření paměťových ukazatelů v pravé horní části displeje o ukazatel třetí. Ten informuje o využité operační paměti a dává vám tak možnost zavčasu ukončit nepotřebné aplikace a vyhnout se tak pádu celého operačního systému.

Handy Day 2004 

Novinkou je přehledný týdenní náhled, který lze přepínat z režimu celého týdne (sedmi zobrazených dnů) nebo pouze tří dnů. I na této – stejně jako na ostatních obrazovkách – máte stále k dispozici spodních šest ikon. Zatímco první tři slouží pro přepínání pohledů (denní, týdenní a plocha), čtvrtá nabídne možnost vytvoření nové textovky, ememesky, hovoru, události a dalších. Pátá otevírá jednoduchý správce běžících procesů s možností ukončit či zabít vybrané aplikace a konečně šestá slouží k otevření příručního ovládacího panelu.

 

Druhou novinkou v této verzi programu je obrazovka třetí. Ta reprezentuje pracovní plochu tak, jak ji znáte ze stolních počítačů – na ploše můžete mít umístěny ikony aplikací, dokumentů; můžete zde umístit i zástupce pro rychlé vytvoření nové textovky či ememesky vybranému kontaktu či jediným klepnutím pera na displej začít hlasový hovor. A to není vše – můžete mít několik pracovních ploch, vše podle libosti.

 

Podle našich subjektivních dojmů je nová verze aplikace Handy Day 2004 o poznání stabilnější než její předchůdci – za několik dní intenzivního testování (jedná se bohužel o příliš mladý „kousek“) ani jednou neskončila s chybovým hlášením či dokonce zhroucením celého operačního systému.

  

Další novinkou je TrayIcon - malá ikonka ve spodním stavovém řádku na displeji, která je (ale také nemusí) být viditelná v jakékoli jiné aktivní aplikaci. Tato ikonka umožňuje rychlé spouštění nadefinovaných aplikací či zavření aplikace aktuálně běžící na popředí či naopak všech aplikací s vyjímkou té aktuální. Také obsahuje rozbalovací menu s přehledem všech instalovaných aplikací. TrayIcon však není příliš graficky vyvedená - nemůžeme se zbavat dojmu, že je designovaná na vzhled novějšího systému Sony Ericssonu P900 a na starší P800 působí poměrně rušivě.

Za babku…

Aplikace Handy Day 2004 je bohužel softwarem komerčním, za jeho plnou verzi budete muset šáhnout do kapsy přibližně pro osm stokorun. Uvážíme-li schopnosti této aplikace a její užitnou hodnotu, nejedná se o žádnou závratnou částku a autoři si ji za odvedenou práci bezesporu zaslouží. A abychom nezapomněli – nechcete-li kupovat zajíce v pytli, můžete si z této stránky stáhnout třicetidenní neomezenou demoverzi.

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Do Česka míří další supersmartphone. Od kdysi velmi populární značky

Lenovo Z6 Pro

Po delší odmlce se na český trh vrací mobily značky Lenovo. Od podzimu bude v prodeji i špičkový model Z6 Pro. Má...

Další z rubriky

Absurdně drahá módní značka uvádí laciný obyčejný mobil za tisíce

Supreme produkty

Newyorská módní značka Supreme připravila do svého podzimního katalogu i mobilní telefon. A to přístroj zcela obyčejný,...

Toto jsou nejlepší smartphony za uplynulý rok. Každý je něčím výjimečný

Top smartphony léta 2019

Zanedlouho začne na trh nastupovat nová vlna top smartphonů, prvním z nich je Samsung Galaxy Note 10. Přesto modely,...

Nový smartphone vyřeší problém s vertikálním videem

Motorola One Action

Novinka od Motoroly s názvem One Action má nezvyklý prvek ve výbavě: snímač pro natáčení videa otočený o devadesát...

Najdete na iDNES.cz