Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dotkněte se hvězd(y) - LG Chocolate KG800

LG KG800 známý pod jménem Chocolate je velmi stylový přístroj s poměrně bohatou výbavou. Těšit se můžete na povedený MP3 přehrávač, megapixelový fotoaparát či senzorovou klávesnici. Navíc se můžete těšit i na bohaté příslušenství.
LG KG800 Chocolate

LG KG800 Chocolate | foto: Michal Hron, Mobil.iDNES.cz

Možná si teď říkáte, proč recenzujeme telefon, který je již delší dobu v prodeji. Vysvětlení je zcela jednoduché a vina padá na naše hlavy - na "čokoládu" jsme totiž úplně zapomněli.

Kdo ví, jestli za to mohou neustálé diety některých členů redakce, jisté však je, že ani tento telefon neunikne našemu testování. Za dobu jeho opomíjení se na náš trh dostala i bílá varianta a setkali jsme se i s ryze růžovým provedením.

LG stále není v Evropě nijak významným hráčem. Proto se snaží posílit své prodeje novou řadou telefonů zvanou Black Label, v které je dnes recenzovaný model LG Chocolate pilotním produktem.

 


LG S5200 LG KG240 LG KG220 LG KG800 „Chocolate“
Současná produkce LG: modely S5200, KG220, KG240 a K800 Chocolate

Vzhled - černá (bílá) krabička

Vzhled modelu LG Chocolate by se dal popsat jediným slovem - "uhlazený". Na těle telefonu nenajdete jediný prvek, který by jeho kompaktní tvar narušoval. Vše bylo podřízeno ryzí geometrii. Kvádřík o rozměrech 95 × 48 × 15 mm a váze 83 gramů se v kapse lehce ztratí.

Nové LG používá výsuvnou konstrukci, přičemž kontextové klávesy jsou dostupné i při zavřeném telefonu. Po zasunutí se automaticky uzamknou a jejich odemčení vyžaduje dvojí stisk jedné z kláves na boku přístroje. Proč si povíme o pár řádků níže, teď pojďme hodnotit kvalitu konstrukce.

Ta je téměř ukázková. Téměř proto, že k ideálu má stále daleko. I náročný uživatel si však bude kompaktnost přístroje pochvalovat do chvíle, než jej začne silně tisknout ze všech stran. Pak přijde na drobnou vůli výsuvného mechanismu a jistě se setká i s občasným zavrzáním. Celkově je ale kvalita zpracování na velmi dobré úrovni.

Po stranách se LG dočkalo několika ovládacích prvků. Na levé straně najdete klávesy pro úpravu hlasitosti klávesnice či reproduktoru v průběhu hovoru, strana protější ukrývá klávesu pro vypnutí/zapnutí přístroje a ukončení hovoru. Vedle pak najdete klávesu pro vyvolání multimediálních funkcí telefonu.

Pravá strana navíc nabídne i systémový konektor, který je společný pro veškeré příslušenství. Připojují se tu sluchátka s dálkovým ovládáním, nabíječka i datový kabel. Všechny tyto věci najdete společně se stylovým přívěskem (leštítko displeje), manuály a CD se synchronizačním softwarem v základním balení. Konektor je zakryt záslepkou připevněnou k tělu přístroje.

Zadní část telefonu je kromě zaslepeného konektoru pro externí anténu vyhrazena především baterii. Ta má kapacitu 800 mAh a je typu Li-Pol. Přístroj dokáže udržet při životě až 200 minut hovoru či stejný počet hodin v pohotovosti. Při běžném užívání jsme nabíjeli jednou až dvakrát týdně, při používání MP3 přehrávače se však výdrž rapidně snižuje.

Displej, klávesnice, ovládání - jen dotyk nestačí

Čelní strana přístroje již tradičně nabídne velký barevný displej. Používá TFT technologii a poradí si s 262 tisíci barev. Jeho rozlišení je 176 × 220 obrazových bodů. Na přímém slunečním světle tak nemá velké potíže s čitelností, za zcela jasného dne i tak své oči slušně procvičíte.

Pod displejem nalezneme senzorovou klávesnici, která se po odemčení přístroje červeně rozsvítí. Na dotykové plochy si je třeba zvyknout a zpočátku budete toto řešení zajisté proklínat. Po chvilce tréninku lze ale s klávesami velmi pohodlně pracovat.

Právě dotyková klávesnice je velmi náchylná na nechtěné "stisknutí". I proto se telefon automaticky po zasunutí zamyká a pro jeho odemčení je nutné dvakrát stisknout jednu z šipek na levém boku telefonu. Pro úplné ovládání telefonu vám však pouze dotyky stačit nebudou.

Alfanumerická část se totiž moderních senzorů zřekla. Jde o běžnou klávesnici, jež je ozvláštněna dvoubarevným provedením. Jednotlivé klávesy jsou dostatečně velké a díky jejich profilování i velmi dobře hmatově odlišitelné. Píše se na ní příjemně.

Ovládání se u LG již dlouhou dobu nemění. Základní menu je ikonové, hlubší nabídky textové. K práci slouží pětisměrná navigační klávesa za pomoci dvou kontextových kláves. V mnohém se LG inspirovalo u finské Nokie. Samozřejmostí je možnost změny schématu, tapety a jiné vymoženosti dnes zcela běžné.

Telefonování a zprávy - standardní výbava

LG Chocolate je třípásmový telefon, který pojme až tisíc vícepoložkových záznamů ve svém adresáři. Ke každému kontaktu přitom můžete přiřadit až tři telefonní čísla, jedno faxové číslo, email a obrázek. Zároveň jej můžete již při ukládání zařadit do jedné ze skupin volajících, které však neslouží k filtrování hovorů.

Přístroj vám nabídne pět profilů, z nich tři lze libovolně personalizovat. Kromě 64 hlasého polyfonního vyzvánění umí na příchozí hovor i SMS upozornit pomocí MP3 melodií. K dispozici je i zrychlená volba či podrobný registr hovorů, v němž najdete i záznamy o objemu přenesených dat pomocí GPRS technologie.

Kromě SMS si LG Chocolate poradí i s MMS a dokonce mu nedělá potíž ani email. Spolupracuje pouze s jedním serverem, nastavení klienta je jednoduché a svou funkčností také sice nepřekvapí, pro základní agendu však zcela postačuje. Porozumí si s protokoly POP3 i IMAP4.

Editor SMS zpráv nabídne plný přehled o napsaných znacích i počtu výsledných zpráv. K psaní lze využít prediktivního slovníku, který píše s diakritikou. Před odesláním ji však ze zprávy odstraní a neokrádá vás tak o znaky. Multimediální zprávy používají shodný editor rozšířený o možnost vložení zvuků, obrázků či fotografií. Do telefonu se vejde 150 textovek a 100 MMS zpráv.

Organizace a data - jeden budík nestačí

Organizačním schopnostem již tradičně dominuje kalendář, který nabízí pouze měsíční a denní pohled. Lze do něj ukládat pouze jeden typ záznamu, u kterého lze nastavit dobu jeho trvání, předstih upozornění, opakování, vypršení platnosti a připsat k němu krátkou poznámku.

Službu poznámek můžete využít i samostatně, a to jak textových, tak hlasových. Uložit jich můžete nespočet až do zaplnění interní sdílené paměti 3,5 MB. Dále přístroj nabídne hned pět nezávislých opakovaných budíků, kalkulačku, převodník jednotek a světový čas.

S počítačem spojíte "Čokoládu" pomocí bezdrátové technologie Bluetooth nebo přiloženým datovým kabelem. Přístroj nabízí technologii Mass Storage pro přístup k multimediální paměti, která se chlubí celými 128 MB. K internetu se připojíte díky technologii GPRS buď pomocí počítače nebo přímo v telefonu přes interní prohlížeč.

Zábava a multimedia - hudba především

LG Chocolate se v zábavě zaměřilo především na hudební funkce. Přehrávač nabízí všechny základní volby jako opakování, náhodné přehrávání a možnost úpravy zvuku pomocí připraveného ekvalizéru. Přibalená sluchátka pak nejen dobře vypadají, ale i dobře hrají. Ukázkově provedené dálkové ovládání slouží i jako redukce na 3,5mm Jack konektor.

Hudební funkce strhává omezená paměť telefonu. Ta má kapacitu 128 MB, do telefonu se tak vejdou přibližně dvě alba. Pro někoho je to dostačující hodnota, jiní by raději viděli slot pro paměťovou kartu. Vytknout musíme i nemožnost spuštění přehrávače na pozadí. Při poslechu hudby tak s přístrojem nelze pracovat.

Vestavěný jednomegapixelový fotoaparát dokáže pořizovat snímky o velikosti až 1280 × 960 obrazových bodů. K dispozici máte samozřejmě i menší formáty, u nichž lze využívat i digitální zoom či sekvenční snímání. Upravovat můžete jak vyvážení bílé, tak barevné tóny či jas. Samozřejmostí je samospoušť, režim makra či přisvětlovací dioda však mezi běžné funkce nepatří.

  

Výsledné fotografie svou kvalitou nijak nepřekvapí. Fotoaparát má potíže v horších světelných podmínkách, při focení navíc nevidíte celý záběr ale jen část výsledné fotografie. Mnohdy tak velmi těžko odhadnete, co vlastně fotíte. Kromě statických snímků lze pořizovat s telefonem i video o maximálním rozlišení 176 × 144 obrazových bodů.

Poslední zábavní funkcí jsou hry. V našem případě byla v telefonu pouze jedna, a to logická hra Sudoku, která se do mobilů dostává stále častěji. Díky podpoře Javy MIDP 2.0 si však můžete další bez velkých obtíží dohrát.

Suma sumárum - originální stylovka

Proč ho koupit?
  • stylový vzhled
  • senzorová klávesnice
  • bohaté příslušenství
  • kvalitní zpracování
  • výdrž baterie
Proč ho nekoupit?
  • chybějící slot pro paměťovky
  • malá multimediální paměť
  • horší fotoaparát
Kdy?
Již v prodeji
Za kolik?

9990 Kč včetně DPH

LG KG800 Chocolate je stylový telefon s vyváženou nabídkou funkcí. Nehoní se za metami nejvybavenějších přístrojů, tudíž na jeho nedostatky musíme hledět trošku s nadhledem. Co mu ale zcela jistě neodpustíme, je nedostatečná multimediální paměť. Možná se dočkáme až u nástupce, doba trvanlivosti této "čokolády" však bude ještě dlouhá. Napovídají tomu i výborné světové prodeje, které dokazují, že se LG Chocolate prostě líbí - a o to tu přece také jde.

Autor:
  • Nejčtenější

Vůz mu ukradli prakticky pod nosem. Našel ho díky fintě, kterou tajil

O důvodu, proč měl ve svém vozu sledovací zařízení, se Zach Khai Shin nezmínil. Sám se však nedávno přesvědčil, jak přínosný malý lokátor od Applu dokáže být. Když se vracel ke svému vozu, o jehož...

20. července 2024

Neomezené tarify spadly pod pětistovku. Moc se ovšem neradujte

Operátor O2 po vzoru konkurence už poněkolikáté po sobě přichází se slevou na vybraný tarif. Tentokrát, zdá se, vyslyšel nářky mobilních uživatelů, že již není možné si pořídit neomezený tarif pod...

19. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

FBI prolomila mobil Trumpova atentátníka. Využila osvědčenou technologii

Agentům z amerického Federálního úřadu pro vyšetřování se podařilo prolomit zabezpečení mobilu střelce Thomase Matthewa Crookse, který v sobotu na předvolebním mítinku v Pensylvánii postřelil...

17. července 2024  12:42

Vlny ho odnesly na oceán, ale měl velké štěstí. Mohli ho hledat i celé dny

Duchapřítomnost ve svízelné situaci si zachoval jeden australský surfař. Při obvyklém ranním surfování ho totiž překvapily silné vlny, které jej zavedly na oceán zhruba kilometr od pobřeží. Zpět se...

17. července 2024  7:02

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tajemství drahých mobilů. Vysoká pořizovací cena se může vyplatit

Premium

Špičkové smartphony jsou drahé. Extrémem jsou dnes některé skládací modely a také ten úplně nejdražší iPhone. V jejich případě se cena pohybuje okolo 50 000 korun. Pro mnohé zákazníky je to až...

20. července 2024

Fešák udělal spoustu kroků k lepšímu. Test Motoroly Razr 50 Ultra

Nová generace ohebného smartphonu s véčkovou konstrukcí od Motoroly má rozhodně čím zaujmout. Model Razr 50 Ultra sází především na větší vnější displej a spoustu menších kroků vpřed. Došlo však i na...

21. července 2024

Vůz mu ukradli prakticky pod nosem. Našel ho díky fintě, kterou tajil

O důvodu, proč měl ve svém vozu sledovací zařízení, se Zach Khai Shin nezmínil. Sám se však nedávno přesvědčil, jak přínosný malý lokátor od Applu dokáže být. Když se vracel ke svému vozu, o jehož...

20. července 2024

Tajemství drahých mobilů. Vysoká pořizovací cena se může vyplatit

Premium

Špičkové smartphony jsou drahé. Extrémem jsou dnes některé skládací modely a také ten úplně nejdražší iPhone. V jejich případě se cena pohybuje okolo 50 000 korun. Pro mnohé zákazníky je to až...

20. července 2024

Apple má novou, hororovou reklamu. Režíroval ji Čech

Apple uvedl novou reklamu v hororovém stylu, která upozorňuje na rizika při prohlížení internetu a vyzdvihuje vlastní prohlížeč Safari. Reklamu režíroval český režisér.

19. července 2024  7:02

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Depp randí s ruskou modelkou, která žije v Praze. Seznámili se ve Varech

Herec Johnny Depp (61) byl po bouřlivém rozvodu s herečkou Amber Heardovou (38) často vídán s mladou blondýnkou. Před...