Bluetooth sluchátka nejen pro sportovce - Motorola MOTOROKR S9

aktualizováno 
Hudební funkce využívá na svém mobilním telefonu stále více lidí. Náročnějším uživatelům vychází Motorola vstříc novým modelem stereo Bluetooth sluchátek, který se nezalekne ani kdejaké pohybové aktivity.

Motorola S9

Bluetooth sluchátka jsou pro mnoho uživatelů mobilních telefonů nepostradatelným příslušenstvím, a tak se výrobci snaží obohacovat trh stále novými modely. Také hudební funkce jsou dnes na mobilních telefonech velmi oblíbené a uživatelé také často sáhnou ke kvalitnějším sluchátkům, než které dostali k telefonu. A právě pro ně je určen stereo Bluetooth headset Motorola S9.

Konstrukce a design

Sluchátka se vyznačují především lehkým sportovním designem, který na našem současném trhu bude jen těžko hledat konkurenci. Headset s rozměry 126 x 130 x 48 mm a hmotností necelých třiceti pěti gramů umožní velmi stabilní uchycení, které se nezalekne i kdejaké sportovní aktivity.

Tělo sluchátek je vyrobeno z černého plastu, který je na obvodu, na vnitřní straně pak probíhá gumový proužek. Ten je u námi testovaného vzorku rovněž černé barvy, v prodeji je také červená barevná varianta, která působí na první pohled sportovnějším dojmem.

Motorola S9

Na každé straně sluchátka najdeme trojici ovládacích tlačítek. Ty na pravé straně slouží k ovládání hudebních funkcí jako je pozastavení, spuštění a posun ve skladbách. Tlačítka za levým sluchátkem pak ovládají hlasitost a lze jimi také přijmout a ukončit hovor, případně aktivovat hlasové vytáčení. Středová tlačítka na obou stranách jsou klasická s vyšším zdvihem, zbylá dvojice je pak provedena s mikrospínačem a jejich zdvih je takřka nulový. Tlačítka mají zřetelnou profilaci, a tak nebudete mít s ovládáním sebemenší problémy.

Motorola S9

Obě sluchátka jsou spojena týlním mostem, který je pružný, a tak umožňuje velmi pohodlné nošení.  Tomu nebrání ani hmotnost 33 gramů, která je velmi podobná jako u drátových modelů. V zadní části se týlní most rozšiřuje a najdeme zde hlavní ovládací tlačítko, konektor pro nabíječku a také informační diodu. 

Motorola S9

Sportovní zaměření sluchátek je vidět nejen na jejich designu a provedení, ale také na dodávaném příslušenství. V základním balení nechybí popruh, který například při běhu připnete na paži a suchým zipem k němu připevníte pouzdro s mobilním telefonem. Obal na mobilní telefon je velmi pružný, a tak je vhodný i pro telefony větších rozměrů.

Ovládání, hovor a poslech hudby

Spárování s telefonem proběhlo hladce a bez sebemenších problémů. Headset stačí dle návodu nastavit do párovacího režimu, což je ale velmi snadné. Při dalším použití si již telefon zařízení najde automaticky. Motorola S9 podporuje standardy Handsfree i Headset, a tak pro telefonování můžete sluchátka použít v podstatě s jakýmkoliv mobilním telefonem vybaveným technologií Bluetooth. Pro poslech hudby ve stereu je ovšem nutné, aby telefon podporoval stereo bluetooth profil A2DP.

Motorola S9

Ovládání headsetu je velmi jednoduché a nebudete s ním mít problémy. Po zapnutí hlavním tlačítkem, které je umístěno v zadní části týlního mostu, se rozbliká modrá dioda a ozve se také melodie.  Změna hlasitosti se provádí na levé straně dvojicí tlačítek, která reagují na sebemenší dotyk. O dosažení krajní úrovně zesílení jste informováni výrazným tónem, a tak je nastavení té správné hlasitosti velmi jednoduché. Obě tlačítka mají navíc velmi výraznou profilaci, s hlasitostí tak nebudete mít žádné problémy.

Motorola S9

Posun mezi skladbami je možný pomocí tlačítek na opačné straně headsetu. Stisk je stejný, profilace je opět na velmi dobré úrovni. Hlavním ovládacím tlačítkem je možné přehrávání pozastavit a spustit. Z telefonních funkcí zvládá sluchátko přijmutí, ukončení a odmítnutí hovoru, opakované a hlasové vytáčení. Možné je také přepojení hovoru a ztlumení mikrofonu. Samozřejmostí je pak dostupnost těchto funkcí i při poslechu hudby.

Zvuková reprodukce je na dobré úrovni, plně srovnatelná s dražšími klasickými špuntovými a peckovými sluchátky. Komu vyhovuje o něco více basů, bude s headsetem Motorola S9 spokojen. Převaha basů ale není nijak dominantní, celkově je reprodukce velmi vyvážená. Potěšila nás také plynulá regulace hlasitosti, která není u bezdrátových headsetů vždy samozřejmostí.

Motorola S9

Při testování dosahu si vedlo zařízení také na výbornou. Bez problémů pokořilo teoretickou hranici deseti metrů a potíže mu nedělaly ani zdi. Reprodukce zvuku byla přirozená, jen ve větší vzdálenosti od telefonu se zřídka ozývalo nepříjemné praskání. Vestavěná Li-Ion baterie dodá headsetu energii pro 7 hodin hovoru nebo 6 hodin poslechu hudby, v pohotovostním režimu pak zařízení vydrží až 6 dní.

Co říci závěrem

Bezdrátový stereo headset Motorola S9 si nás získal především důmyslným systémem uchycení, a také příjemným sportovním designem.  Ke kvalitě reprodukce nemáme sebemenší výhrady. Sluchátka jsou nabízena ve dvou barevných provedeních, černé a černo-červené za cenu jen lehce převyšující dva tisíce korun.

Autor:

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Další z rubriky

Samsung představil mobilní snímač se šílenými 108 megapixely

Mobilní snímač ISOCELL Bright HMX

Rozlišení mobilních senzorů stále nenarazilo na technologický strop, což dokazuje nejnovější mobilní čip od Samsungu....

Nový smartphone vyřeší problém s vertikálním videem

Motorola One Action

Novinka od Motoroly s názvem One Action má nezvyklý prvek ve výbavě: snímač pro natáčení videa otočený o devadesát...

I lepší verze nestojí ani 3 tisíce korun. To je nové nejlevnější Xiaomi

Redmi 7A

Levné telefony výrobce Xiaomi umí a nejnovější model 7A je toho důkazem. Stojí méně než tři tisíce a přitom umí...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz