Americká Nokia 6620 je rychlejší než evropská verze (první informace)

aktualizováno 
Mobilní telefon Nokia 6620 je určen pro americké GSM sítě. Přestože vychází z evropského modelu Nokia 6600, nabízí trochu pozměněný vzhled, rychlejší procesor i optimalizovaný operační systém.

Chytrý mobilní telefon Nokia 6620, který je americkou verzi u nás známějšího modelu Nokia 6600, byl světu představen teprve před třemi týdny na tiskové konferenci konající se na New Yorském náměstí Times Square. Nokia 6620 se na pultech amerických prodeje ještě ani nezačala objevovat a již se hovoří o nejvybavenějším mobilu v této lokaci nabízenému.

S čím tedy tento přístroj na americký trh přichází? Ve své podstatě se jedná o mobilní telefon pracující v amerických GSM mobilních sítích (používá frekvence 850 / 1900 / 1800 MHz), přináší velký barevný aktivní displej, operační systéme Symbian, digitální fotoaparát a podporu rychlých dat nejen s využitím technologie GPRS, ale také novější EDGE.

Rozdíly jen kosmetické?

Podíváte-li se na telefon pořádně, na první pohled si příliš mnoha rozdílů ve srovnání s jeho evropskou verzí nevšimnete. Představené modely americké varianty přicházejí spíše se světlejšími kryty (světlejší odstíny jsou podle tvrzení společnosti Nokia americkou veřejností lépe přijímány; lem okolo klávesnice nekončí přibližně v polovině výšky displeje jako u Nokie 6600, ale vede podél celého telefonu vzhůru, kde zvolna přechází v horní hranu.

Klávesnice zůstala v podstatě beze změny, pouze vybrání okolo ovládacího joysticku je u modelu 6620 kruhové, mírně změněna je také pětice funkčních tlačítek po krajích. Rozměry telefonu zůstávají stejné (109 x 59 x 24 milimetrů), stejně jako jeho hmotnost (124 gramů).

   
Foto: Michael Oryl, MobileBurn.com

Barevný aktivní displej nabízí rozlišení 176 x 208 obrazových bodů a podporuje až pětašedesát tisíc barevných odstínů. Vestavěný digitální fotoaparát nabízí dvojnásobný digitální zoom a dokáže snímat fotografie o maximálním rozlišení 640 x 480 obrazových bodů. Telefon umí také nahrávat krátké videosekvence v rozlišení 176 x 144 nebo 128 x 96 bodů.

Operační systém Nokia Series60 postavený na systému Symbian verze 7.0 má k dispozici rovných dvanáct megabajtů operační paměti (evropská Nokia 6600 nabízí pouze poloviční velikost paměti), kterou lze rozšířit prostřednictvím rozšířujících MMC pamětových karet. Součástí prodejního balení telefonu je jedna karta o kapacitě dvaatřicet megabajtů.

 

 
Foto: Michael Oryl, MobileBurn.com

Lepší sprinter

Americká Nokia 6620 je také o poznání rychlejší než náš model 6600. Toto zrychlení má na svědomí nejen rychlejší procesor použitý v tomto telefonu, ale také optimalizace provedené v samotném operačním systému. Podle našich informací má být optimalizovaný firmware v nějbližších měsících dostupný také pro Nokii 6600; rychlejší procesor však do tohoto mobilu již nikdo nedá.

Podpora rychlých datových přenosů je reprezentována prostřednictvím paketové technologie GPRS (třída 10) nebo modernější EDGE. Tato technologie umožnuje přenos dat rychlostí až 118 Kb/s a v americe ji nabízí místí operátor AT&T Wireless.

    
Foto: Michael Oryl, MobileBurn.com

Nokia 6620 přichází z pokročilým webovým prohlížečem (podle našich informací je použita Opera ve verzi pro Series60), který podporuje jak HTML 4.01, XHTML, CSS i WML, samozřejmostí je také podpora JavaScriptu a zabezpečeného připojení.

Vyjímečný?

Všechny ostatní funkce a schopnosti tohoto mobilního telefonu jsou stejné, jako u ostatních přístrojů s operačním systémem Series60. Proč tedy o tomto přístroji hovoří američtí komentátoři v superlativech? Vysvětlení je jednoduché - evropský trh mobilních telefonů je pokročilejší a evropský mobilní uživatel byl až doposud daleko náročnější; očekával od svého mobilu všechny dostupné novinky a funkce. Na druhé straně Atlantiku tomu bylo trochu jinak - američané totiž své mobily používají (či aplespon do nedávné doby používali) své mobily skutečně pouze k hlasovým hovorům. Ale abychom příliš nezpychli: se stejným despektem by na nás mohli pohlížet asijští uživatelé mobilů, jimž naše mobilní novinky mohou mnohdy připadat jako předražené výběhové mobily.

Herní veletrh E3

11. - 14. června se koná nějvětší herní veletrh E3 2019. Můžeme se těšit na ohlášení nových titulů pro PC, konzole a také stále populárnějších her pro mobilní zařízení.

Nejčtenější

Na české operátory u moře zapomeňte. Chorvatští vám dají neomezená data

Ilustrační snímek

Již dva roky využíváme mobilní služby v EU za stejných podmínek jako doma. Tedy i v Chorvatsku, kam na dovolenou míří...

T-Mobile dává na léto neomezená data. Zadarmo pro tarify i předplacenky

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Překvapivou nabídku připravil na léto T-Mobile. Od čtvrtka si zákazníci budou moci aktivovat zdarma balíček s...

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Podobnost čistě náhodná. Tarif Vodafonu nekopírujeme, brání se T-Mobile

T- Mobile.

Tarif s 10 GB dat, a to bez závazku? Není problém. Nové zákazníky na něj aktuálně láká T-Mobile. Lidé přitom poukazují...

Další z rubriky

Google radši ukázal svůj telefon. Záda budou vypadat jako u iPhonu XI

Google Pixel 4

Loňský Pixel 3 i letošní novinky 3a unikly na veřejnost dříve, než je stačil Google oficiálně představit. Prý se tak...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Chcete obří displej? Vybírat můžete z těchto novinek za slušné ceny

Honor 8X, Sony Xperia 10 Plus a Samsung Galaxy A70

Kdo touží po telefonu s obřím displejem, nemusí hledat jen mezi drahými smartphony. Výběr je ve skutečnosti o něco...

Najdete na iDNES.cz