Alcatel One Touch 701 - Guliver mezi Liliputy (preview)

aktualizováno 
Po včerejším preview na Alcatel One Touch 501 přinášíme preview také na Alcatel One Touch 701. Podle všeho se dočkáme telefonu, který bude patřit do třídy manažerských telefonů. Věřili byste tomu před rokem?

Společnost Alcatel v poslední době zaznamenala velký rozmach v produkci mobilních telefonů a po řadě Alcatel One Touch 300 a One Touch 500, představila Alcatel One Touch 700, respektive One Touch 701.

One Touch se dá do češtiny přeložit jednoduše jako "jediný dotek". A Alcatel 701 by měl být skutečně One Touch.

Alcatel OneTouch 700

Design
Čím na první pohled nový přístroj zaujme, je jednoznačně aktivní odklápěcí flip, se kterým se u Alcatelů setkáváme poprvé, a jeho přednosti určitě uvítáte v průběhu užívání. Flip chrání alfanumerickou klávesnici, je pružný a působí sebejistě. Pro jednoduché odklopení je na straně telefonu uvolňovací pojistka, která je snadno ovladatelná. Telefon disponuje rozměry 103 x 42 x 20 mm. a váhou 88 g. Již z těchto údajú je jasné, že Alcatel se hodlá držet nového standardu, který se mezi uživateli setkal s ohlasem.

Ovládání
Ovládání je opět zjednodušeno pětisměrným navigačním tlačítkem (joystickem), se kterým jsme se setkali již u modelů řady OT 500. Listování v menu je tedy opět zjednodušeno a telefon je snadno ovladatelný. Aktivování a odmítání hovorů je opět rozděleno na dvě tlačítka a přijímání hovoů je možné i odklopením flipu. Bohužel flip není natolik aktivní, že po jeho přiklopení neoptimalizujete diplej automaticky do pohotovostního stavu, ale mnohdy musíte ještě použít korekční tlačítko.

Displej
Displej obsahuje opět lehce nadstandardní počet řádků a stejně jako u Alcatelu OT 500 je jich uživateli k dispozici osm. Displej je opět holografický a plně grafický. Tentokrát se dočkáme i animace při zapnutí přístroje.

Baterie
Ve standardu bude nabízena Li-Po 780 mAh baterie, která by měla vydržet 250 hodin pohotovostního času a pět hodin hovoru. Dodávání Li-Po baterie ve standardu je dalším důkazem toho, že Alcately se začínají prosazovat v nejvyšší třídě.

Funkce
Alcatel One Touch 701 zůstal věrný tradičním funkcím se kterými jsme se setkali u jeho starších kolegů, takže mu nebude chybět kvalitní vestavěné hands-free, vibrační vyzvánění, prediktivní psaní SMS Zi, 32 melodií, skldatel, nebo organizér. Stejně jako u Alcatelu OT 501 můžeme využívat paměť telefonu k zapisování údajů telefonního seznamu a nyní je k dispozici 500 míst v samotném přístroji. Po vzoru Alcatelu OT 501, zde naleznete i možnost hlasového vytáčení (20 pozic), nebo hlasový zápisník (60 vteřin).

Vlastnosti
Telefon je opět duální, podporuje technologii EFR, SIM toolkit, GSM banking i datové a faxové přenosy. O tom, že prvním WAPovým telefonem na světě byl Acatel Pocket, jsme vás již informovali. Přenosy nebyly uskutečňovány formou Data via, ale SMS via, přesto tomuto kousku pochvala za prvenství náleží a s WAPem v plné parádě se setkáme i u Alcatelu One Touch 701.

Alcatel One Touch 701 již expanduje do nejvyšší třídy mobilních telefonů a dalo by se říci, že se jedná o první manažerský telefon od firmy Alcatel. Uvidíme, zda se v této třídě osvědčí a jeho tradice se bude ubírat následně i tímto směrem, prozatím je ale jasné, že se máme na co těšit.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Za to může Trump. Honor výrazně snížil cenu novinky, je velmi výhodná

Honor 20

Honor 20 je nejnovější špičkový model značky. Představený byl už před měsícem a půl, jenže se zatím neprodává. Může za...

Samsung stále vládne Androidu. Galaxy S10+ překonal v prodejích ostatní

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Samsung je sice stále světovou jedničkou na poli smartphonů, ale v poslední době se mu tolik nedařilo. Prodeje klesaly,...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz