Yahoo! vytvořilo internetové spojenectví se SmarTone

aktualizováno 
Největší internetový vyhledávač Yahoo! vytvořil spojenectví s třetím největším Hongkongským operátorem mobilních telefonů, firmou SmarTone Inc.

Největší internetový vyhledávač Yahoo! vytvořilo spojenectví s třetím největším Hongkongským operátorem mobilních telefonů, firmou SmarTone Inc.

SmarToneiSmart, jak se bude nová služba nazývat, bude spuštěna již tento měsíc a bude poskytovat odkazy na lokální a mezinárodní web servery. Yahoo! a SmarTone také podepsaly obchodní smlouvu, podle níž se Yahoo! zavazuje vytvořit sadu programů pro zákazníky Hongkongské společnosti.

Spojenectví jistě pomůže Yahoo!, které má osm internetových serverů v Ásii. Ty mají přinést velké zisky - obzvláště v Číně, kde je potenciálně největší internetové odbytiště.

Internetové servery společnosti Yahoo! v Čínštině jsou v Číně mezi třemi nejpopulárnějšími a mají přibližne 2.1 miliónů uživatelů.

Computer Electronics Inc., americká výzkumná společnost předpokládá, že kolem roku 2005 bude mít Čína již 37.3 miliónů uživatelů internetu.

Smlouva s Yahoo! přichází týden po té, co SmarTone prodala jednu pětinu akcií společnosti British Telecom za 390 miliónů dolarů. To dává firmě potřebný kapitál k rozšíření do dalších regionů, jelikož v Hongkongu se počet zákazníků částečně pozastavil na hranici 523 000, tvrdí někteří investoři. SmarTone také hledá v Ásii a na Taiwanu, kde, jak tvrdí, budou hledat příležitosti investování BT.

Odborníci tvrdí, že SmarTone má malý výběr příležitostí, ale vyhledává je také mimo Hongkong, kde více jak jeden člověk ze čtyř vlastní mobilní telefon. To dělá z Hongkongu jeden z nejvíce nasycených trhů na světě.

"Hongkong nevypadá jako pozitivní činitel na růst výdělku v následujících letech", řekl Eric Tomter, analytik v Vickers Ballas Hongkong Ltd. "To je důvod, proč SmarTone chce pokračovat dále a rozšiřovat plochu své působnosti."

 
Témata: trhy, Zisk

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Další z rubriky

Snapdragon 712: nový procesor od Qualcommu přichází s minimem změn

Qualcomm Snapdragon 712 má se starší verzí 710 společného víc, než by se slušelo

Qualcomm vylepšil svou čipovou sadu Snapdragon 710. Novinka s číselným označením 712 má díky rychlejšímu procesoru...

Samsung ukázal největší mobilní revoluci. Zatím bude jen pro bohaté

Samsung Galaxy Fold

Konferenci v americkém San Francisku Samsung hned z kraje odstartoval ukázkou nového skládacího modelu Galaxy Fold. Je...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz