ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Stáhli si novou tapetu na mobil. Rozbila jim ho a zablokovala

  • 19
Novou tapetu na mobil si obvykle nespojujeme s jakýmkoli rizikem, pokud ji stahujeme jako obyčejný digitální obrázek. O to větším překvapením je případ modelů od Xiaomi, které umí obyčejný obrázek nastavený jako tapeta zcela zablokovat.

V první řadě upozorňujeme, že jde o skutečný problém a následující text má tedy sloužit hlavně jako varování, abyste s vaším smartphonem značky Xiaomi podobnou věc nezkoušeli. Na první pohled zcela neškodný obrázek nastavený jako tapeta domovské obrazovky jej může totiž poškodit natolik, že vám nezbude nic jiného, než telefon vrátit do továrního nastavení.

Fotogalerie

Na problém upozornil uživatel diskuzního serveru Reddit s pseudonymem soroush_kohan, který si tento zdánlivě neškodný obrázek s černým pozadím a duhově barevnou linkou u krajů nastavil jako tapetu na svém modelu Mi 9 a následně byl svědkem toho, jak se mu začal neustále vypínat a zapínat. Po sérii restartů se systém telefonu poškodil natolik, že už telefon při dalším zapnutí nabídl pouze možnost vymazat data a resetovat nastavení.

V reakcích se vzápětí našlo několik dalších majitelů nejen modelu Mi 9, ale také Mi 9T Pro a Mi 9 SE, kteří popisují stejný problém po nastavení dané tapety. Další uživatel pak chování telefonu poškozeného touto tapetou i natočil. Ve fóru je dále možné nalézt odkazy, které vás v případě zájmu odkážou i na fungující verze této tapety s barevným okrajem.

09.prosince 2019 v 10:25, příspěvek archivován: 20.prosince 2019 v 14:38

Questo #Sfondo fa impazzire gli #Smartphone #Xiaomi #Xiaomi #Bug #Error #Recovery #Wallpaper ℹ️ Info qui https://t.co/QX5wog7lA4 Tagga una persona interessata Dai la tua opinione nei commenti https://t.co/rmlDvKBZBO

Xiaomi se k celé situaci doposud nevyjádřilo. O příčině této chyby se tak zatím dá pouze spekulovat: někdo v diskuzi připouští, že obrázek dané tapety se zdá být poškozený, jiní zase uvádějí, že by mohl ukrývat škodlivý kód v metadatech. Rovněž jsou zmiňovány i teorie, že může jít o chybu v samotném uživatelském prostředí MIUI.

Zda se uživatelé dočkají nápravy, není v tuto chvíli jisté. Každopádně celá tato situace slouží jako ukázkový příklad toho, že je třeba mít data v telefonu pro všechny případy zálohována. Reset totiž sice zaseknutý telefon opraví, ovšem data v úložišti budou nenávratně pryč.

Témata: Xiaomi, Reset, tapeta