Novým operačním systémem, který by měl být podle slov ředitelky společnosti AMD Lisy Su uveden již v červenci (více u kolegů na Technetu), smaže Microsoft dosavadní rozdílnost desktopové a mobilní verze. Windows 10 budou totiž i pro mobilní zařízení. V souvislosti s uvedením nové generace windowsů se uživatelé dočkají také evoluční změny emotikonů.
Jedním ze zásadních rozdílů oproti doposud používanému setu bude především rasová korektnost. Microsoft však nebude první společností, která k tomuto přistoupila. Již začátkem dubna v souvislosti s uvolněním iOS verze 8.3 rozšířil sadu emotikonů o smajlíky v barvách pleti (více zde). Také u nových windows bude na výběr z šesti barev od krémově bílé až po tmavě hnědou. Standardně používanou žlutou pak nahradí neutrální šedá.
Zcela poprvé se pak v sadě emotikonů objeví vyobrazení vztyčeného prostředníčku. A to i přesto, že je jedním z 250 emotikonů schválených 16. června 2014 v rámci přijetí globálního standardu pro kódování znaků Unicode 7. Tvůrci operačních systémů iOS, OS X, Android či Windows jej však do svých sad dosud nezařadili.
Emotikon ruky se vztyčeným prostředníkem si tak svou premiéru odbude až právě v případě očekávaných Windows 10. I v tomto případě bude mít uživatel na výběr z pěti rasově korektních vzhledů a neutrálního šedého provedení.
Jde o první aktualizaci emotikonů od vydání Windows 8.1, který byl na trhu uveden již v roce 2013.
Se svou sadou rasově korektních smajlíků přišel už také Apple:
9. dubna 2015 |