Vyzkoušejte nový katalog mobilů!

aktualizováno 
Mobilních telefonů se na pultech obchodů objevuje čím dál víc a vybrat mezi nimi ten pravý se stává téměř nadlidským úkolem. Zpravodajský portál iDNES pro vás proto připravil obsáhlý katalog mobilních telefonů, který vám poslouží jako odrazový můstek do mobilních vod.

V novém katalogu najdete detailní přehled parametrů všech telefonů na trhu i těch, které se už neprodávají. Telefony můžete mezi sebou porovnávat. Z každého záznamu navíc vedou odkazy na nejdůležitější články a ke stažení jsou i manuály.

Nezapomněli jsme ani na nastavení. Z vašich e-mailů a dotazů v poradně víme, že nastavení mobilních telefonů vás velmi trápí. U každého telefonu tak najdete návod, jak jej co nejjednodušeji nastavit na WAP, MMS a internet.

Hned na úvodní obrazovce najdete nejnovější modely se stručným výpisem jejich vlastností. Do katalogu budeme přidávat telefony už po jejich oficiálním představení. V takovém případě u nich najdete datum předpokládaného uvedení na trh a poznámku, že informace jsou zatím předběžné. Po zrecenzování telefonu pak všechny zbývající informace doplníme.

Detailní výpis

Detailní výpis každého telefonu obsahuje kromě fotografie přes 150 položek roztříděných na stejné kapitoly jako recenze na našem serveru:

 • Základní informace
 • Ceny ve volném prodeji, pro Eurotel, T-Mobile a Oskara
 • Detaily konstrukce
 • Displej
 • Menu a ovládání
 • Telefonování
 • Zprávy
 • Organizační funkce
 • Informační a datové funkce
 • Zábava
 • Fotoaparát

Připojena je také diskuse, ve které se můžete podělit o své zkušenosti s každým telefonem a pomoci tak dalším čtenářům při výběru.

Hledání

Na úvodní obrazovce si můžete vybrat jednoho nebo více výrobců, kteří vás zajímají. Výsledek výběru se zobrazí ve zjednodušeném výpisu. Pokud hledáte konkrétní model telefonu, lze použít okno rychlého hledání.  

Může se samozřejmě stát, že pro svůj telefon máte vybrána konkrétní kritéria. V takovém případě můžete hledání zrychlit pomocí podrobného vyhledávání. Kromě výrobců pak máte na výběr více než dvacítku dalších kritérií včetně filtru na cenový rozptyl nebo na telefony, které jsou právě v oficiální distribuci.

Porovnání

U každého telefonu najdete také ikonku porovnání. Do formuláře si pak můžete přiřadit až tři různé telefony, katalog vám porovná jejich vlastnosti a zvýrazní položky, ve kterých se odlišují.

Nastavení

Každý záznam v katalogu bude doprovázet také nastavení pro všechny operátory. Rozhodli jsme se neuveřejňovat zdlouhavé ruční nastavení, pokud to nebude nezbytně nutné. V tabulce tak najdete tzv. chytré SMS. Ty odešlete na uvedené telefonní číslo a za pár okamžiků obdržíte ve zprávě nastavení, které stačí do telefonu uložit.

Pokud telefon pomocí chytré SMS nastavit nejde, najdete v katalogu odkaz na konfigurátor operátora nebo výrobce, popř. detailní ruční nastavení.

Ceny pro vás

Dohledat všechny potřebné informace je u některých telefonů téměř nemožné. Připravili jsme proto dárky pro každého čtenáře, který nám pomůže doplnit chybějící položku nebo opravit případnou chybu v katalogu. 

Pokud takový záznam najdete, napište správci katalogu na adresu lubos.korbel@idnes.cz. Připojíte-li i svou poštovní adresu, pošleme vám jako odměnu drobný dárek - blikající samolepky na mobil, které věnovala společnost CPA. Více už najdete v samotném katalogu na adrese http://mobil.idnes.cz/katalog.asp.

Vítáme zároveň všechny připomínky, které nám pomohou udělat katalog mobilů ještě lepší.

Vaše redakce 

Nepřehlédněte:

Témata: SMS, trh, Manuál, MMS, T-Mobile, Tuzex

Nejčtenější

Apple představil tři nové iPhony. Základní zlevnil

Online #7302

Apple představil tři nové iPhony, nové hodinky Watch i nové tablety iPad. Technologicky konkurenci nepředběhl, důraz...

O2 má tarif s neomezenými daty. Základní je nejlevnější na trhu

Neomezené tarify O2 Neo

Operátor O2 představil nové tarify. U základních přidal data a uvedl novou řadu neomezených tarifů Neo. Nejlevnější...

Internetoví vtipálci vzali iPhone 11 útokem, smějí se třem fotoaparátům

Parodie na nejnovější iPhony

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ihned po odhalení nových iPhonů objevily parodie na jeho výbavu či vzhled. Letos...

Nové iPhony 11 mají vyšší výkon, superfotoaparáty a větší výdrž

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení, kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysokého...

Neomezený internet v mobilu stojí dost peněz. Nejhorší nabídku má Vodafone

Ilustrační snímek

Už všichni tři tuzemští síťoví operátoři mají zcela neomezené tarify. Nejméně pružnou nabídku má Vodafone, který...

Další z rubriky

Huawei odhalil nejvýkonnější procesor, top smartphony mají nové barvy

Ředitel mobilní divize Huaweie Richard Yu

Na berlínském veletrhu IFA ředitel mobilní divize Huaweie Richard Yu představil nejmodernější procesor vlastní produkce...

Apple má Česko rád, natočil u nás další reklamu

Reklama Applu na nové hodinky ve stanici pražského metra

Neuplyne rok, kdy by Apple se svým filmovým štábem nezavítal do Česka, evidentně se zde firmě moc líbí. Aktuálně u nás...

Nové hodinky od Applu se naučily nepřetržitě ukazovat čas

Apple Watch Series 5

Apple odhalil novou generaci hodinek Apple Watch. Najdete je pod označením Series 5 a ve výbavě mají hned několik...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz