VIDEO: Smích v indických mobilních reklamách vás odzbrojí

aktualizováno 
Indický Vodafone již několik měsíců boduje s reklamními postavičkami ZooZoo. Jejich smích a nesrozumitelná řeč se stala úspěšnou po celém světě. Z dostupných televizních spotů jsme pro vás vybrali ty nejlepší.

Reklamní kampaň ZooZoo uspěla (nejen) v Indii na plné čáře | foto: Vodafone

Vypadají jako animované, ale ve skutečnosti jsou to jen převleky skutečných herců. Jsou roztomilí, jejich řeč je vtipně nesrozumitelná a žijí jednoduché životy. Řeč je o postavičkách ZooZoo, které indický mobilní operátor Vodafone použil v úspěšné reklamní kampani během loňské Kriketové ligy mistrů.

Každý z televizních spotů propaguje jinou službu. Na prvním videu jste mohli vidět ZooZoo postavičku, která skončí v tlamě predátora. Slogan "Nemůžete zrovna přijmout hovor? Nastavte si ohlašovací zprávu" se proto přímo vybízel.

Nezdařený artistický kousek byl námětem pro reklamu propagující mobilní platby. "Zapomněli jste zaplatit účet za elektřinu? Udělejte to přes m-shop," přečte si divák po nepříjemném pádu cirkusového ZooZoo.

Na posledním videu, které jsme pro vás vybrali, se chystá večírek kanibalů. Připravované "večeři" v kotli však zcela nečekaně přijde textová zpráva s vtipem, což ostatní zcela vykolejí. Reklama samozřejmě poukazuje na možnost objednat si vtipy na mobilní telefon.

Popularita finálových zápasů měsíc trvající kriketové ligy je v Indii srovnatelná s americkým Superbowlem. Sledovanost televize dosahuje astronomických výšin a národ je k obrazovce doslova připoutaný. To je samozřejmě rájem pro inzerenty, kteří mezi jednotlivé zápasy vkládají své spoty.

V minulých letech se reklamní kampaně stávaly častým terčem kritiky pro svou nezáživnost. Operátor Vodafone se proto rozhodl přijít s reklamami, na něž se diváci budou každý den těšit. Nechal vytvořit třicet televizních spotů, které v popularitě podle mnohých předčily samotný kriket.

Za ZooZoo postavičkami stojí věhlasná reklamní agentura Ogilvy & Mather. Přestože byly k vidění jen během loňského května a června, oblibu u uživatelů po celém světě si získávají dodnes. Jejich úspěch je doložitelný desítkami tisíc fanoušků na komunitních portálech Facebook a Twitter. Reklamy, ve kterých se objevují, zhlédly na serveru YouTube statisíce uživatelů. Vodafone v reakci na velkou popularitu dokonce natočil dokument o vytváření jednotlivých televizních spotů.

  • Nejčtenější

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Apple trefil jackpot. Levnější iPhone 11 je prodejní trhák

Nová generace iPhonů nejen mezigeneračně nezdražila, nástupce základního modelu dokonce zlevnil. A je to trefa do...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Velmi slušný smartphone za dva a půl tisíce. Recenze Xiaomi Redmi 7A

Překvapivě povedený telefon nižší třídy jsme objevili v podobě modelu Redmi 7A od Xiaomi. Ačkoliv je to prakticky...

Nejdřív vypálili velkým značkám rybník, teď od nich opisují

Původně byla globálně neznámou značkou, jenže pak vypálila rybník předním výrobcům: jako první totiž představila...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Vyzkoušeli jsme první celostátní 5G síť. Stačí na ni 22 vysílačů

Zatímco v Česku se 5G sítě teprve chystají, ve světě už existují lokality, které nejmodernější pokrytí mají. V Evropě...

Menší nové hodinky Applu dostaly větší baterii, velké nikoli

Společnost iFixit, která se specializuje na demontáž spotřební elektroniky a hodnotí ceny jednotlivých dílů a celkovou...

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Najdete na iDNES.cz