náhledy
Pokud přemýšlíte nad dárkem, kterým doplnit nebo vylepšit smartphone či tablet, máme pro vás několik užitečných tipů na věci, které se k mobilům vždy mohou hodit.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Naprostým základem je kryt, který vám telefon ochrání proti poškození. Sáhnout můžete po dražších originálních kouscích (na fotce typy od Samsungu, Applu), případně značkách třetích stran, jako je například Panzer Glass, Epico nebo různé designové značky, například Guess či DKNY. Ceny se pohybují od pár stovek až do hranice zhruba 1 500 korun.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Kryty existují samozřejmě i na atypické modely, jako jsou například ohebné smartphony typu „véčko“. Zde na ukázku barevné kryty pro model Samsung Galaxy Z Flip 6.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Další prakticky nezbytností je nabíjecí příslušenství. berte ohled na to, že celá řada výrobců už ani do balení s telefonem nedává nabíjecí adaptér, takže je třeba koupit vlastní. Taková věc však vyjde na pár stovek. Vhodné je si pořídit také třeba bezdrátovou nabíječku nebo nějakou šikovnou powerbanku. Na obrázku je tedy bezdrátová nabíječka Samsung za zhruba tisíc korun a powerbanka Xiaomi s 10 000mAh kapacitou za 500 korun.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
A ještě na skok zpátky k ochraně mobilu. Dobrou volbou je rovněž tvrzené sklo na displej, která rovněž obstarávají například značky Panzer Glass či Epico. Jejich varianty se pohybují v řádu stovek až tisícikoruny v závislosti na typu a modelu smartphonu, v nabídce jsou pak také ochranné prvky na zadní foťáky telefonu.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Dále jsou tu věci, co můžete s mobilem propojit. A že jich je. Takovým dostupným evergreenem jsou fitness náramky, které toho umějí hodně za málo peněz a potěší nejenom méně náročné sportovce. Na fotce jsou modely (zleva) Xiaomi Smart Band 9 a 9 Active (999 a 699 korun) a také Samsung Galaxy Fit3 (1 499 korun).
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Pro ty náročnější jsou tu chytré hodinky, které otevřou svět pokročilých funkcí, ať už po stránce sledování zdraví, tak třeba sledování polohy nebo rozšiřujících aplikací. Zajímavé modely najdete u Huaweie (model Watch D2 s měřením krevního tlaku), Samsungu (Watch Ultra s odolným provedením) nebo třeba Applu (Watch Ultra, prémiové odolné hodinky). Ceny se pohybují u těch levnějších modelů okolo 5 tisíc korun až po zhruba 20 tisíc korun u těch dražších.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
A co když chytré hodinky či fitness náramek už máte? Pak můžete udělat radost alespoň novým řemínkem. Ceny se opět liší v závislosti na značce a typu zařízení, od pár set korun až po originální příslušenství od Applu, které může vyjít klidně i na několik tisíc korun.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Čerstvou kategorií v nositelné elektronice jsou pak chytré prsteny. Ty se hodí třeba na měření kvality spánku pro ty, kteří nesnesou spaní s hodinkami na ruce. Na fotce je Ultrahuman Ring Air za 9,5 tisíce korun, který umí vedle toho ještě měřit třeba teplotu kůže, tepovou frekvenci nebo počet kroků za den.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Další specialitkou jsou pak sledovací přívěsky. Vybrali jsme model od Samsungu, SmartTag 2, který ohlídá vaše osobní věci (batoh, klíče, automobil...) s možností si kdykoliv zobrazit jejich poslední registrovanou polohu na mapě. Pořídit se dá za 649 korun, alternativa od Applu (AirTag) vyjde na osm stovek.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Stejně jako se často kupují k mobilu chytré hodinky, se shání i bezdrátová sluchátka na poslech hudby a podcastů. Na výběr je opět ohromné množství, příznivcům prémiovějšího zvuku doporučíme třeba model Samsung Galaxy Buds 3 Pro za 5 699 korun nebo Nothing Ear za 3 799 korun. Dostupnější alternativou pak mohou být třeba modely Xiaomi Buds 5 za 2,5 tisíce nebo Samsung Buds FE za 1 990 korun.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Nemusíte se samozřejmě omezovat jen na bezdrátová sluchátka do uší, ale dopřát si třeba i velká sluchátka přes uši nebo nějaký povedený bezdrátový reproduktor, jako je třeba Xiaomi Sound Outdoor za rozumných tisíc korun.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Pokud přemýšlíte spíše o příslušenství k tabletu, tak tam je na místě se podívat třeba po bezdrátové klávesnici. Ta se samozřejmě může hodit i k mobilu, pokud jej používáte i „kancelářským“ způsobem. Vybrali jsme modely od značky Logitech, jako je Pop Icon za 1 500 korun či klávesnici Combo Touch za 4–5 tisíc podle zvoleného tabletu.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Výrobci však prodávají většinou i příslušenství na míru svých tabletů, zde je například nabídka Samsungu pro modely Tab S10, která cenově vychází na 3–5 tisíc korun. Podobné příslušenství pro vlastní zařízení najdete i v nabídkách Applu, Xiaomi a dalších.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
No a když máte klávesnici, tak proč tablet rovnou kompletně neproměnit v přenosný počítač ještě s pomocí myši? I tu mimochodem připojíte i k většině mobilů. Výběr je ohromný, my jsme vyfotili dostupnější model Logitech Pebble 2 (700 korun) i dražší MX Anywhere 3 za 2 200 korun.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
Spoustu zde zmíněných zařízení aktuálně seženete i v rámci předvánoční nabídky se slevou, zapátrejte po nich i na porovnávačích cen a přečtěte si k nim recenze na Mobil.iDNES.cz (hodinky) či na Technet.cz (sluchátka).
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz
A pokud sháníte něco opravdu na poslední chvíli a už není čas na vymýšlení a čekání na doručení, vhodným dárkem k mobilu může být koupě předplatného pro různé služby, jako je třeba Spotify, YouTube Premium, Netflix a nebo výběrů mobilních her, jako je Apple Arcade či Google Play Pass.
Autor: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz