Vánoční nabíjecí kabel pro iPhone | foto: Cewuidy, Amazon

Ozdobte si iPhone jako vánoční stromeček. Ještě ho přitom dobijete

  • 1
Vánoční nálada se dá doma naladit spoustou způsobů, ovšem takový, jako vymyslel jeden z prodejců na internetu, jsme ještě neviděli. Prodává totiž nabíjecí kabel k iPhonům ve stylu vánočního svítícího řetězu.

Nabíjecí kabel s názvem YAGE TALE LED najdete například v americké verzi nákupního portálu Amazon, ovšem samozřejmě se dá objednat pod jiným názvem i z populárního Aliexpressu. Zde je navíc i výrazně levnější a není nutné ani platit poštovné, i když už teď vám můžeme s největší pravděpodobností říci, že do Vánoc nejspíše nestihne dorazit. V Amazonu zatím ještě počítají s doručením do Vánoc.

Fotogalerie

V podstatě nejde o nic jiného než o obyčejný svítící řetěz, jaký věšíme na stromeček či jinam po domě, ovšem funkčně propojený s nabíjecím kabelem s koncovkou lightning pro iPhony. Verzi pro Android (microUSB, USB-C) jsme bohužel nenašli. Je dlouhý 127 centimetrů a osazen je celkem deseti barevnými světly. Výrobce uvádí, že jde čistě o nabíjecí kabel, přes který tak není možné přenášet data po propojení s počítačem.

Světélka se jednoduše zapnou, kdykoliv se iPhone nabíjí. Vzhledem k lightning koncovce je kompatibilní se všemi modely iPhonů od „pětky“ výše. Pokud tak sháníte nějakou „vánoční ptákovinu“, co doma ještě nemáte, podle nás tento nabíjecí kabel takový popis splňuje vcelku trefně. A vánoční atmosféra s více světélky v domě samozřejmě bude o to hutnější.

Pro příznivce praktičtějších věcí nicméně máme tip na kabely s magnetickou koncovkou, která se dá ponechat zasunutá v mobilu a na nabíjecí kabel se tak jednoduše přichytí. To se hodí zejména majitelům mobilů s microUSB konektorem, kteří například potmě musejí tipovat správnou orientaci kabelu a podobně. Takových najdete na serveru Aliexpress také hromady.