Souboj velikánů pokračuje. USA zaplavila srovnání iPhonu a Galaxy S III

aktualizováno 
Samsung si v Americe došlápl na nový Apple iPhone 5 pomocí srovnávací reklamy, která má navodit dojem, že novinka od amerického gigantu je oproti špičkovému smartphonu korejského výrobce jen předraženou hračkou. Člověk nemusí být génius, stojí nad srovnáním. Záhy se objevila celá řada parodií, samozřejmě ve prospěch Applu.

Srovnávací reklama Samsungu Galaxy S III s iPhonem 5, která se objevila v USA, se dočkala řady parodií... | foto: Samsung corp.

Původní reklama se trefovala do výbavy iPhonu. Na jedné straně byl výčet parametrů novinky od Applu, na straně druhé Galaxy S III. A zatímco iPhone končil u položky "totálně odlišný konektor", Galaxy S III pokračuje po "standardním konektoru micro USB" dále. Už jen samotný nepoměr položek tak navozuje dojem, že právě Samsung Galaxy S III je zkrátka mnohem lepší telefon.

Jenže už samotný originál v argumentech poněkud pokulhává. Pod zmíněnou položkou totiž už nejsou konkrétní parametry, ale spíše funkce a služby telefonu. A těch má i iPhone v zásobě víc než dost. Reklama je tak velmi manipulativní, na což okamžitě zareagovala řada uživatelů na internetu.

Asi nejférovější smeč představuje upravená reklama, jež slogan "Člověk nemusí být génius" nahrazuje slovy "Nespokojte se s levným plastem". Poměr ve výčtu funkcí se u ní zcela obrací a tam, kde Galaxy S III končí, iPhone 5 pokračuje. A to ve stejném duchu jako u originálu, tedy uvedením služeb nového iPhonu. Největší důraz je přitom kladen na srovnání kvality zpracování obou telefonů.

Podobně vyznívá i další parodované srovnání. To původní slogan "Člověk nemusí být génius..." doplňuje na místě původního výčtu vlastností prostým konstatováním, že "není těžké přijít na to, který z telefonů je ošklivější". A parodií nadále přibývá, jak si všímá například technický server Gizmodo.com.

Apple vs. Samsung, boj velikánů

Samsung a Apple mezi sebou válčí dlouhodobě a patří zřejmě mezi nejvýraznější soky na poli patentových sporů. Vzájemně se obviňují z plagiátorství a zcizení patentů, po celém světě proti sobě vedou desítky soudních pří. Výsledkem je většinou zákaz prodeje jednotlivých zařízení na dotčených trzích, zejména pak v segmentu tabletů, v němž se Apple ohání patentovaným "rámečkem s displejem".

Velmi zajímavé je sledovat, jak jednotlivé soudní tahanice dopadají na trzích s jednotlivými výrobci spjatými. Například v domovině Samsungu dopadl spor víceméně remízou (více o rozhodnutí jihokorejského soudu čtěte zde), v Kalifornii, kde Apple sídlí, ovšem rozhodli o miliardovém odškodnění na vrub Samsungu. Byl to dodnes nejklíčovější soudní verdikt v historii telekomunikací (čtěte zde).

Apple představil nový iPhone 5 po dlouhém čekání minulý týden ve středu (vše o novém iPhonu čtěte zde). Oproti předchozím generacím přináší méně inovací a namísto nových funkcí se soustředil na výbavu a design. Oproti konkurenci nabízí především střídmé rozměry i hmotnost, pro mnohé je ikonická také kvalita zpracování produktů Applu.

Autor:
  • Nejčtenější

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Apple trefil jackpot. Levnější iPhone 11 je prodejní trhák

Nová generace iPhonů nejen mezigeneračně nezdražila, nástupce základního modelu dokonce zlevnil. A je to trefa do...

Velká změna k lepšímu. Google nedovolí nové mobily se starým Androidem

Google vytáhl silnou kartu v rámci boje s roztříštěností ekosystému jeho operačního systému Android. Pomalé aktualizace...

Patří mezi nejlepší mobily na světě. Mají radar a vyfotí i noční oblohu

Podle očekávání představil Google své nové mobilní telefony Pixel 4. Přístroje, o kterých už úniky informací prozradily...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Nejdřív vypálili velkým značkám rybník, teď od nich opisují

Původně byla globálně neznámou značkou, jenže pak vypálila rybník předním výrobcům: jako první totiž představila...

Vyzkoušeli jsme první celostátní 5G síť. Stačí na ni 22 vysílačů

Zatímco v Česku se 5G sítě teprve chystají, ve světě už existují lokality, které nejmodernější pokrytí mají. V Evropě...

Mladíci přepadli prodejnu O2. Jejich trofejí byl výstavní panel s maketami

Nepříjemné chvilky zažili v neděli 6. října zaměstnanci operátora O2. Do jeho prodejny na Abington Street v britském...

Toto jsou tři nejlepší smartphony. Ale jen dva si můžete koupit

Světovým trhům vládne trojice Apple, Samsung a Huawei. A každá z těchto značek už má premiéru letošních špičkových...

Najdete na iDNES.cz