Vynalézavost zlodějů je opravdu značná. Ti, kteří operují v Londýně a jsou již dlouho postrachem pro všechny zdejší uživatele mobilních telefonů, hojně využívají jízdních kol či skútrů. Díky nim mohou totiž velmi rychle zmizet z místa činu. Než se poškozený v zorientuje, jsou pryč. Kreativní agentura působící v New Yorku a Londýně proto přišla s netradičním řešením, jak takovým situacím zamezit. Představila neobvyklé ochranné pouzdro pro iPhone.
Kromě toho, že telefon ochrání před běžným mechanickým poškozením třeba při vyklouznutí z ruky, měla by jej uchránit i před všemi nenechavci, kterým by se ho zachtělo. Podobně jako ježek, dikobraz či kaktus je totiž toto pouzdro pokryto desítkami trnů, respektive v tomto případě špičatých hrotů. Portál Android Authority dodává, že je vyrobeno z 510 gramů stříbra. S ohledem na to tak telefonu dodává určitou eleganci.
Navzdory ostrým hrotům lze pouzdro bezpečně uchopit, toto privilegium je však přisouzeno pouze majiteli telefonu. Jak portál podotýká, současný design pouzdra je zaměřen pouze na praváky. To však pravděpodobně nemusí nikoho vůbec trápit.
Byť na první pohled podle webových stránek kreativní agentury jde o skutečný produkt, tak absence jakýchkoli dalších podrobností, zmínka o velmi omezených zásobách i nutnost kontaktovat v případě zájmu někoho prostřednictvím e-mailu naznačují, že jde spíše pouze o neobvyklý způsob, jak upozornit na současnou situaci v Londýně. Tomuto přesvědčení nahrává i nabídka dalších podobně zaměřených produktů, nechybí mezi nimi například pouzdro s trhavým pohybem aktivovanými elektrickými výboji.
Je to černá díra na mobily. Zloději ukradnou přístroj každých šest minut |
Bez ohledu na to stránka nabízí několik praktických tipů, jak snížit riziko zcizení vašeho telefonu přímo na ulici. Nejdůležitější je držet se dále od okraje chodníku, tedy mimo dosah náhle se zjevujících „motorizovaných“ zlodějů. Lidé by měli samozřejmě také vnímat okolní dění, než začnou používat svůj telefon.
Od věci není ani zaznamenání výrobního čísla (IMEI) telefonu, a to z důvodu jeho případné snazší identifikace. V neposlední řadě by se měli uživatelé ujistit, že mají zapnutou funkci vyhledávání zařízení, tedy Najít (iOS) a Najdi zařízení (Android). „Ale nesnažte se být hrdinou a získat svůj telefon zpět. Stačí jej na dálku vymazat, abyste si uchovali všechna svá nejhlubší, temná tajemství. A také vaše bankovní účty,“ dodává v této souvislosti kreativní agentura.
Nejednou se totiž stalo, že okradení se pro svůj telefon vydali na vlastní pěst. Od takového počínání dlouhodobě odrazuje i policie včetně té londýnské Metropolitní. Podle ní by se lidé měli vyvarovat jakékoli konfrontace se zlodějem, kvůli svému telefonu by neměli v žádném případě riskovat svou bezpečnost.