Tolik rozbitých displejů jsme nečekali. Toto jsou výherci nových samsungů

  13:21aktualizováno  13:21
V soutěži o tři Samsungy Galaxy A7 jste do redakce poslali téměř 2 000 fotografií rozbitých telefonů. Z došlých e-mailů jsme vylosovali tři výherce.

Rozbitý telefon ze soutěže Samsung A7 za rozbitý displej | foto: Monika Besedová

Takové množství fotografií jsme nečekali. Je zřejmé, že rozbitý displej smartphonu není nic výjimečného, spíš právě naopak. Oprava displeje není levná a ve většině případů způsobí nepoužitelnost telefonu. Tři účastníci soutěže už opravu řešit nemusí, dostanou nový Samsung Galaxy A7 se třemi objektivy hlavního fotoaparátu. 

Všem čtenářům, kteří se zapojili do soutěže, jejímž partnerem je Samsung, děkujeme za účast. Výhercům Samsungů A7 gratulujeme, budeme je kontaktovat e-mailem. Z těch nejrozbitějších smartphonů připravíme galerii, která poslouží jako varování, že prevence může ušetřit hodně peněz.

Výherci Samsungu A7 v soutěži Smartphone Samsung za rozbitý displej
Kateřina KuklováSamsung Galaxy A7
Michal DörflSamsung Galaxy A7
Monika BesedováSamsung Galaxy A7

Nejlevnější ochranou displeje smartphonu je vhodné pouzdro či kryt. Z vlastní zkušenosti můžeme vřele doporučit pouzdra s flipem. Pokud je pouzdro kvalitní, dokáže displej uchránit i při pádu na tvrdý povrch. Navíc mnohá flipová pouzdra mají přední stranu průhlednou, takže je na displej vidět, a nebo jsou taková, která mají vlastní displej pro základní informace.

Komu flipové pouzdro nevyhovuje, může displej zabezpečit speciální fólií. Pokud je kvalitní, dokáže displej při pádu telefonu ochránit. Ale samozřejmě platí, že i s pouzdrem nebo fólií může telefon desetkrát spadnout a nic se nestane, ovšem pojedenácté se displej rozbije.

Fotogalerie

Případná oprava je poměrně drahá. Čím novější telefon, tím je pravděpodobnější, že displej s krycím sklem tvoří jeden díl a často v něm je i další elektronika. Oprava rozbitého displeje pak vyjde na několik tisíc korun. U dražších telefonů to pak může být i třetina pořizovací ceny, třeba 8 000 korun.  

Kdo se chce vyhnout nákladům za opravu poškozeného smartphonu, může si do 30 dnů od nákupu telefonu pořídit pojistku. U top modelů Samsungu se služba jmenuje Samsung Care+ a je určena pro modely řady S (S7 a novější) a Note (modely 8 a 9).

Pojistka se uzavírá na dva roky a platí se buď měsíčně (159 korun), nebo najednou na celou dobu platnosti, pak je to se slevou. Službu Samsung připravil s pojišťovnou Allianz Global Assistance Europe a garantuje dvě opravy po dobu trvání pojistky, třeba rozbitého displeje, ale i další poškození, jako například vniknutí kapaliny. Případnou opravu zajistí autorizované servisy Samsungu s pomocí originálních dílů.

Spoluúčast je v případě pojistné události 1 990 korun. Tuto částku hradí majitel rozbitého telefonu přímo u servisního partnera při fyzické opravě. Bude-li pojištěné zařízení po uznání pojistného plnění označeno za z ekonomických důvodů neopravitelné, bude zákazníkovi vyměněno za nové (repasované) stejného modelu či za nejbližší alternativu obdobných technických parametrů. Zbývající doba pojištění se v takovém případě převede na nové zařízení.

Výměna displeje u špičkových smartphonů není jednoduchá. I když je poškozené jen sklo, musí se měnit celá přední část smartphonu. Navíc jsou k opravě potřeba speciální přístroje.

S7 a S8 úvodní fotka
Samsung Galaxy S8 a S7
Samsung Galaxy S8 a S7
Autor:

Nejčtenější

Na české operátory u moře zapomeňte. Chorvatští vám dají neomezená data

Ilustrační snímek

Již dva roky využíváme mobilní služby v EU za stejných podmínek jako doma. Tedy i v Chorvatsku, kam na dovolenou míří...

T-Mobile dává na léto neomezená data. Zadarmo pro tarify i předplacenky

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Překvapivou nabídku připravil na léto T-Mobile. Od čtvrtka si zákazníci budou moci aktivovat zdarma balíček s...

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Podobnost čistě náhodná. Tarif Vodafonu nekopírujeme, brání se T-Mobile

T- Mobile.

Tarif s 10 GB dat, a to bez závazku? Není problém. Nové zákazníky na něj aktuálně láká T-Mobile. Lidé přitom poukazují...

Další z rubriky

Nové obrázky odhalují podobu Samsungu Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 na fanouškovských renderech

V létě se dočkáme nové generace modelu Galaxy Note, podoba „desítky“ už začíná být díky uniklým informacím jasná. Ve...

Huawei prosí vývojáře aplikací, aby počítali i s jeho obchodem

Aplikační obchod AppGallery značek Huawei a Honor

Pod hrozbou ztráty přístupu k aplikačnímu obchodu Google Play už údajně výrobce Huawei oslovuje vývojáře, aby se...

Prodali jsme víc, než uvádíte, opřelo se Xiaomi do analytiků

Analytici podhodnotili prodeje Xiaomi

Čtvrtletní výsledky prodejů smartphonů často zveřejňují sami výrobci. Agentury se proto musí spolehnout na vlastní data...

Najdete na iDNES.cz