Souhrn článků: Recenze nových stylovek

aktualizováno 
Přehled článků za uplynulý týden se nese především ve znamení recenzí, ve kterých jsme se blíže podívali na dva nové stylové telefony na našem trhu. Na pultech obchodníků by jsme se mohli po dlouhé době setkat také s novým modelem od tradičního výrobce telefonů Alcatel.
Nokia 7360

Nokia 7360 | foto: Michal Hron, Mobil.iDNES.cz

Sobota

Drahé MMS už nepotřebujete, je tu nový styl zábavy

18.03. - Multimediální zprávy MMS v sobě skrývají velmi silný potenciál. Operátoři je ale zabíjejí cenou. Nejrůznější projekty se tak pokoušejí tuto formu komunikace nahradit a v mnoha ohledech i vylepšit. Jedním z nich je i Netomat Hub.
autor: Michal HronDavid Novák
rubrika: Telefony

Neděle

Novinky od Benq-Siemensu najdete v katalogu

19.03. - Počet telefonů v katalogu mobilů stále roste, a tak vám přinášíme přehled všech novinek za poslední dva týdny. Jsou jimi nové telefony od Benq-Siemens, které výrobce představil na právě skončeném veletrhu Cebit.
autor: Luboš Korbel
rubrika: Telefony

Alcatel představil svůj nový top model

19.03. - Alcatel představil na letošním Cebitu několik nových telefonů. Představení bylo ale natolik tajné, že novinky ani neprezentoval. Mezi novými modely je nejlépe vybavený model značky.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Vodafone by mohl provozovat také pevné linky

19.03. - Mobilní operátor Vodafone se chystá na vstup do sektoru pevných line. Měl by zde nabízet především internetové služby.
rubrika: Ze světa

Pondělí

Jak fotí nejlepší fotomobil v nabídce Vodafone?

20.03. - Jeden z našich čtenářů si v zahraničí pořídil Sharp 903, který se jako jediný evropský mobil pochlubí 3,2Mpix fotoaparátem a optickým zoomem. Připravil pro vás krátké preview a sérii fotografií.
rubrika: Telefony

Nokia 7360 - další kýč pro váš chtíč

20.03. - Nokia se cítí v oblasti módních telefonů jako ryba ve vodě, což dokazuje i modelem 7360. Květovaný mobil jako vyšitý z šedesátých let je pro jedny kýčem, pro druhé dokonalým doplňkem k jejich image.
autor: Michal Hron
rubrika: Telefony

Nejtenčí mobil na světě má tloušťku 7,9 milimetru

20.03. - Korejský operátor KTF představil nejtenčí mobil na světě.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Lékaři sledují rytmus vašeho srdce v mobilech

20.03. - Srdeční implantáty už komunikují i s mobilními telefony. Využívá je už více než třicet tisíc kardiaků po celém světě.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ze světa

Úterý

Hudební Nokia a oblázek Motoroly klepou na dveře

21.03. - Mezi cenami mobilních telefonů, došlo pro tento týden k několika změnám, které potěší především zájemce o telefony nižších tříd. Novinky tohoto týdne míří do kategorie dražších a velmi dobře vybavených mobilů.
autor: Luboš Korbel
rubrika: Telefony

Nová žiletka opět útočí - recenze Motoroly V3i

21.03. - Motorola po úspěchu původní žiletky Razr V3 připravila inovovaného nástupce, který má několik funkcí navíc. Přibyl megapixelový fotoaparát a díky podpoře paměťových karet může telefon sloužit jako MP3 přehrávač.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Služby pomohou fotomobilům v souboji s digitály

21.03. - Fotomobil samotný je a nejspíš i zůstane jen horší digitální fotoaparát. Od klasických kompaktů jej však odlišují možnosti komunikace. Aplikací, které z foťáku v mobilu dělají praktického pomocníka, je čím dál tím více.
autor: David NovákJan Beránek
rubrika: Ze světa

Telecom v praxi: Nic není ideální

21.03. - Prohlížíte, stahujete, chatujete – a přemýšlíte jaké připojení k internetu bude pro vás nejlepší? V nabídce kilo, giga nebo megabitů se laik lehce ztratí. Podle čeho vybrat tu nejvýhodnější službu?
rubrika: Operátoři

Tři megapixely jsou už i v dětských fotomobilech

21.03. - Papipo je nový fotomobil pro děti od japonského výrobce Wilicom Japan. Je určen pro starší děti ve věku mezi sedmi a dvanácti lety.
autor: Jan Beránek
rubrika: Telefony

Vodafone vás na párty pustí jen za dvě textovky

21.03. - Vodafone odstartoval masivní televizní kampaň na propagaci tanečního festivalu Vibrations, kterého je patronem.
autor: Michal Hron
rubrika: Operátoři

Středa

Čechům vadí nejvíce volání v kinech a divadlech

22.03. - Mobilní telefony Čechy nejvíce ruší v divadle či kině, na pracovní schůzce a ve škole. Jak se chovat s mobilním telefonem? Pravidla mobilní etikety jsou na světě už více než šest let. Jak nerušit se svým mobilem?
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Šílené mobilní kreace míří do Evropy

22.03. - Asijští výrobci mobilů se chtějí prosadit na evropských trzích. Již dobře vědí, že s běžnou produkcí se jim to nepodaří. Hledají tak skuliny na trhu a připravují nejroztodivnější mobily. Povede tato taktika k úspěchu?
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Mobilním hrám škodí nával špatných titulů

22.03. - Trh s mobilními hrami stagnuje, protože je tu příliš mnoho špatných her. K tomuto závěru došel ve své úvodní řeči na setkání herních vývojářů Game Devoleper Conference (GDC) Mitch Lasky, viceprezident mobilní divize Electronic Arts.
autor: David Novák
rubrika: Tech & Trendy

Čína vyhlásila válku internetovému volání zdarma

22.03. - Čína se rozhodla udělat zásadní krok na ochranu svým pevných linek. Podle deníku Financial Times tamní vláda zakáže bezplatnou internetovou telefonii na dobu minimálně dvou let.
autor: David Novák
rubrika: Ze světa

Britský regulátor zruší minimální ceny za volání

22.03. - Britský úřad pro dohled nad komunikačním trhem Ofcom hodlá ukončit regulaci cen domácích hovorů bývalého státního monopolu BT Group Plc., se kterou začal před 22 lety.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Tajné: Nová Nokia 6133 - další véčko s bradou

22.03. - Podařilo se nám získat první fotografie nového véčka od Nokie. Model 6133 navazuje na již představenou Nokii 6131. Má ale jiný design a mírně se liší i rozměry a hmotnost obou telefonů.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Telecomu snížili pokutu za ADSL na 80 milionů

22.03. - Český Telecom musí zaplatit další pokutu za zneužití dominantního postavení. Tentokrát jde o 80 milionů korun za monopolní chování kvůli rychlému internetu ADSL. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který revidoval své původní rozhodnutí. Původně měl Telecom zaplatit 90 milionů.
rubrika: Operátoři

Čtvrtek

Mobily vytlačí kamery i MP3 přehrávače, tvrdí Nokia

23.03. - Nokia si věří, že mobilní telefony brzy pohřbí videokamery i přenosné hudební přehrávače. Schopnosti mobilních telefonů rychle rostou a první výrobci fotoaparátů už svůj souboj s kapesními všeuměly vzdávají.
autor: Jan Beránek
rubrika: Tech & Trendy

Televize v mobilu na Slovensku je pěkně drahý špás

23.03. - Oba slovenští operátoři již spustili sítě 3G. Využívání některých služeb se ale může prodražit. Přehled článků ze serveru Mobil.sme.sk vám poskytne pohled na aktuální dění v telekomunikacích na Slovensku.
autor: Jan Matura
rubrika: Ze světa

Čokoládový mobil od LG chce dobýt Evropu

23.03. - LG připravuje evropskou variantu stylového mobilu s označením "Čokoládový mobil". Novinka by měla LG pomoci na trhu s GSM mobily, kde se mu příliš nedaří.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Udělejte z obyčejného mobilu dokonalého navigátora

23.03. - Navigace pomocí GPS začíná být běžným pomocníkem na cestách autem, na kole i pěšky. Mobilní telefony a jednoduché aplikace v Javě vám mohou ušetřit nákup drahého GPS zařízení.
rubrika: Telefony

Kolik vydělají operátoři na každé provolané minutě?

23.03. - Během loňského roku jsme provolali necelých osm miliard minut. To bylo o miliardu více než v roce předešlém.
rubrika: Operátoři

Pátek

Alcatel se vrací do Česka s véčkem za dva tisíce

24.03. - S tradičním výrobcem mobilních telefonů Alcatel jsme se na našem trhu začali pomalu loučit. Včera nám ovšem francouzské zastoupení výrobce potvrdilo, že na duben chystá premiéru jednoho ze svých modelů. Půjde o levné a docela elegantní véčko OT E257.
autor: David Novák
rubrika: Telefony

ImCoSys - levný smartphone na Linuxu se chlubí GPS

24.03. - Švýcarská společnost ImCoSys na veletrhu Cebit oficiálně představila nový komunikátor postavený na OS Linux. Dobře vybavený přístroj se může pochlubit pozičním systémem GPS, datovými přenosy EDGE a bezdrátovým připojením na internet Wi-Fi.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Stáhněte si manuály pro novinky na našem trhu

24.03. - Pro váš lepší přehled přinášíme souhrn z naší rubriky Manuály. Máme pro vás návody k novinkám od Nokie, které nyní přichází do prodeje. Naší pozornosti neunikly ani připravované modely nové značky Benq-Siemens.
autor: Luboš Korbel
rubrika: Telefony

Nová Nokia s 3,2 Mpix fotoaparátem? Asi za měsíc

24.03. - Podle dostupných informací by Nokia měla zanedlouho představit nový model s 3,2 Mpix fotoaparátem.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Samsung E370 - nový vysouvák střední třídy

24.03. - Samsung připravuje nový vysouvací model vybavený megapixelovým fotoaparátem a Bluetooth.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Operátoři: Nucené slevy roamingu mohou zničit trh

24.03. - Evropská unie chce regulovat roaming. Již příští týden by měla Viviane Redingová představit svou představu regulovaných cen volání z ciziny. To se ale samozřejmě nelíbí stavovským telekomunikačním organizacím.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Nokia má chybu v návodu na model 6280

24.03. - Do manuálu k Nokii 6280 se u první série vloudila chyba. Na straně 14 najdou uživatelé ilustrační obrázek, jak do telefonu vložit paměťovou kartu. Podle instrukcí se má ovšem karta do telefonu vkládat obraceně, než jak je to ve skutečnosti.
autor: David Novák
rubrika: Telefony

T-Mobile Lucky Víkend: Telefony jsou levnější až o 800 korun

24.03. - T-Mobile nahradil šťastné dny novým Lucky Víkendem. Předplacené sady na víkend zlevnily. Ceny klesly u sedmi telefonů v TWIST sadách.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Mobilní vyzvánění slaví padesát let

24.03. - Vyzváněcí melodie mají svou dlouhou historii. Dlouho ovládal svět pevných linek tradiční drnčivý tón. Už v roce 1956 mu začala zvonit hrana.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ze světa

Sobota

LG představilo vysouvák na druhou

25.03. - LG připravilo nezvykle konstruovaný mobil s odsunovatelným displejem.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Nejlepší mobil měsíce: Porazí Nokia 6280 Sony Ericsson nebo LG?

25.03. - V rubrice Mobil měsíce vybíráme ten nejlepší z recenzovaných mobilů za minulý měsíc. Který mobil si vyslouží ocenění Mobil měsíce za únor? Vybrat nejlepší mobil měsíce můžete i vy!
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Na papíru skončí jen desetina psaného textu

25.03. - Není žádným překvapením, že kultura klasických dopisů vzala s příchodem e-mailu a SMS za své. Zejména mladší generace už si s obálkami netykají a dávají přednost elektronické komunikaci.
autor: David Novák
rubrika: Tech & Trendy

Samsung D600 v chromovaném provedení

25.03. - Samsung D600 se začal prodávat i v exkluzivním chromovaném provedení.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Autor:
  • Nejčtenější

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Apple trefil jackpot. Levnější iPhone 11 je prodejní trhák

Nová generace iPhonů nejen mezigeneračně nezdražila, nástupce základního modelu dokonce zlevnil. A je to trefa do...

Velká změna k lepšímu. Google nedovolí nové mobily se starým Androidem

Google vytáhl silnou kartu v rámci boje s roztříštěností ekosystému jeho operačního systému Android. Pomalé aktualizace...

Patří mezi nejlepší mobily na světě. Mají radar a vyfotí i noční oblohu

Podle očekávání představil Google své nové mobilní telefony Pixel 4. Přístroje, o kterých už úniky informací prozradily...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Autoři největšího smartphonového propadáku chystají ještě divnější mobil

Jejich první smartphone byl naprostý propadák, ovšem firma Essential v čele s jedním ze zakladatelů Androidu Andym...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Toto jsou tři nejlepší smartphony. Ale jen dva si můžete koupit

Světovým trhům vládne trojice Apple, Samsung a Huawei. A každá z těchto značek už má premiéru letošních špičkových...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.

Najdete na iDNES.cz