Středa 12. května 2021, svátek má Pankrác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 12. května 2021 Pankrác

Souhrn článků: Nokia představila nové high-end modely

Nokia ukázala světu svoje multimediální novinky, ale celkem zdatně jí konkuroval Český Telecom, který pod tlakem rozhodnutí ČTÚ musel přepracovat svou tarifní strukturu. Projděte si v klidu všechny články o těchto událostech na Mobil.cz.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Nejlevnější volné minuty má Oskar. Nejsou ale zadarmo!

22.04. - Volné minuty jsou zaklínadlem všech operátorů. Od začátku roku se v operátorských vodách čeřila hladina hlavně v datových službách. Eurotel však konečně přistoupil i ke změně tarifů hlasových. Jak to zahýbalo s cenou volné minuty?
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Philips 960 – megapixelový slider pro Evropu!

22.04. - Philips chystá obměnu celého portfolia mobilních telefonů. Zatím sice své novinky nepředstavil oficiálně, přesto je z dostupných informací jasné, že hlavní důraz bude kladen na multimediální schopnosti. To platí i o novém vysouvacím modelu 960.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Mobily jdou na dračku, Nokii a Motorole se daří

22.04. - Motorole i Nokii se v prvním čtvrtletí letošního roku dařilo. Obě společnosti prodaly více mobilů a i jejich hrubý zisk rostl. Celkově jsou předpovědi i pro zbytek roku pozitivní, trh nadále poroste, po mobilech je stále hlad. Ale ne každému se daří tak, jak by si přál.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Sobota

Sagem VS1 - ultrajednoduchý mobil pro Vodafone

23.04. - Operátor Vodafone připravuje jednoduchý mobilní telefon, který je určený pro mobilní začátečníky nebo starší uživatele. Telefon má pouze základní výbavu, která se odrazí i v nízké ceně.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Bude Sony Ericsson K300i novým miláčkem davů?

23.04. - Nové nadupané véčko od Samsungu a hitovka první poloviny letošního roku od Sony Ericssonu. To jsou nejatraktivnější recenze tohoto týdne. Jako tradičně u vás nepropadly ani ceny telefonů a nebo srovnání ceny volných minut.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Rumunské zlodějky ukrývají mobily ve vagíně

23.04. - Kromě mírně kuriózního případu krádeže mobilního telefonu jsme vám jako tradičně přinesli aktuální informace o připravovaných telefonech. Věděli jste například, že se na českém trhu objevila nová značka Innostream?
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Uživatelé se baví, zatímco poskytovatelé vydělávají milióny

23.04. - V zábavném obsahu pro mobilní telefony se točí obrovské peníze. Nabídka na trhu je široká a stále více firem do tohoto odvětví vstupuje. Jaký se daří mobilní zábavě u nás a co se připravuje zajímavého?
rubrika: Technologie

O mobilní divizi Siemensu se zajímá Acer!

23.04. - Deník Süddeutschen Zeitung zveřejnil informace o zájmu tchajwanské společnosti Acer spolupracovat s divizí mobilních telefonů Siemens. O budoucnosti Siemensu má být rozhodnuto příští středu.
autor: Adam NovákJan Matura
rubrika: Telefony

Telefónica už nechce Turk Telecom

25.04. - Telefónica se rozhodla, že nepodá nabídku na převzetí tureckého operátora Turk Telecom. Oznámil to mluvčí firmy, která se nedávno dohodla na koupi majoritního podílu v Českém Telecomu. Že by Telefónice stačil jeden Telecom?
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

Samsung E720 - menu telefonu a další fotografie

25.04. - Samsung E720 je dalším modelem výrobce s novým menu. Nabízíme vám velkou fotogalerii displejů této novinky a si můžete prohlédnout také fotografie pořízené telefonem.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Vyhrajte nový Sony Ericsson a lístky na tenis!

25.04. - Chcete nový mobil od firmy Sony Ericsson, který bude navíc zabalený ve dvou vstupenkách na ženský tenisový turnaj? Ode dneška můžete zkusit štěstí v soutěži s novým partnerem turnaje WTA Tour - Sony Ericssonem.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Samsung E720 – nový šampión v nabídce véček

25.04. - Nejnovější model Samsungu, který míří na náš trh, se jmenuje E720. Nenápadné véčko má špičkovou výbavu, je lehké a poměrně malé. Samsung se i poučil z výtek zákazníků k předchozím modelům a většinu neduhů eliminoval.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Úterý

Ceny Nokií padají strmě dolů

26.04. - Blíží se květen, lásky čas. Zdá se, že trochu pookřála i skandinávská obchodnická srdce. Nokia zlevnila drahá véčka i běžné modely. Přesvědčte se sami v našem tradičním přehledu.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

Nové tarify Telecomu mohou pro někoho znamenat i zdražení

26.04. - Podle předsedy ČTÚ Davida Stádníka může rozhodnutí o změně cen v důsledku znamenat pro některé klienty zdražení. Hlavní změnou proti dosavadním cenám je totiž odstranění stokorunového kreditu hovorného. Pokud jste jej dříve využili, možná se vám nové tarify prodraží.
rubrika: Operátoři

Nejlepší vyzvánění si vyrobíte zadarmo v počítači

26.04. - Snad každý si vzpomene na oblíbenou skladbu, kterou by chtěl nastavit jako vyzvánění do mobilu. Tyto reálné tóny si můžete koupit, nebo udělat zadarmo v počítači. Dnes se podíváme trochu detailněji na tu druhou možnost.
autor: David Novák
rubrika: Prakticky

Alcatel OT-C753 - nové stylové véčko na obzoru

26.04. - Tenká véčka s futuristickým vzhledem jsou nyní v kurzu a ani Alcatel nechce zůstat pozadu. Bez oficiálního představení začal tento výrobce prodávat nové stylové véčko, které je určené především pro asijské trhy.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Přichází soumrak českého dial-upu?

26.04. - Český telekomunikační úřad (ČTU) vydal celkem pět cenových rozhodnutí během jediného dne. Mimo jiné možná způsobí krach alternativních operátorů žijících z dial-upu. Došlo také na snížení cen za volání i odstranění volných minut v tarifech Telecomu.
autor: Martin Zikmund
rubrika: Operátoři

Nová odolná Nokia 5140i - rozdíly hledejte s lupou

26.04. - Nokia dnes představila inovovanou verzi svého modelu 5140. Novinka se jmenuje 5140i a má oproti své předchůdkyni lepší displej a několik drobných vylepšení. Na první pohled Nokii 5140i od její předchůdkyně ovšem nepoznáte.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Mé problémy se službou Eurotel Přepínám a Nokií 3230

26.04. - Jeden z našich čtenářů si zakoupil telefon Nokia 3230. Ten se kromě otevřeného operačního systému Series 60 a spoustou dalších funkcí chlubí také podporou služby Push to Talk. Záhy se ovšem objevily problémy, které si musel nakonec vyřešit sám.
rubrika: Operátoři

Aktualizováno: ČTÚ zakázal ADSL s tarifem Mini, ale ne zpětně!

27.04. - Pondělní cenové rozhodnutí ČTÚ nenutí uživatele tarifu Home Mini rušit ADSL, jak včera mylně informovala některá média. Pokud by se Český Telecom rozhodl zrušit ADSL pro stávající uživatele tarifu Home Mini, učinil by tak z vlastní vůle.
autor: David NovákMartin Zikmund
rubrika: Operátoři

Motorola chystá samoopravitelný mobil

27.04. - Přehled článků ze serveru Mobil.sme.sk vám poskytne pohled na aktuální dění v mobilních komunikacích na Slovensku a další zajímavé informace.
autor: Jan Matura
rubrika: Operátoři

N-Series od Nokie: harddisky a 2MPx foťáky v mobilech

27.04. - Nokia představila tři nové telefony. Jsou tady, a je na co se těšit. Velký pevný disk, dvojnásobné rozlišení displeje a 2MPx foťáky zdobí novinky od finského výrobce. Podívejte se na ně s námi. Doplněno o fotogalerii.
autor: Jan Beránek
rubrika: Telefony

Nokia N91 - s harddiskem a Wi-Fi nemá konkurenci!

27.04. - Nokia dnes představila trojici nových modelů ze série N-Series. Podle označení je nejvyšším modelem Nokia N91, vůbec nejlepší mobil výrobce. Bohatá výbava tohoto chytrého mobilu je zaměřena především na milovníky hudby.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Čtvrtek

Nokia N70 – luxusní smartphone pro náročné

28.04. - Nová Nokia N70 je chytrý telefon s operačním systémem Symbian určený náročným zákazníkům. V jeho výbavě nechybí dvoumegapixelový fotoaparát, Bluetooth, nebo displej s podporou 260 000 barev.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Nokia N90 – nejlepší fotomobil od Nokie (první dojmy)

28.04. - Další včerejší novinkou Nokie je mobil s označením N90. Tento prémiový model má nezvyklou konstrukci a velmi bohatou výbavu. Jedná se o nejlepší fotomobil v nabídce Nokie.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Skype: volání zadarmo, vlastní číslo a on-line záznamník

28.04. - Populární komunikační program Skype chce vydělávat, a nespokojí se jen se svou dosavadní službou SkypeOut. Ta umožňuje volat do většiny sítí po celém světě. Na světě se objevila novinka SkypeIn, díky níž si můžete zaregistrovat vlastní národní číslo.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Další dávka volných minut od Oskara

28.04. - Oskar finišuje se svou inovační smrští, kterou začal změnou tarifů v loňském srpnu. Tentokrát přichází s novým tarifem pro náročné.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

T-Mobile bude násobit volné minuty dvěma!

28.04. - Konec dubna je tady. S kvetoucími šeříky po šedesáti letech nepřijíždí žádná ze spojeneckých armád, ale T-Mobile představuje svoje letní novinky. Jaké bude tedy léto s T-Mobile?
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Nové tarify Telecomu se uživatelům prodraží

28.04. - Na pondělní regulační smršť od ČTÚ zareagoval Telecom změnou tarifů. Jak se vypořádal s novými cenovými stropy regulátora? Podle vlastních slov zlevnil a zpřehlednil svou nabídku. Není tomu ale jinak?
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Siemens: divize mobilů se chystá na prodej. Kdo ji koupí?

29.04. - Siemens ve středu zveřejnil hospodářské výsledky koncernu za první čtvrtletí letošního roku. Divize mobilních telefonů je na tom špatně a tak není divu, že se ztrátové divize chce Siemens zbavit. Je to první krok k jejímu prodeji?
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Philips 162 - jednoduchý, levný, elegantní

29.04. - Philips připravil nový model nejnižší třídy, který oproti předchůdcům nabízí barevný displej. Výbava nového Philipsu 162 je pouze základní, chybí například podpora MMS. Předností bude nízká cena.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Ceny za internet čeká zemětřesení

29.04. - David Stádník, šéf Českého telekomunikačního úřadu na další dva roky, sáhl tento týden do jedné ze svých zásuvek a denní světlo spatřil nový seznam regulovaných cen v telekomunikacích. Stádníkův ceník má rozhodující vliv na to, kolik se platí za volání, ale i za čas strávený on-line.
rubrika: Ceny

Autor:
  • Nejčtenější

Máte jeden z těchto mobilů? Brzy si s ním na mobilním internetu neškrtnete

Letošek je v Česku ve znamení vypínání sítí postavených na zastaralé 3G technologii. Jako poslední ji koncem listopadu...

Každý třetí smartphone je v ohrožení. Ověřte si, jaký procesor máte

Přístup k historii hovorů, SMS či možnost odposlouchávat hovory. Nejen to podle bezpečnostních expertů z Check Point...

Připraví vás o peníze. Flubot útočí přes SMS už i v Česku

Evropskými zeměmi se prostřednictvím SMS šíří nový malware Flubot, který cílí na androidí smartphony. Textovka vzbuzuje...

V prodeji jsou chytré hodinky, které nemusíte nabíjet. Funkcí mají méně

Premium Chytré hodinky Sequent se snaží na trhu nositelné elektroniky otevřít novou kategorii: jsou totiž kombinací techniky...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Porovnejte si ceny pevného internetu a televize. Srovnal vám je úřad

Český telekomunikační úřad letos v březnu spustil srovnávač cen mobilních služeb. Současně přislíbil brzké rozšíření o...

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

  • Další z rubriky

Začínali výhradně na iPhonech. Teď se fenomén Clubhouse stěhuje i na Android

Ještě před pár měsíci byl o novou službu ohromný zájem. Sociální síť Clubhouse ovšem v posledních týdnech zaznamenala...

Každý třetí smartphone je v ohrožení. Ověřte si, jaký procesor máte

Přístup k historii hovorů, SMS či možnost odposlouchávat hovory. Nejen to podle bezpečnostních expertů z Check Point...

Apple účtuje v Evropě vysoké poplatky. Odškodné může dosáhnout 45 miliard

Americký Apple čelí ve Velké Británii žalobě, podle níž téměř 20 milionům zákazníků aplikačního obchodu App Store...

Na výšku má 12 metrů, na šířku pak o metr méně. Obří panda se přitom fotí

Nizozemský umělec Florentijn Hofman se proslavil hravými městskými instalacemi. Specializuje se na sochy zvířat v...

Výchova šokem: policie vytáhla čumila z auta, aby si prohlédl mrtvolu

Na německé dálnici A3 v Hesensku v neděli zahynuli při dopravní nehodě dva mladí lidé, muž ve věku 35 let na místě,...

Své důchodové konto si nehlídal. Dostane tak od státu nižší penzi

Kontrolujete si pravidelně své důchodové konto, které vede Česká správa sociálního zabezpečení. Hlídejte si také, zda...

Havlové je po očkování špatně. Nerada jsem se podřídila celku, napsala

Dagmar Havlová (68) se fanouškům na sociálních sítích svěřila s tím, že jí momentálně není dobře. Po první dávce...

Udělal chybu, bude pykat, říká moderátorka Křížková o manželově trestu vězení

Modelka a moderátorka Lucie Křížková (36), rozená Váchová, se na Instagramu svěřila s překvapivou novinkou z osobního...

Největší realitka chystá hromadné aukce bytů. Ceny zvýšíme o statisíce, tvrdí

Společnost M&M Reality začíná ve čtvrtek streamovat aukce svých nemovitostí. Největší tuzemská realitní kancelář tím...