Pondělí 21. června 2021, svátek má Alois
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 21. června 2021 Alois

Souhrn článků: Nokia představila nové high-end modely

Nokia ukázala světu svoje multimediální novinky, ale celkem zdatně jí konkuroval Český Telecom, který pod tlakem rozhodnutí ČTÚ musel přepracovat svou tarifní strukturu. Projděte si v klidu všechny články o těchto událostech na Mobil.cz.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Nejlevnější volné minuty má Oskar. Nejsou ale zadarmo!

22.04. - Volné minuty jsou zaklínadlem všech operátorů. Od začátku roku se v operátorských vodách čeřila hladina hlavně v datových službách. Eurotel však konečně přistoupil i ke změně tarifů hlasových. Jak to zahýbalo s cenou volné minuty?
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Philips 960 – megapixelový slider pro Evropu!

22.04. - Philips chystá obměnu celého portfolia mobilních telefonů. Zatím sice své novinky nepředstavil oficiálně, přesto je z dostupných informací jasné, že hlavní důraz bude kladen na multimediální schopnosti. To platí i o novém vysouvacím modelu 960.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Mobily jdou na dračku, Nokii a Motorole se daří

22.04. - Motorole i Nokii se v prvním čtvrtletí letošního roku dařilo. Obě společnosti prodaly více mobilů a i jejich hrubý zisk rostl. Celkově jsou předpovědi i pro zbytek roku pozitivní, trh nadále poroste, po mobilech je stále hlad. Ale ne každému se daří tak, jak by si přál.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Sobota

Sagem VS1 - ultrajednoduchý mobil pro Vodafone

23.04. - Operátor Vodafone připravuje jednoduchý mobilní telefon, který je určený pro mobilní začátečníky nebo starší uživatele. Telefon má pouze základní výbavu, která se odrazí i v nízké ceně.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Bude Sony Ericsson K300i novým miláčkem davů?

23.04. - Nové nadupané véčko od Samsungu a hitovka první poloviny letošního roku od Sony Ericssonu. To jsou nejatraktivnější recenze tohoto týdne. Jako tradičně u vás nepropadly ani ceny telefonů a nebo srovnání ceny volných minut.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Rumunské zlodějky ukrývají mobily ve vagíně

23.04. - Kromě mírně kuriózního případu krádeže mobilního telefonu jsme vám jako tradičně přinesli aktuální informace o připravovaných telefonech. Věděli jste například, že se na českém trhu objevila nová značka Innostream?
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Uživatelé se baví, zatímco poskytovatelé vydělávají milióny

23.04. - V zábavném obsahu pro mobilní telefony se točí obrovské peníze. Nabídka na trhu je široká a stále více firem do tohoto odvětví vstupuje. Jaký se daří mobilní zábavě u nás a co se připravuje zajímavého?
rubrika: Technologie

O mobilní divizi Siemensu se zajímá Acer!

23.04. - Deník Süddeutschen Zeitung zveřejnil informace o zájmu tchajwanské společnosti Acer spolupracovat s divizí mobilních telefonů Siemens. O budoucnosti Siemensu má být rozhodnuto příští středu.
autor: Adam NovákJan Matura
rubrika: Telefony

Telefónica už nechce Turk Telecom

25.04. - Telefónica se rozhodla, že nepodá nabídku na převzetí tureckého operátora Turk Telecom. Oznámil to mluvčí firmy, která se nedávno dohodla na koupi majoritního podílu v Českém Telecomu. Že by Telefónice stačil jeden Telecom?
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

Samsung E720 - menu telefonu a další fotografie

25.04. - Samsung E720 je dalším modelem výrobce s novým menu. Nabízíme vám velkou fotogalerii displejů této novinky a si můžete prohlédnout také fotografie pořízené telefonem.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Vyhrajte nový Sony Ericsson a lístky na tenis!

25.04. - Chcete nový mobil od firmy Sony Ericsson, který bude navíc zabalený ve dvou vstupenkách na ženský tenisový turnaj? Ode dneška můžete zkusit štěstí v soutěži s novým partnerem turnaje WTA Tour - Sony Ericssonem.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Samsung E720 – nový šampión v nabídce véček

25.04. - Nejnovější model Samsungu, který míří na náš trh, se jmenuje E720. Nenápadné véčko má špičkovou výbavu, je lehké a poměrně malé. Samsung se i poučil z výtek zákazníků k předchozím modelům a většinu neduhů eliminoval.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Úterý

Ceny Nokií padají strmě dolů

26.04. - Blíží se květen, lásky čas. Zdá se, že trochu pookřála i skandinávská obchodnická srdce. Nokia zlevnila drahá véčka i běžné modely. Přesvědčte se sami v našem tradičním přehledu.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

Nové tarify Telecomu mohou pro někoho znamenat i zdražení

26.04. - Podle předsedy ČTÚ Davida Stádníka může rozhodnutí o změně cen v důsledku znamenat pro některé klienty zdražení. Hlavní změnou proti dosavadním cenám je totiž odstranění stokorunového kreditu hovorného. Pokud jste jej dříve využili, možná se vám nové tarify prodraží.
rubrika: Operátoři

Nejlepší vyzvánění si vyrobíte zadarmo v počítači

26.04. - Snad každý si vzpomene na oblíbenou skladbu, kterou by chtěl nastavit jako vyzvánění do mobilu. Tyto reálné tóny si můžete koupit, nebo udělat zadarmo v počítači. Dnes se podíváme trochu detailněji na tu druhou možnost.
autor: David Novák
rubrika: Prakticky

Alcatel OT-C753 - nové stylové véčko na obzoru

26.04. - Tenká véčka s futuristickým vzhledem jsou nyní v kurzu a ani Alcatel nechce zůstat pozadu. Bez oficiálního představení začal tento výrobce prodávat nové stylové véčko, které je určené především pro asijské trhy.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Přichází soumrak českého dial-upu?

26.04. - Český telekomunikační úřad (ČTU) vydal celkem pět cenových rozhodnutí během jediného dne. Mimo jiné možná způsobí krach alternativních operátorů žijících z dial-upu. Došlo také na snížení cen za volání i odstranění volných minut v tarifech Telecomu.
autor: Martin Zikmund
rubrika: Operátoři

Nová odolná Nokia 5140i - rozdíly hledejte s lupou

26.04. - Nokia dnes představila inovovanou verzi svého modelu 5140. Novinka se jmenuje 5140i a má oproti své předchůdkyni lepší displej a několik drobných vylepšení. Na první pohled Nokii 5140i od její předchůdkyně ovšem nepoznáte.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Mé problémy se službou Eurotel Přepínám a Nokií 3230

26.04. - Jeden z našich čtenářů si zakoupil telefon Nokia 3230. Ten se kromě otevřeného operačního systému Series 60 a spoustou dalších funkcí chlubí také podporou služby Push to Talk. Záhy se ovšem objevily problémy, které si musel nakonec vyřešit sám.
rubrika: Operátoři

Aktualizováno: ČTÚ zakázal ADSL s tarifem Mini, ale ne zpětně!

27.04. - Pondělní cenové rozhodnutí ČTÚ nenutí uživatele tarifu Home Mini rušit ADSL, jak včera mylně informovala některá média. Pokud by se Český Telecom rozhodl zrušit ADSL pro stávající uživatele tarifu Home Mini, učinil by tak z vlastní vůle.
autor: David NovákMartin Zikmund
rubrika: Operátoři

Motorola chystá samoopravitelný mobil

27.04. - Přehled článků ze serveru Mobil.sme.sk vám poskytne pohled na aktuální dění v mobilních komunikacích na Slovensku a další zajímavé informace.
autor: Jan Matura
rubrika: Operátoři

N-Series od Nokie: harddisky a 2MPx foťáky v mobilech

27.04. - Nokia představila tři nové telefony. Jsou tady, a je na co se těšit. Velký pevný disk, dvojnásobné rozlišení displeje a 2MPx foťáky zdobí novinky od finského výrobce. Podívejte se na ně s námi. Doplněno o fotogalerii.
autor: Jan Beránek
rubrika: Telefony

Nokia N91 - s harddiskem a Wi-Fi nemá konkurenci!

27.04. - Nokia dnes představila trojici nových modelů ze série N-Series. Podle označení je nejvyšším modelem Nokia N91, vůbec nejlepší mobil výrobce. Bohatá výbava tohoto chytrého mobilu je zaměřena především na milovníky hudby.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Čtvrtek

Nokia N70 – luxusní smartphone pro náročné

28.04. - Nová Nokia N70 je chytrý telefon s operačním systémem Symbian určený náročným zákazníkům. V jeho výbavě nechybí dvoumegapixelový fotoaparát, Bluetooth, nebo displej s podporou 260 000 barev.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Nokia N90 – nejlepší fotomobil od Nokie (první dojmy)

28.04. - Další včerejší novinkou Nokie je mobil s označením N90. Tento prémiový model má nezvyklou konstrukci a velmi bohatou výbavu. Jedná se o nejlepší fotomobil v nabídce Nokie.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Skype: volání zadarmo, vlastní číslo a on-line záznamník

28.04. - Populární komunikační program Skype chce vydělávat, a nespokojí se jen se svou dosavadní službou SkypeOut. Ta umožňuje volat do většiny sítí po celém světě. Na světě se objevila novinka SkypeIn, díky níž si můžete zaregistrovat vlastní národní číslo.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Další dávka volných minut od Oskara

28.04. - Oskar finišuje se svou inovační smrští, kterou začal změnou tarifů v loňském srpnu. Tentokrát přichází s novým tarifem pro náročné.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

T-Mobile bude násobit volné minuty dvěma!

28.04. - Konec dubna je tady. S kvetoucími šeříky po šedesáti letech nepřijíždí žádná ze spojeneckých armád, ale T-Mobile představuje svoje letní novinky. Jaké bude tedy léto s T-Mobile?
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Nové tarify Telecomu se uživatelům prodraží

28.04. - Na pondělní regulační smršť od ČTÚ zareagoval Telecom změnou tarifů. Jak se vypořádal s novými cenovými stropy regulátora? Podle vlastních slov zlevnil a zpřehlednil svou nabídku. Není tomu ale jinak?
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Siemens: divize mobilů se chystá na prodej. Kdo ji koupí?

29.04. - Siemens ve středu zveřejnil hospodářské výsledky koncernu za první čtvrtletí letošního roku. Divize mobilních telefonů je na tom špatně a tak není divu, že se ztrátové divize chce Siemens zbavit. Je to první krok k jejímu prodeji?
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Philips 162 - jednoduchý, levný, elegantní

29.04. - Philips připravil nový model nejnižší třídy, který oproti předchůdcům nabízí barevný displej. Výbava nového Philipsu 162 je pouze základní, chybí například podpora MMS. Předností bude nízká cena.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Ceny za internet čeká zemětřesení

29.04. - David Stádník, šéf Českého telekomunikačního úřadu na další dva roky, sáhl tento týden do jedné ze svých zásuvek a denní světlo spatřil nový seznam regulovaných cen v telekomunikacích. Stádníkův ceník má rozhodující vliv na to, kolik se platí za volání, ale i za čas strávený on-line.
rubrika: Ceny

Autor:
  • Nejčtenější

Žáci nesmí použít mobil coby kalkulačku. Ostudné, stojí v dopisu ministrovi

Zatímco čeští rodiče by uvítali plošný zákaz mobilů ve školách, tak vedení škol jsou v tomto ohledu benevolentnější....

Podvodná SMS působí, že ji zaslala banka. Útočníci jdou po údajích k účtu

Českem se šíří podvodná SMS, která příjemce informuje o zablokování identifikačního čísla. Tváří se, jako by ji...

Dva roky bez využití. Skončila poslední telefonní budka v Česku

Poslední telefonní budka stála v obci Hlubyně na Příbramsku. Při její slavnostní demontáži se uzavřela éra veřejných...

Očekávaný iPhone 13 Pro si už lze předobjednat. Není pro všechny

Přestože na premiéru iPhonu 13 si počkáme ještě minimálně tři měsíce, tak již nyní si lze předobjednat jeho dvě...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slušné chytré hodinky nemusejí stát ani dva tisíce. Nebo dokonce i méně

Je to jako v teleshoppingu. Slušné chytré hodinky nemusejí stát ani tři tisíce, ani dva tisíce, dokonce se vejdeme i...

Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...

  • Další z rubriky

Apple zkusí vysát zbytky po mrtvém LG. Zkouší přetáhnout jeho uživatele

Po LG zůstane na mobilním trhu díra, o jejíž zaplnění se bude snažit řada konkurenčních značek. Svou šanci patrně...

Očekávaný iPhone 13 Pro si už lze předobjednat. Není pro všechny

Přestože na premiéru iPhonu 13 si počkáme ještě minimálně tři měsíce, tak již nyní si lze předobjednat jeho dvě...

Žáci nesmí použít mobil coby kalkulačku. Ostudné, stojí v dopisu ministrovi

Zatímco čeští rodiče by uvítali plošný zákaz mobilů ve školách, tak vedení škol jsou v tomto ohledu benevolentnější....

Pozor na nenechavce i roztěkanost. Jak se v létě nepřipravit o mobil

Premium Čas strávený u vody, sportem či třeba večerním posezením u táboráku. Bez ohledu na to, zda letní dovolenou trávíte...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Primark v Praze otevřel: fronta až od koně, hasiči lidi ve vedru kropili

S ročním zpožděním způsobeným koronavirovými restrikcemi se na Václavském náměstí otevřela pobočka irského řetězce s...

Nevěřím, že někdo dokáže být roky věrný, přiznává polyamorii Frühlingová

Iva Frühlingová (39) vydala novou píseň Moralisté, ve které se nepřímo přiznává k paralelním mileneckým vztahům....

Dojemné parte Šafránkové. Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás

Pozůstalí po herečce Libuši Šafránkové ve čtvrtek zveřejnili netradiční smuteční oznámení. Dominuje mu černobílá...

Žena dala za dárce spermatu své úspory, teď vychovává postiženého syna

Nyní třiačtyřicetiletá Michele Elizaga z Arizony dlouhá léta čekala na pravého muže, se kterým by založila rodinu....

Václav Kopta se pochlubil dcerami. Obě jsou pescetariánky

Václav Kopta se coby pyšný tatínek pochlubil dcerami Františkou a Janou. Společně dorazili do primácké Show Jana...