Už jste to vyzkoušeli? Lidé zjišťují, komu patří sousední mobilní číslo

  0:18aktualizováno  0:18
Kladli jste si někdy otázku, kdo používá číslo předcházející či následující to vaše? Je to muž, nebo žena? Vrstevník, či jiné generace? Žije ve stejném městě, nebo stovky kilometrů daleko? Přesně to se teď snaží zjistit stovky mobilních uživatelů, s výsledky svého pátrání se pak dělí na Twitteru.

Stovky lidí zjišťují, kdo je jejich číselným sousedem. Ne všechny reakce jsou ovšem kladné. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Vše je přitom o náhodě. Tedy v případě, že oním číselným sousedem není člen rodiny. Pak tedy záleží pouze na tom, zda z čísla vůbec někdo odepíše. Může jít totiž třeba o rezervní či delší dobu nepoužívanou SIM, která leží majiteli v šupleti. Nebo zrovna dané číslo „čeká“ na vrácení do oběhu, běžně k tomu kvůli jejich nedostatku dochází například po úmrtí původního držitele. Třeba tuzemští operátoři nepoužívaná čísla vrací zpět do oběhu zhruba po půl roce. Taková pak mohou získat lidé na zcela opačném konci republiky.

Novému internetovému trendu nahrává i fakt, že v době neomezených služeb takováto zábava uživatele vlastně nic nestojí. Leda čas strávený následnou konverzací. Ta se může vyvíjet slibně, někteří uživatelé Twitteru takto údajně navázali i nová přátelství. Přitom stačí jediné: na číslo, které předchází, nebo následuje to vaše, odeslat třeba textovku ve znění „Ahoj, jsi můj číselný soused“. A pak již jen čekat na případnou odezvu.

Ti, kteří byli ve svém hledání úspěšní, se s tím následně dělí na sociální síti pod hastagem #numberneighbor. A to i v případě, že se jejich textovka z druhé strany nesetkala s pochopením. Obsah konverzace přitom zveřejňují vesměs bez cenzury.

Není přitom výjimkou, kdy dá příjemce jasně najevo, že není takové zábavě nakloněn. Po pár zprávách je tak konverzace ukončena. Někdy se do toho vloží dokonce i partner či partnerka příjemce. Mnozí takové počínání často považují i za obtěžování.

04.srpna 2019 v 00:22, příspěvek archivován: 12.srpna 2019 v 16:13

YALL MY NUMBER NEIGHBOR WONT STOP CALLING ME AND NOW HIS WIFE IS THREATENING CHARGES LMAOOOO https://t.co/wHrn966MU2

Najdou se ovšem tací, kteří na moment, kdy obdrží zprávu od svého číselného souseda, čekají. Zprvu odesílatele svým sdělením jistě poněkud zaskočí, nicméně tací jedinci budou následné konverzaci vesměs nakloněni.

04.srpna 2019 v 04:25, příspěvek archivován: 12.srpna 2019 v 16:18

my number neighbor is by far the best https://t.co/YoB1rmLKw9

Nikdy však nevíte, kdo se skrývá na druhém konci. Řada přátelských konverzací zveřejněných na Twitteru může sice v někom evokovat, že jde o skvělý prostředek k navázání přátelství na dálku, nicméně svěřovat se komukoli cizímu s detaily z osobního života není zrovna vhodné. Přitom v některých konverzacích mezi neznámými lidmi se řeší třeba i vztahové problémy.

04.srpna 2019 v 01:10, příspěvek archivován: 12.srpna 2019 v 16:23

texted my number neighbor and it turned into a wholesome conversation. (: https://t.co/wUwQClCHXe

Hledání číselného souseda působí jako cool věc, ale obezřetnost je na místě. Všichni, kteří na takovou hru přistoupí, by si měli především být vědomi, jaká rizika z takové zábavy plynou. Mladším ročníkům může sice imponovat, že s nimi byť na dálku komunikuje starší jedinec, ale právě toho někdo může snadno zneužít. Rodiče by tak určitě neměli být k takovým konverzacím lhostejní.

Autor:

Nejčtenější

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Krutá pomsta za nadměrné používání mobilu. Dceři v noci načernila oči

Ilustrační snímek

Zamezit dětem v přístupu k moderním technologiím je téměř nemožné. Rodiče tak třeba trápí, kolik času potomci tráví nad...

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

Kdo se v tom má vyznat? Nové iPhony se zase budou jmenovat jinak

iPhone 11

Po loňské změně velkého modelu na přívlastek Max nás letos u nových iPhonů čeká nejspíše další změna. Spekuluje se, že...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Další z rubriky

Vyšperkovali očekávaný iPhone 11. Cena bere dech

Caviar iPhone 11

Být připraven se vyplácí. A to i v případě, že ve svém oboru nemáte téměř žádnou konkurenci. Kvůli úspěchu u náročné...

To snad už uvidí. Města řeší lidi s mobilní slepotou

Ilustrační snímek

Německý Augsburg, nizozemský Bodegraven-Reeuwijk, australské Sydney a nyní i Melbourne. Tato města spojuje snaha úřadů...

V obchodní válce neustoupíme. Ani kvůli zmírnění sankcí, řekl šéf Huaweie

Zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Žen Čeng-fej

Současné politické klima ve Washingtonu podle zakladatele a šéfa Huaweie Žena Čeng-feje nenahrává tomu, že by Spojené...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz