Prototyp telefonu s fotoaparátem ukrytým pod displejem telefonu

Prototyp telefonu s fotoaparátem ukrytým pod displejem telefonu | foto: David ImeI, Twitter

Fotoaparáty ukryté pod displejem přichází, skoro si jich nevšimnete

  • 7
Výrobce Oppo po zhruba půl roce znovu ukázal svůj pokrok v integraci fotoaparátu do displeje smartphonu. Vypadá to, že tato technologie je téměř hotová, ovšem žádný konkrétní model s touto technologií Oppo stále neoznámilo.

První prototyp tohoto typu od výrobce Oppo jsme viděli už letos v červnu, poté se po dalších informacích slehla zem. Až teď se firma připomíná a opět ukazuje telefon s fotoaparátem pod displejem na akci Future Technology Conference 2019 v čínském Šen-čenu. Zde si mohli účastníci i nepojmenovaný prototyp vyzkoušet.

10.prosince 2019 v 07:33, příspěvek archivován: 10.prosince 2019 v 15:37

VIDEO: Here is it in action. Thanks to @sisasaid for modeling the feature! https://t.co/Wv2tU9yqlf

Pro zobrazen� videa mus�te m�t zapnutou podporu JavaScriptu

Here is it in action. Thanks to @sisasaid for modeling the feature! https://t.co/Wv2tU9yqlf

Oppo svou technologii fotoaparátu ukrytého pod displejem nazývá „Perspective Panoramic Screen“. Podle fotografie, kterou můžete vidět níže, je optika čelního fotoaparátu vidět pouze pod velice specifickým úhlem a samozřejmě pod světlem. Pokud je displej zapnutý, prakticky si čelního fotoaparátu nemáte šanci všimnout.

Prototyp telefonu s fotoaparátem ukrytým pod displejem telefonu

Prototyp smartphonu, který na této konferenci výrobce vystavoval, dále napověděl, jak by podle Oppa měly vypadat modely v budoucnosti. Vedle integrovaného fotoaparátu v displeji například na těle tohoto modelu není jediný fyzický port a veškerý přenos dat i nabíjení jsou řešené bezdrátově.

V červnu mimo Oppa ukázalo prototyp smartphonu s touto technologií také čínské Xiaomi, to ovšem využilo upraveného modelu Mi 9. Jak je na tom tento výrobce s přípravou funkčního modelu, stále nevíme. Ať už to bude Oppo, Xiaomi nebo kdokoliv jiný, očekáváme, že bychom na  vlastní oči mohli vidět první modely s integrovaným fotoaparátem v displeji na veletrzích CES a MWC během následujících měsíců.