Mnozí majitelé iPhonů nepoznají svůj telefon na fotce, tvrdí průzkum

  0:18aktualizováno  0:18
Výsledky průzkumu bazarového tržiště elektroniky Delucttr ukázaly, že spousta Američanů vůbec neví, jaký smartphone právě používají. Část z nich si také myslí, že se s nimi už teď mohou připojit k 5G síti.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Luděk Vokáč, iDNES.cz

Delucttr se dotázal 2 000 vlastníků smartphonů ve věku 18 let a starších ohledně toho, zda dovedou správně určit značku a model svého telefonu. Ukázali jim reklamní fotografie jejich telefonu společně s obrázky jiných modelů od stejného výrobce a oni měli správě určit ten, který vlastní. Výsledek je v mnoha ohledech až šokující. Špatně z průzkumu vyšli zejména majitelé iPhonů: pouze 44 procent majitelů iPhonu 7 a XR dovedlo správě pojmenovat, jaký model je ten jejich.

54 procent majitelů nedokázalo identifikovat svůj iPhone 8, stejně jako 49 procent vlastníků iPhonu X a 43 procent uživatelů nejnovějšího iPhonu XS. Abychom však příznivcům Applu tolik nekřivdili, poznat na oficiálních reklamních materiálech vedle sebe třeba iPhone X od modelu XS bychom dost možná měli problém i my. Tyto modely jsou si zkrátka až příliš podobné. Nevíme ale, nakolik se Delucttr snažil dotazované nachytat v podobném duchu a zda jim skutečně ukazoval vedle sebe i takto identické modely.

O trochu lépe dopadli majitelé samsungů: nejvíce chybovali v 42 procentech případů majitelé Galaxy S7, naopak celkem jistí si byli vlastníci Galaxy S9+, kteří svůj model poznali správně v 71 procentech případů.

Naopak se ale majitelů produktové řady Galaxy S příliš nevyznamenali ve vědomostech funkcí svých telefonů. Celých 40 procent netušilo, že jejich smartphony podporují bezdrátové nabíjení. Ještě hůř pak dopadli vlastníci iPhonů v otázkách, zda jejich telefony podporují NFC a zda jsou voděodolné. O NFC nevědělo celých 86 procent dotázaných a necelá polovina pak netušila, že jejich telefon je certifikovaný na ponoření do vody.

Majitelé smartphonů zároveň mnohdy tápou při dotazu na sítě 5G. Asi jedna třetina si totiž myslí, že je jejich telefon podporuje, ačkoliv takové modely jsou stále raritami. Z těchto lidí pak dalších 62 procent uvedlo, že si povšimli nárůstu rychlosti v datových přenosech při používání domnělých 5G sítí. Ve skutečnosti ovšem s nejvyšší pravděpodobností k takové síti nikdy připojeni nebyli.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Aplikace měla ukázat, kdo volá. Byl to jen tahák na peníze

Ilustrační snímek

Podvodná aplikace Number Finder pro mobily s Androidem lákala od uživatelů předplatné. Tvrdila, že umí identifikovat...

Takto by vypadal iPhone, kdyby jej vymysleli už v osmdesátých letech

Takto by vypadal podle designéra FuturePunk iPhone v osmdesátých letech.

Designér pod pseudonymem FuturePunk navrhl dva modely iPhonů, které kopírují vzhled ikonických počítačů od Applu. Jeden...

Najdete na iDNES.cz