Sobota 15. května 2021, svátek má Žofie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 15. května 2021 Žofie

Proč nikdo nechce posílat MMS?

Ceny telefonů po Velikonocích zase výrazně klesly. Už to chtělo po tom dlouhém slevovém suchu. Zajímavé bylo určitě první testování nové služby Eurotelu Push To Talk.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Motorola V230 - levné véčko s EDGE

25.03. - Motorola na veletrhu CTIA Wireless 2005 nenápadně představila jednoduché véčko V230, které by mělo zaujmout nízkou cenou. Výbava telefonu zahrnuje datové přenosy EDGE třídy 10.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Eurotel: "Přenositelnost využije jen minimum zákazníků"

25.03. - Možnost ponechat si telefonní číslo svého mobilu při změně operátora využijí podle odhadu společnosti Eurotel během roku dvě procenta uživatelů. Jak to tedy je? Kdo přenositelnost chce a kdo ne?
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

Sharp 902 živě - multimediální klenot v koruně Vodafone

25.03. - Vlajkovou lodí v nabídce mobilních telefonů operátora Vodafone je momentálně Sharp 902. Tento mobil pro sítě třetí generace má špičkový fotoaparát a bohatou výbavu. Automobilový fanoušek pak jistě přivítá verzi telefonu v barvách Ferrari.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Dostaneme za Telecom 73 miliard?

25.03. - Přenositelnost bude stát operátory miliardu a nás kolem přavděpodobně tří stovek. Dočkáme se ji ale až příští rok. Zato o Telecomu se brzo rozhodne. Do úterka musí zájemci podat závazné nabídky. Analytici tvrdí, že cena za státní podíl nemusí být zas tak špatná.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

Technologie UMA přinese levnější hlasové a datové služby

25.03. - Množství uživatelů mobilních telefonů celosvětově roste, i když ne tak rapidně jako v minulých letech. Na to doplácejí především poskytovatelé pevného připojení, kteří se snaží konkurovat nabídkou vysokorychlostního internetu. Změní to nová technologie UMA?
rubrika: Technologie

Padesát tisíc Japonců si čte knihy na mobilu

25.03. - Desítky tisíc majitelů mobilních telefonů v Japonsku má novou zábavu. Mezi službami, které je možno využívat, je i možnost čtení novel, románů a dalších literárních děl na displeji mobilního telefonu.
rubrika: Prakticky

Lze změnou firmwaru zlepšit GPRS na EDGE?

25.03. - Jaké paměťové karty jsou kompatibilní s Nokií 6230? Co je to sdílená paměť? Jak dostat video z mobilu a filmy zase do mobilu? Přinášíme vám výběr nejzajímavějších dotazů v poradně Mobil.cz.
rubrika: Servis

Sobota

Blíží se další omezení CDMA

26.03. - Eurotel přišel s odhadem nákladů na přenositelnost. Kromě toho také začal experimentovat s FUP ve své CDMA síti. To byly hlavní události tohoto týdne. Samozřejmě jsme vás ale nemohli ochudit ani o novinky ze světa mobilních telefonů.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Mobilní telefony zabíjí i povstalecké vůdce

26.03. - Jestli hledáte odpověď na otázku, zda mobilní telefony škodí nebo neškodí zdraví, máme pro vás další indícii. Podle posledních událostích v Čečensku mohou časté hovory nejenže prozradit vaší polohu, ale mohou vás připravit i o život.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Pondělí

Tady orel, testovali jsme Eurotel Přepínám

28.03. - Nová služba Eurotelu přináší na mobily funkci vysílaček. Mluvit tedy může vždy jen jeden. K čemu je to potom dobré? Za neomezené poloviční telefonování se platí jen necelých 500 Kč měsíčně a vypovídat se můžete podle libosti. Jaká je kvalita?
autor: David Novák
rubrika: Operátoři

Kde můžete najít Wi-Fi v české kotlině?

28.03. - Chcete-li se na cestách připojit k internetu máte několik možností, ale patrně nejpohodlnější z nich je v případě mobility připojení na GPRS (přes telefon) nebo Wi-Fi hotspoty různých operátorů, kterých se i v Česku vyrojilo poměrně dost. Alespoň ve velkých městech.
rubrika: Operátoři

Úterý

Telefony začínají chápat, co po nich chceme

29.03. - Qix je zajímavý program, který zjednodušuje práci s telefonem. Rychleji vás dostane do nejhlubších zákoutí menu a také ke všem kontaktům - stačí psát na klávesnici, po čem toužíte.
autor: Patrick Zandl
rubrika: Telefony

Velikonoce přinesly zajímavé slevy telefonů

29.03. - Ve velikonočním pomlázkovém košíku se objevily slevy hned několika oblíbených telefonů. O více než dva tisíce klesly Nokie a slevy se také objevily u Sony Ericssonů a Samsungu.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

Zabijácký robot roznáší zkázu, chcete být při tom?

29.03. - Neobvyklé řešení žánru nemusí být zrovna dobrý nápad. U stříleček jako je Raptora byla již cesta vyzkoušena, přesto obrovský mechanický robot nefunguje úplně jako namazaný stroj.
rubrika: Prakticky

Co umí král fotomobilů Sony Ericsson K750i?

29.03. - Sony Ericsson K750i se stane králem evropských fotomobilů. Vyzkoušeli jsme jej a přinášíme vám exkluzivní sérii fotografií. Počasí sice nepřálo, ale výsledek nás přesto překvapil.
autor: David Novák
rubrika: Telefony

Boj o Český Telecom finišuje

29.03. - Pondělní odpoledne je posledním termínem pro podání nabídek. Obálky se strategiemi zájemců se otevřou již v úterý a den na to budou známé i cenové nabídky. Rozhodujícím kritériem by měla být cena. Největšími favority jsou společnosti Swisscom a Telefónica.
autor: Josef Mašek
rubrika: Operátoři

Středa

Vyberte si mobil pro pevnou linku

30.03. - Bezdrátovým telefonům už hraje labutí píseň. S příchodem stolního GSM telefonu od Jablotronu už není moc důvodů, proč si držet pevnou linku. Ale pro všechny případy si můžete prohlédnout, jak vypadají poslední výkřiky módy v bezdrátových telefonech.
autor: Jan Beránek
rubrika: Telefony

Proč nikdo nechce multimediální zprávy MMS?

30.03. - Multimediální zprávy nabízejí možnost posílat z mobilu na mobil fotografie, zvuk, text nebo krátká videa. Zdánlivě velmi zajímavá služba se ovšem setkává s chladným přijetím ze strany uživatelů. Proč tomu tak je?
autor: David Novák
rubrika: Technologie

O Telecom dále bojují čtyři zájemci

30.03. - Premiér Gross chce prodat Telecom s Eurotelem, až po hlasování o důvěře kabinetu v parlamentu. Nabídky podali čtyři zájemci. Který z nich pomůže zadlužené české pokladně svými miliardami?
rubrika: Operátoři

Čtvrtek

Malý mobil a velký obraz: Jde to dohromady?

31.03. - Jak dostat velký a kvalitní obrazový výstup z mobilních telefonů, to je dnešní velké dilema výrobců. Proč byste si měli do mobilu stahovat filmy, když si je můžete prohlížet jen na maličkém displeji? Proto se intenzivně pracuje na miniprojektorech.
autor: Patrick Zandl
rubrika: Technologie

Exkluzivně: Nová linuxová Motorola E680i živě

31.03. - Minulý týden Motorola představila v americkém Miami inovovanou verzi svého chytrého mobilu E680i s operačním systémem Linux. Nejdůležitější změnou je podpora stereofonních sluchátek Bluetooth. Nabízíme vám první fotografie funkčního telefonu.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

HSDPA: Nadstavba pro data v sítích 3G

31.03. - Technologie HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) přináší do mobilních sítí třetí generace rychlejší data. Uživatelé v jedné oblasti budou moci sdílet přenosový kanál o rychlosti až 14,4 Mb/s.
autor: Josef Mašek
rubrika: Technologie

Dispečeři vrací úder v dalším pokračování simulátoru letiště

31.03. - Air Traffic Control už tu jednou byl. Dokonce vyšly už dvakrát. Třetí díl s názvem Crazy Planes by se měl ubírat jiným směrem. Nebo se jen snaží dovést předchozí koncept k dokonalosti?
rubrika: Prakticky

Největší šance získat Telecom má Telefónica

31.03. - Španělská firma Telefónica chce za podíl v Telecomu zaplatit 82,6 miliardy korun a stala se tak favoritem výběrového řízení. Privatizační komise doporučí vládě Telefónicu jako vítěze výběrového řízení.
rubrika: Operátoři

Už vím, jak telefonovat zadarmo

31.03. - Trápí vás účty za telefon? Chcete je snížit? Naštěstí je zde Mobil.cz, který má pro vás návod jak telefonovat zadarmo. Kelímkový telefon si může vyrobit doslova každý a navíc není drahý. Stačí sníst najednou dva jogurty.
autor: David Novák
rubrika: Telefony

Nenasytní ochránci práv šátrají v kapsách operátorů

01.04. - Několika českým telekomunikačním operátorům hrozí, že budou muset pozastavit poskytování telefonních služeb, další operátoři již nepokrytě hovoří o zdražování telefonních hovorů.
autor: Patrick Zandl
rubrika: Operátoři

Nokia 3210i – nový smartphone pro nenáročné

01.04. - Nokia reaguje na výtky zákazníků a připravuje opravdu levný smartphone s operačním systémem Symbian. Pokud se předpovědi z čínských serverů potvrdí, mohou se zákazníci těšit na levný mobil se zajímavou výbavou.
rubrika: Telefony

Telecom rozšířil volné víkendové volání

01.04. - Český Telecom se snaží přitáhnout nové zákazníky a hlavně si udržet stávající. Ode dneška je láká na volání o víkendech a mimo špičku zdarma a akční cenou zřízení pevné linky.
autor: Jan Beránek
rubrika: Operátoři

T-Mobile zlevnil a Oskar rozdělil své telefony do škatulek

01.04. - S prvním dubnem jsou i nové operátorské ceny telefonů. T-Mobile zlevňoval až o tisícovku a Oskar představil své nové kategorie, které mají pomoci s výběrem vhodného telefonu.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

Tibia je pořádné RPG pro Symbian

01.04. - První převedení klasické online RPG hry na mobilní telefony se povedlo. Přijměte pozvánku do světa meče a magie. Tibia vás chytne a nepustí.
rubrika: Prakticky

Proč chce Telefónica Telecom a co s ním bude dělat?

01.04. - Nejvyšší nabídku v tendru o státní podíl v Telecomu podala španělská Telefónica. Jaké má plány v České republice? Jak chtějí postupovat zbylí zástupci?
rubrika: Operátoři

Autor:
  • Nejčtenější

Každý třetí smartphone je v ohrožení. Ověřte si, jaký procesor máte

Přístup k historii hovorů, SMS či možnost odposlouchávat hovory. Nejen to podle bezpečnostních expertů z Check Point...

KVÍZ: Znáte ještě tyto mobilní zkratky a pojmy? Kdysi jste je používali

Mobily a vše okolo nich se stále rapidně proměňuje. S nástupem smartphonů, nových sítí a dalších inovací zmizely pojmy,...

WhatsApp mění podmínky použití. Stále hrozí omezením funkčnosti aplikace

V sobotu 15. května začne WhatsApp uplatňovat nové podmínky použití. Společnost k nim přistupuje z důvodu rozšíření...

Zlatá telefonní čísla překupníky stále lákají. Mohou slušně vydělat

Premium Operátoři si za ně účtují šest tisíc korun, v rukách překupníků však jejich cena výrazně roste. Přeprodej takzvaných...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Xiaomi vymyslelo velmi složité řešení komplikovaného problému

Přestože úplně první použití poddisplejového fotoaparátu dopadlo strašně, tak se toto řešení už letos objeví v několika...

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

  • Další z rubriky

Zlatá telefonní čísla překupníky stále lákají. Mohou slušně vydělat

Premium Operátoři si za ně účtují šest tisíc korun, v rukách překupníků však jejich cena výrazně roste. Přeprodej takzvaných...

Na výšku má 12 metrů, na šířku pak o metr méně. Obří panda se přitom fotí

Nizozemský umělec Florentijn Hofman se proslavil hravými městskými instalacemi. Specializuje se na sochy zvířat v...

Evropským mobilním králem je Samsung. Ale zájem o iPhony je impozantní

Samsung si v letošním prvním čtvrtletí udržel pozici evropské jedničky. Velmi se mu přiblížil Apple, který je těsně za...

Google má zaplatit 2,6 miliardy. Podle Italů zneužívá své dominance

Pokutu ve výši 102 milionů eur, tedy v přepočtu zhruba 2,6 miliardy korun, má zaplatit americký Google v Itálii kvůli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Bohuš Matuš se oženil v Krtkově světě. Vzal si o 30 let mladší Lucii

Bohuš Matuš (47) a Lucie Palkaninová (18) jsou manželé. Vzali se ve středu odpoledne v rodinném parku Krtkův svět v...

Televize NBC odmítá vysílat Zlaté glóby, Cruise kvůli porotě vrací trofeje

Americká televize NBC nebude příští rok vysílat slavnostní předávání Zlatých glóbů. Rozhodla se tak po vlně...

Zatím jsem spíš studentka než modelka, říká šestnáctiletá dcera Kubelkové

Ivu Kubelkovou (44) si všichni pamatují první vicemiss roku 1996 a několikanásobnou vítězku ankety o nejkrásnější...

Právníci Applu se snaží dokázat, že Epic Store prodává porno

Během soudního sporu mezi společnostmi Epic a Apple přišla řeč i na obchod s nezávislými hrami Itch.io, jehož klienta...

Twitch se stává Pornhubem pro děti, zaplavily ho streamerky v bikinách

Streamovací služba Twitch má poměrně přísná pravidla pro zobrazování sexuálního obsahu, některé uživatelky v nich však...