Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pro mobil do Londýna: přehlídka exotů, kterými Čechy zaručeně ohromíte

Proč se spokojit s konfekcí, když si lze snadno pořídit mobil neokoukaných tvarů? Stačí se porozhlédnout v zahraničí a své okolí ohromit přístrojem, který zaručeně jen tak v něčí ruce nepotkáte. Prozkoumali jsme možnosti londýnského trhu.

Obchody mobilních operátorů v Londýně | foto: Luděk Vokáč, iDNES.cz

Konkurenční boj mezi britskými mobilními operátory je, alespoň soudě dle jejich nabídky, velmi urputný. V Londýně jsme obešli několik obchodů tamních největších mobilních operátorů a podívali jsme se, jaké mobilní telefony lze najít v jejich nabídkách.

Zaměřili jsme se přitom na na modely, které v našich obchodech zaručeně nenajdete. A hlavně na ty přístroje, které můžeme britským zákazníkům zkrátka závidět. Dáváme vám tím malý návod, jak se odlišit od masy. Pořízením těchto přístrojů totiž budete zcela jistě jediní ve vašem okolí, kdo se právě tímto modelem může pochlubit. A že nevíte jak si takový mobil obstarat? I v tom vám poradíme: jak nakupovat v internetové aukci.

Operátoři v Británii telefony dotují podstatně výrazněji, než u nás, v tamních končinách se tak nákup přístroje jistě vyplatí. A právě internetové aukce jsou díky vysoké koupěschopnosti tamních obyvatel zajímavými modely doslova přeplněné. Stačí si jen vybrat.

Nabídku jednotlivých operátorů si projdeme hezky postupně a začneme u těch, kteří působí i u nás – O2, T-Mobile a Vodafone. Podíváme se také na to, co nabízí operátoři 3 a Orange. Z přehledu jsme vynechali pouze pro operátory upravené brandované Windows Mobile přístroje a komunikátory BlackBerry, které v jiném balení nabízí stejné funkce jako u nás.

O2 – nádherné LG Virgo

Zatímco u nás se musíme spokojit s LG Viewty, v Anglii již berou zákazníci útokem další nové modely LG s dotykovým displejem.

Obchody mobilních operátorů v Londýně

Novinkou měsíce dubna byl model LG KF700 Virgo. Ten pokračuje v trendu přístrojů s jednoduchým hladkým designem a obřím dotykovým displejem, který začal Apple iPhone. Ostatně i ten u O2 najdeme.

LG KF700

Virgo však jde o něco dále – nabídne totiž třípalcový displej, ale jeho rozměry jsou stále velmi příjemné. Navíc se v těle ukrývá vysouvací numerická klávesnice, takže Virgo je jakousi kombinací plně dotykového telefonu a klasického slideru. Ovládání velmi usnadňuje otočný ovladač podobný známému Jog-Dialu. Na fotografiích nevypadá Virgo kdovíjak úchvatně, ale v reálu jsme se do něj okamžitě zamilovali.

LG KF700

Tím opravdovým exotem je ale v nabídce O2 model Cocoon. Telefon má opravdu neobvyklý a netradiční design a nabídne 2 GB vestavěné paměti a FM rádio. Paměť lze rozšířit i kartami MicroSD. Ostatní výbava je relativně průměrná. To vše třeba v předplacené sadě za v přepočtu zhruba 2000 korun.

O2 Cocoon

V nabídce O2 najdete také třeba Samsung G600, který Českou republiku z neznámých důvodů minul. U O2 si jej navíc můžete vybrat třeba v stříbrno-růžové barevné kombinaci. Vůbec, různé barevné verze telefonů jsou v Anglii poměrně populární. V nabídce O2 tak najdeme třeba černý Sony Ericsson K770i, K850i (o černém K850i se stříbrným pruhem jsme psali), Sony Ericsson W910i, Samsung U600 nebo Nokie 5300 a 6300. LG Viewty je v nabídce stříbrné stejně jako Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson S500i překvapí fialovou barvou, vysluhující Samsung D900i láká dámy na růžové provedení.

T-Mobile – luxus od Armaniho

Přehlídka nových LG pokračuje u T-Mobilu. LG KF600 je dalším pokračovatelem rodu vysouvacích telefonů a pro ovládání nabízí místo bloku ovládacích kláves dotykový displej, který v danou chvíli zobrazuje pouze potřebné ikonky a tlačítka.

Obchody mobilních operátorů v Londýně

Pravda, KF600 není tak uchvacující, jako KF700, ale i tak jde o velmi atraktivní stylový telefon, který navíc zaujme poměrně příznivou cenou. A třímegapixelový fotoaparát také není k zahození.

Recenze LG KF600 telo

Více zajímavých telefonů ale najdeme u T-Mobilu pod značkou Samsung. Jasnou hvězdou je model Giorgo Armani Samsung. Opět jde o přístroj, který se našim končinám vyhl obloukem. Módní telefon nabízí pro ovládání pouze dotykový displej a jeho hlavní zbraní je exkluzivita značky Armani. Model P520, ze kterého Armani vychází, jsme již testovali.

Samsung Armani

Na úplně druhém konci nabídky stojí model C170. Tento low-end pořídíte v předplacené sadě za pouhých 15 liber, tedy asi 480 korun. Podmínkou je však při koupi telefonu dobít 10 liber kreditu. Někde vprostřed se pak nachází hudební tyčinka F210.

Samsung C170

Další specialitkou v nabídce britského T-Mobile je model Sidekick, který jsme vám nedávno představili. Opět zde najdeme i Samsung G600, který je v Anglii očividně populární.

Samsung G600

Vodafone – Samsung útočí modelem F700

U Vodafonu nehrají prim stylové modely LG, ke slovu zde v plné síle přichází Samsung. Hlavním tahounem je model F490 s pětimegapixelovým fotoaparátem a rozměrným dotykovým displejem.

Obchody mobilních operátorů v Londýně

Recenzi tohoto modelu jsme vám přinesli již před více než měsícem, ale do prodeje se u nás zatím nedostal.

Samsung F490

Pro nás ještě neobvyklejší je pak model F700 rovněž s dotykovým displejem, ale také vysouvací qwerty klávesnicí. S tím jsme totiž zatím neměli čest ani my v redakci.

Samsung F700V Qbowl

Vodafone do své nabídky zařadil i smartphone Palm Treo 500v. Nejzajímavější je však nabídka operátora ve střední a nižší třídě telefonů. Zde totiž najdeme několik přístrojů pod značkou operátora. U nás známe třeba levný Vodafone 226, v Anglii je ale nabídka širší. Vodafone 810 je sympatický vysouvací telefon s Bluetooth, slotem pro paměťové karty a dvoumegapixelovým fotoaparátem. Jeho cena v předplacené sadě je v přepočtu 1600 korun.

Vodafone 810

Vodafone 716 pak nabídne rovněž Bluetooth a paměťovky, má však klasickou konstrukci, fotoaparát má rozlišení 1,3 megapixelu a telefon nabídne FM rádio.

Vodafone 716

Zajímavostí v nabídce britského Vodafonu je i lesklé véčko Sagem my300c. To nepřekvapí výbavou, ale v předplacené sadě jej seženete stejně jako Vodafone 716 za sympatických 30 liber, tedy asi 960 korun.

Sagem my300C

3 – Skypephone určuje budoucnost

Nabídka operátora 3, který v Anglii provozuje pouze 3G síť, není na neobvyklé telefony příliš bohatá. Zajímavostí je ale třeba Sony Ericsson Z750i, který se u nás u operátorů neprodává a na volném trhu se telefon prakticky jen mihnul a shánět jej budete poměrně těžko.

Sony Ericsson Z750i

Jednoznačně nejzajímavějším modelem ale je 3 Skypephone. Tedy telefon, který vznikl ve spolupráci s poskytovatelem IP telefonních služeb, společností Skype. Přístroj umožňuje snadné a bezproblémové telefonování právě pomocí Skypu, což zákazníkovi šetří peníze za hovorné. To je vpravdě revoluční krok, protože mnozí světoví mobilní operátoři se VoIP bojí jako čert kříže.

3 Skypephone

Svou výbavou Skypephone nijak nepřekvapí, jde o klasický přístroj nižší střední třídy. Cena v předplacené sadě činí 40 liber, tedy necelých 1300 korun. A to je to pravé lákadlo, i když podobně vybavený telefon najdete v Anglii možná i o trochu levněji.

Orange – zatížený na fialovou

Operátor Orange je v aktuální nabídce mobilních telefonů zatížený na fialovou barvu. Tu mají v jeho obchodech modely Samsung G600, J700 nebo LG Viewty. Mezi telefony, které u nás opět nekoupíte, znovu figuruje Samsung Giorgio Armani nebo Samsung F210 a LG KF600.

Obchody mobilních operátorů v Londýně

Zajímavá je ale hlavně nabídka levnějších přístrojů. Orange totiž nabízí telefony Alcatel, Sagem a také přístroje pod vlastní značkou. Alcatel dodává operátorovi dvojici véček OT-E227 a OT-E230. Jejich funkční výbava je pouze základní a modely se liší prakticky jen designem. Telefon stojí v předplacené sadě 10 liber s tím, že si opět musíte rovnou dalších 10 liber dobít. Celkově tak vyjde přístroj na necelých 650 korun, polovinu z této částky ale můžete provolat.

Alcatel E230

Z produkce Sagemu najdeme u Orange rovněž dva telefony – model my220x a my511x. Ty už se v konkurenci ostatních přístrojů nemohou chlubit tak nízkými cenami, jejich výbava je ale zajímavější a za my220x stále zaplatíte i s kreditem v přepočtu méně než tisícovku.

Sagem na CeBITu 2007

Pod vlastní značkou nabízí Orange rovněž dva modely – jmenují se Berlin a Tokyo a opět nabídnou pouze základní výbavu. Model Tokyo zaujme svými miniaturními rozměry, jinak ale asi nemá oproti zavedené konkurenci co nabídnout. Berlin nabídne vysouvací konstrukci a ještě obyčejnější výbavu.

Orange Berlin

U Orange zaujmou také dva chytré telefony s Windows Mobile. Jak HTC S310 tak SPV E610 patří mezi nejlevnější chytré telefony s mobilními Windows vůbec. Dražší E610 s qwerty klávesnicí pořídíte i s desetilibrovým kreditem za v přepočtu zhruba 3500 korun.

Je z čeho vybírat

Ve Velké Británii mají opravdu zákazníci z čeho vybírat. Nabídka telefonů u operátorů je daleko širší než u nás a to v celé šíři spektra. V Anglii tak koupíte velmi zajímavé low-endové modely, ale také špičkové luxusní přístroje. Telefony v předplacených sadách ale bývají v drtivé většině blokované, takže je otázkou, zda se jejich dovoz vyplatí. Rozhodně však britským zákazníkům můžeme závidět.

A to jsme pro jistotu nezmiňovali dotované ceny telefonů. I u nejdražších přístrojů jsou totiž dotace masivní a telefony k tarifu koupíte doslova za hubičku. Zatímco u nás dostanete za pověstnou korunu k základnímu tarifu vybrat maximálně z několika superlevných modelů, v Anglii můžete klidně zadarmo dostat třeba Sony Ericsson K800i. A to jistě není špatná nabídka. Naši operátoři by se (opět) měli zamyslet.

  • Nejčtenější

Vůz mu ukradli prakticky pod nosem. Našel ho díky fintě, kterou tajil

O důvodu, proč měl ve svém vozu sledovací zařízení, se Zach Khai Shin nezmínil. Sám se však nedávno přesvědčil, jak přínosný malý lokátor od Applu dokáže být. Když se vracel ke svému vozu, o jehož...

20. července 2024

Neomezené tarify spadly pod pětistovku. Moc se ovšem neradujte

Operátor O2 po vzoru konkurence už poněkolikáté po sobě přichází se slevou na vybraný tarif. Tentokrát, zdá se, vyslyšel nářky mobilních uživatelů, že již není možné si pořídit neomezený tarif pod...

19. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

FBI prolomila mobil Trumpova atentátníka. Využila osvědčenou technologii

Agentům z amerického Federálního úřadu pro vyšetřování se podařilo prolomit zabezpečení mobilu střelce Thomase Matthewa Crookse, který v sobotu na předvolebním mítinku v Pensylvánii postřelil...

17. července 2024  12:42

Vlny ho odnesly na oceán, ale měl velké štěstí. Mohli ho hledat i celé dny

Duchapřítomnost ve svízelné situaci si zachoval jeden australský surfař. Při obvyklém ranním surfování ho totiž překvapily silné vlny, které jej zavedly na oceán zhruba kilometr od pobřeží. Zpět se...

17. července 2024  7:02

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tajemství drahých mobilů. Vysoká pořizovací cena se může vyplatit

Premium

Špičkové smartphony jsou drahé. Extrémem jsou dnes některé skládací modely a také ten úplně nejdražší iPhone. V jejich případě se cena pohybuje okolo 50 000 korun. Pro mnohé zákazníky je to až...

20. července 2024

Hodinky od Applu lze předělat na legendární iPod. A není to ani drahé

Šikovné příslušenství pro hodinky Apple Watch je přetvoří v legendární přehrávač hudby iPod. Díky moderním funkcím hodinek navíc taková věc bude umět mnohem víc, než jen přehrávat hudbu.

22. července 2024

Fešák udělal spoustu kroků k lepšímu. Test Motoroly Razr 50 Ultra

Nová generace ohebného smartphonu s véčkovou konstrukcí od Motoroly má rozhodně čím zaujmout. Model Razr 50 Ultra sází především na větší vnější displej a spoustu menších kroků vpřed. Došlo však i na...

21. července 2024

Vůz mu ukradli prakticky pod nosem. Našel ho díky fintě, kterou tajil

O důvodu, proč měl ve svém vozu sledovací zařízení, se Zach Khai Shin nezmínil. Sám se však nedávno přesvědčil, jak přínosný malý lokátor od Applu dokáže být. Když se vracel ke svému vozu, o jehož...

20. července 2024

Tajemství drahých mobilů. Vysoká pořizovací cena se může vyplatit

Premium

Špičkové smartphony jsou drahé. Extrémem jsou dnes některé skládací modely a také ten úplně nejdražší iPhone. V jejich případě se cena pohybuje okolo 50 000 korun. Pro mnohé zákazníky je to až...

20. července 2024

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...