Posílejte z ICQ SMS zprávy: zdarma a bez potřeby mobilu

aktualizováno  12:26
Aktualizováno ICQ představilo s novou verzí svého klienta službu, díky níž lze online komunikovat pomocí SMS zpráv. V podporovaných sítích najdete i tuzemské O2. Zprávy jsou zdarma, v plné polní a navíc se obejdete i bez mobilního telefonu.
Posílaní SMS zpráv zdarma do sítě O2 si užijete s verzí 5.1

Posílaní SMS zpráv zdarma do sítě O2 si užijete s verzí 5.1

ICQ umožňuje od včerejšího dne zasílání SMS zpráv do sítě tuzemského operátora Telefónica O2 zcela zdarma. Zprávy navíc nejsou nijak omezeny, tudíž máte k dispozici celých 160 znaků.

Do budoucna by mohla být možnost posílání SMS zpráv dostupná ve všech tuzemských mobilních sítích. Oba zbývající operátoři se spolupráci nebrání, T-Mobile nám navíc potvrdil probíhající jednání.

"S ICQ, resp. Comgate, jsme v jednání několik měsíců. Zatím diskutujeme o obchodních podmínkách případné spolupráce," říká Martina Kemrová z T-Mobile.

"Jsme otevřeni jednání. V současné době nabízíme podobnou službu zasílaní SMS zdarma do sítě Vodafone přes naše webové stránky," komentuje novou službu Jakub Hrabovský z Vodafone.

Dle jeho slov tak bývalý Oskar rozdá týdně přibližně 4,5 milionu SMS v celkové hodnotě cca 5,7 milionu korun.

Stačí nový klient

Novou službu lze využít pomocí nejnovější verze klienta ICQ 5.1. Najdete ji zde. Uživatelé zasílající SMS prostřednictvím ICQ mohou odpověď od mobilního příjemce přečíst přímo ve svém ICQ klientu, neboť tyto zprávy se zobrazují v běžném okně ICQ.

Pro odpověď stačí v mobilním telefonu odpovědět na přijatou SMS a zpráva je odeslána zpět uživateli ICQ. Cena odpovědi odeslané z mobilního telefonu je dána tarifním programem operátora a je ve stejné výši jako cena za běžnou SMS v síti Telefónica O2.

Jak na to?

Do seznamu kontaktů stačí zadat mobilní telefonní číslo kteréhokoliv z vašich přátel a před odesláním SMS zprávy na mobilní telefon zvolit v dolní části okna zprávy ikonu telefonu.

Zprávy je možné posílat i těm uživatelům, kteří ICQ nepoužívají. Stačí je jednoduše uložit do seznamu kontaktů jako SMS kontakt, k čemuž slouží položka Přidat kontakt (Add Contact) v menu aplikace.

Zkušenosti uživatelů však upozorňují na fakt, že služba nefunguje v případě přenesených čísel. Pokud tak používáte například předvolbu 777 patřící Vodafone a přitom využíváte služeb O2, SMS zprávu vám ICQ nedoručí.

Služba se těší oblibě

„Zkušenosti z okolních zemí ukazují, že posílání SMS z ICQ na mobilní telefony se těší mimořádné oblibě, a že se jedná o službu, kterou zákazníci chtějí,“ říká David Duroň, generální ředitel Atlas.cz, který provozuje českou verzi ICQ.

„Například v Izraeli, rodné zemi ICQ, je odesílání SMS zpráv velmi populární. Službu si díky její jednoduchosti oblíbili i lidé, kteří předtím ICQ nepoužívali,“ dodává.

Autor:
 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Další z rubriky

Číňané jsou patrioti, smartphony Huawei kupují jako diví

Huawei Mate 20 Pro

Největší světový trh se smartphony se v posledním loňském čtvrtletí propadl o výrazných jedenáct procent. V Applu kvůli...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Tomuto skládacímu smartphonu můžeme říkat IQ a dvě nuly

Připravovaný ohebný smartphone IQOO

Stejně jako další výrobci oznámilo i čínské Vivo novou značku smartphonů spadající pod křídla této firmy. Nazývá se...

Najdete na iDNES.cz