Neryjte čárky do zdi, letošní rok vám pomůžeme odpočítat

  0:10aktualizováno  0:10
Do roku 2020 zbývá aktuálně 365 dnů. Víte ovšem, kolik času bude do příchodu nového roku zbývat třeba 23. července v 11:37? Zapomeňte na složité počítání, bezplatné mobilní aplikace s odpočtem času vám to prozradí na sekundu přesně. Nápomocné mohou být i v jiných situacích.

Dny či dokonce hodiny do konce roku nemusíte již počítat, zvládnou to za vás mobilní aplikace. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Nejen aplikaci Time Until od Bruna Schalche oceníte i v případě, že jste někdy v minulosti zapomněli třeba na svátek či narozeniny někoho blízkého či je před vámi významný den ve vašem životě jako třeba narození potomka či svatba. Po spuštění aplikace stačí zadat název odpočtu, nastavit čas a datum dané události a před potvrzením ještě nezapomenout zvolit připomenutí. Aplikace ji může připomenou s až dvanáctihodinovým předstihem.

Fotogalerie

Mezi jednotlivými odpočty lze přepínat jak pomocí ikonky v levém horním rohu, tak potažením obrazovky vlevo/vpravo. Nechybí ani možnost zobrazení přehledu událostí na jedné obrazovce ve formě dlaždic. Události jsou řazeny automaticky podle data, po vypnutí této funkce se řadí podle data vytvoření. Stejně automaticky aplikace informuje třeba o času, který od doby dané události již uplynul. Tuto možnost lze rovněž vypnout v nastavení.

Na domovskou obrazovku telefonu můžete přidat i widgety, které lze dále uzpůsobovat. Ovšem pozor, události z nich se nepropisují do aplikace. Plnou podporu má až její prémiová verze za 75 korun. Této investici se nevyhnete ani v případě, že budete potřebovat přidat více než deset dílčích událostí. Bezplatná verze jich více neumožní.

Widgety podporuje i aplikace Odpočítávání Dnů App & Widget, ta navíc umožní i synchronizaci událostí z kalendáře. Jednotlivé widgety s odpočtem zbývajících dnů lze barevně odlišit. V nastavení každého odpočtu je možné zvolit, které dny se mají do odpočtu započítat, vybrat tak můžete třeba pouze pracovní dny. A opět platí, že události z widgetů se neukazují v aplikaci a naopak.

Synchronizaci událostí z kalendáře umožňuje i aplikace Final Countdown - Future Time, která již po prvním spuštění informuje nejen o zbývajících dnech do Nového roku či Vánoc, ale i do nejbližšího víkendu. Zajímavostí je možnost přidávání událostí načtením čárového kódu či detailní odpočet včetně milisekund. Samozřejmostí je možnost přidání widgetu na domovskou obrazovku, v tomto případě se vybírá některá z již dříve zadaných událostí. Po kliknutí na widget se zobrazí přímo daný odpočet, z něj se lze následně přepnout do přehledu všech zadaných událostí.

Mobilních aplikací s odpočtem času, které prozradí nejen čas zbývající do následujícího roku, ale pomohou předejít i trapným situacím kvůli opomenutí důležitých životních událostí, je nespočet. A to nejen pro operační systém Android, ale rovněž pro iOS. Vždy tak bude záležet, co dotyčný od aplikace očekává. Pokud by mělo jít ovšem pouze o připomenutí každoročně se opakujících důležitých dnů, pak postačí obvyklá aplikace kalendáře.

Autor:
 

Nejčtenější

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Samsung vyklízí sklady. Před příchodem novinky výrazně zlevnil top modely

Akce

Za měsíc Samsung představí nové top modely S10, tudíž potřebuje doprodat loňské stroje. Proto na ně připravil velké...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Další z rubriky

Oppo představí rekordní mobilní foťák, bude mít desetinásobný zoom

Oppo jako první ukáže smartphone s ultrazoomem

Schopnosti fotoaparátů chytrých telefonů se v posledních letech výrazně zlepšují a postupně vytlačují základní...

Jeho děti nečetly textovky. Tak vymyslel aplikaci, kterou nejde ignorovat

Ilustrační snímek

Tuto situaci zná spousta rodičů. Napíšou textovou zprávu potomkovi, ale odpověď nepřichází. Přitom však ví, že mobil...

Nejprodávanější smartphony před Vánoci v Česku. Z drahých vedou iPhony

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Před Vánoci rozhodně nebyla nouze o zajímavé ceny telefonů. Seznamy nejčastěji prodávaných mobilů ukazují, že zatímco v...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz