Nové lokality s bezdrátovým připojením od Českých radiokomunikací

Další část bezdrátové sítě pro připojení k internetu zprovoznila společnost České radiokomunikace (ČRa).

Další část bezdrátové sítě pro připojení k internetu zprovoznila společnost České radiokomunikace (ČRa). Služba je tak nově dostupná i v lokalitách Česká Lípa, Děčín, Jablonec nad Nisou, Litoměřice, Mariánské Lázně, Rakovník, Příbram, Praha-Stodůlky, Praha-Řepy, Praha-Malešice, Tábor a Strakonice. ČIA to dnes sdělil manažer obchodního útvaru úseku telekomunikačních služeb Ján Vlček.

V dubnu firma počítá se zavedením služby v dalších 14 lokalitách v Čechách i na Moravě. Služba pod názvem BlueTone Internet-Wireless, která je součástí uceleného balíčku služeb BlueTone, je určena především pro segment malých a rozvíjejících se firem a náročnějších domácích uživatelů. Při implementaci služeb je využito technologií pracujících v pásmech 2,4 GHz a 3,5 GHz. Zákazník si může zvolit přístupovou rychlost od 64 kbit/s do 512 kbit/s na jednu účastnickou přípojku.

V současné době České radiokomunikace testují novou službu Combi, která nabídne kombinaci hlasových a internetových služeb v rámci jedné přípojky. Komerčně ji podle Vlčka začnou nabízet v průběhu dubna.

První bezdrátové sítě pro připojení k internetu letos České radiokomunikace zprovoznily pro západní část Prahy a pro okolí Hradce Králové. Až do loňského roku firma nabízela internetové služby pro domácnosti pouze prostřednictvím dceřiné společnosti Contactel. Do té se však rozhodla už nadále neinvestovat, řadu služeb nyní nabízí přímo pod hlavičkou Českých radiokomunikací.