Neutrácejte za tapety, melodie a témata. Na internetu se jich válí nespočet zdarma!

aktualizováno 
Koupili jste si někdy tapetu či vyzváněcí melodii pro svůj mobil? Pak raději zatněte před otevřením článku zuby. Na internetu totiž najdete mnoho serverů, na kterých je mobilní obsah k dispozici zcela zdarma. Jeden z nich si dnes představíme.

Komunitní servery jako je Youtube.com či MySpace.com se těší čím dál větší oblibě. Na podobném principu fungují i stránky, které si dnes blíže představíme. Jen s tím rozdílem, že ze Zedge.com si vše zdarma a legálně stáhnete bez nutnosti obcházet jakékoli zabezpečení.

Zedge.net Zedge.net Zedge.net

Toužíte například po novém tématu ve stylu iPhone pro svou Nokii 6234? Není problém. Stačí projít jednoduchou registrací a poté hledat, stahovat či uploadovat tapety, spořiče, témata, melodie či videa. Vše je přehledně roztříděno a nechybí ani hodnotící nástroje, díky nimž mohla vzniknout i hitparáda oblíbenosti.

Otevřená galerie nabízí tisíce volně stažitelných témat, tapet, videí ve formátu 3GP, melodií, obrázkových zpráv a dokonce i Java her. Seznam podporovaných telefonů je přitom velmi obsáhlý a najít si volně stáhnutelný objekt právě pro ten váš telefon nebude příliš velká potíž.

Zedge.net Zedge.net Zedge.net

Pokud nevlastníte telefon s možností připojení k počítači, pamatují na vás stránky Zedge.net svou wapovou aplikací. Zde však musíte mít na paměti, že stažení každého objektu znamená nemalý poplatek vašemu operátorovi za datové připojení. V takovém případě je třeba si rozmyslet, zda se vám Wap skutečně vyplatí.

Komunita na prvním místě

Mezi hlavní služby serveru patří možnost jednoduché komunikace mezi jednotlivými registrovanými členy. Zapojit se můžete jak do tradičních diskuzí, tak využít speciální chatovací aplikace Zedge connect. Ta vám nabídne i možnost využití webové kamery a zvuku, tzn. reálného pokecu se svými přáteli na serveru.

Zedge.net Zedge.net Zedge.net

Nemáte-li ve svém účtu ještě žádné kamarády, stačí projít seznam uživatelů, který lze filtrovat dle státu či věku, a dle sympatií si vytvořit svou virtuální partu. Z České republiky okupuje stránky Zedge.net již 406 uživatelů. Včetně mě.

Součástí stránek je i magazín Zedge Headz přinášející nejnovější střípky z telekomunikačního světa. To aby jste se nenudili v případě, že všichni kamarádi budou odpojeni.

Zedge.net Zedge.net Zedge.net

Nestačí jen brát

Aby server rostl a jeho obsah se zkvalitňoval, očekává se od celé komunity - tedy včetně vás, že bude své výtvory opět uploadovat a rozšiřovat tak seznam volně stáhnutelných objektů. Jak například vytvořit ucelené téma pro váš mobilní telefon si povíme někdy příště, přímo na Zedge.net ale můžete velmi snadným způsobem vytvářet tapety, name loga či spořiče displejů.

Zedge.net Zedge.net Zedge.net

Unikátní službou je pak Voicemaker tool, díky níž lze vytvořit velmi kvalitní melodii, ve které se ozve vámi napsaná věta. Okořenit ji můžete zvukovým efektem, intrem, outrem či hudbou v pozadí. Tato služba sice nefunguje v naši mateřštině, své využití však jistě najde. Krom vytvoření originálního vyzvánění mne napadá třeba velmi levně vygenerovaný reklamní spot do rádia.

Nyní už víte, že utrácet za obsah do mobilního telefonu nemusí být vždy ta jediná cesta, jak svůj telefon přizpůsobit obrazu svému. Pamatujte však i na to, že pouze brát nestačí. Na viděnou na Zedge.net!

Pozn. aut.: Stránky Zedge.net jsou jen jedny z mnoha webů s podobným zaměřením. Adresy na podobné služby mohou být například námětem na zdejší diskuzi.

Autor:
 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Další z rubriky

Pražská ikona patří pět dní Samsungu. Roztančil ji ve jménu Galaxy S10

Na Galaxy S10 láká Samsung laserovou show na Tančícím domě.

Vrcholná modelová řada Galaxy S slaví letos desáté výročí. Její nejnovější generaci představí Samsung ve středu 20....

Samsung ukázal největší mobilní revoluci. Zatím bude jen pro bohaté

Samsung Galaxy Fold

Konferenci v americkém San Francisku Samsung hned z kraje odstartoval ukázkou nového skládacího modelu Galaxy Fold. Je...

Porovnali jsme datové tarify v EU. Řecký Vodafone je zdaleka nejhorší

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Jak špatné jsou tuzemské tarify oproti nabídce v jiných zemích Evropské unie? Zkusili jsme je porovnat a dobrá zpráva...

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na iDNES.cz