Krutá pomsta za nadměrné používání mobilu. Dceři v noci načernila oči

  0:17aktualizováno  0:17
Zamezit dětem v přístupu k moderním technologiím je téměř nemožné. Rodiče tak třeba trápí, kolik času potomci tráví nad mobilem. Jedné matce z Thajska však došla trpělivost. Zvolila přitom zvláštní způsob, jak dceru od nadměrného používání mobilu odradit. Experti varují, aby ji další rodiče nenapodobovali.

Rodiče si neví rady s dětmi, které visí příliš často na mobilu. Thajská matka se tomu rozhodla udělat přítrž netradiční cestou. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Odmala na nich koukají na pohádky, prohlížejí si obrázky, později na nich hrají hry. Omezit čas trávený s mobilem v ruce je u dětí velmi obtížné. Od útlého věku jej totiž berou jako samozřejmost. Zkusíte-li jim ho odejmout, nejsou výjimkou hysterické scény. Rodiče proto zkouší různé způsoby, jak své děti tohoto zlozvyku zbavit. K opravdu netradičnímu přistoupila jedna matka z Thajska.

V posledních dnech internet bavily snímky malé holčičky s „pandíma“ očima. Nešlo přitom o výsledek dětské hry, nebyla to ani součást pandí masky po dětské párty. Matka totiž dceru soustavně upozorňovala, že tráví příliš času hraním na mobilu. Varovala ji, že jí kvůli tomu zčernají oči. Dcera nevěřila, Matka se proto rozhodla, že ji tohoto zlozvyku nadobro odnaučí. A tak jí v noci, když holčička spala, okolo očí nanesla tmavé oční stíny. Probuzení do nového dne tak bylo pro dceru šokem.

14.července 2019 v 05:05, příspěvek archivován: 12.srpna 2019 v 13:57

Saya dah cuba. Ianya berkesan!
Anak saya ni suka main telefon.
Saya nasihatkan dia kalau asik main telefon, mata dia akan hitam.
Dia tak percaya.
Jadi saya hitamkan keliling matanya pada waktu tidur....
Esoknya saya bagikan cermin untuk dia lihat sendiri.
Trauma dia.
Kelakar dan Serba salah saya.

„Poté, co se probudila a viděla se v zrcadle, vykřikla,“ informovala matka malajský portál Sinchew. Plačící dceru následně varovala, aby už tolik nehrála na smartphonu.

Z fotografií holčičky s „pandíma“ očima se stala virální záležitost. Přispěli k tomu i sami její rodiče, kteří ve velkém oslovovali své přátelé s výzvou, aby to vyzkoušeli i na svých dětech. Byli přesvědčeni, že je to dobrý způsob, jak je zbavit takového zlozvyku. V jednom se rodiče skutečně shodli: čas dětí trávený s mobilem je nutné korigovat.

První mobil pro dítě? Už v sedmi letech, překvapili v průzkumu Češi

Výzvu rodičů „pandí“ holčičky ovšem odborníci nepovažují za správnou cestu. Malajská zdravotní instituce fotografie holčičky sdílela s varováním, že malajští rodiče by se měli takového řešení vyvarovat. Z pohledu rodičů nejspíš nevinný žert by se totiž mohl podepsat na psychice dítěte.

„Vyděšení vašeho dítěte takovým žertem může mít za následek traumatický zážitek, který zůstává v jejich dlouhodobé paměti,“ uvedla s tím, že rozhodně takový způsob zbavení se zlozvyku nelze doporučit.

Jen chtěla malé dítě zabavit mobilem. Stálo jí to 10 000 korun za gauč

Odborníci uznávají, že je pouze na zvážení rodičů, jak budou své děti vychovávat, ale obdobné žertování nepovažují za zrovna vhodnou výchovnou metodu. A rozdílné postoje panují i mezi uživateli internetu. Zatímco jedni považují krok malajské matky za dobrý žert, jiní ji odsuzují za to, že svému dítěti vědomě způsobila trauma.

Jak řešíte nadměrné používání mobilu u svých dětí vy? Podělte se v diskuzi.

Zvolila matka vhodný způsob, jak dceru odradit od mobilu?

Autor:

Nejčtenější

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Krutá pomsta za nadměrné používání mobilu. Dceři v noci načernila oči

Ilustrační snímek

Zamezit dětem v přístupu k moderním technologiím je téměř nemožné. Rodiče tak třeba trápí, kolik času potomci tráví nad...

Kdo se v tom má vyznat? Nové iPhony se zase budou jmenovat jinak

iPhone 11

Po loňské změně velkého modelu na přívlastek Max nás letos u nových iPhonů čeká nejspíše další změna. Spekuluje se, že...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Má dva displeje a výkonnější procesor než Note 10. Stojí přitom polovinu

Nubia Z20

Loni čínská Nubia uvedla na trh vskutku netradiční smartphone s displejem i na zádech. Nyní tato někdejší luxusní...

Další z rubriky

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Komu se povede „hacknout“ iPhone, tomu Apple vyplatí milion dolarů

iPhone XS Max

Apple výrazně zvýšil odměny pro hackery, kteří umějí vypátrat slabiny v jeho mobilním operačním systému iOS. Pokud se...

Poslední manažerský mobil převálcovaly Instagram, YouTube a mobilní hry

Prezentace Samsungu Note 10 v New Yorku

Samsungy řady Note jsou považované za poslední manažerské či byznysové telefony. Sám výrobce je takto uváděl a ukazoval...

Najdete na iDNES.cz