Hudba v autě – od čeho máte hands-free

aktualizováno 
Máte v autě hands-free a současně rádio? Umí váš mobil přehrávat MP3 nebo máte zvlášť MP3 přehrávač? Tak proč ještě neposloucháte svoje MP3 nahrávky v autě?

Motorola T605 HF | foto: Motorola

Řada řidičů už určitě přemýšlela o tom, že by bylo skvělé připojit svůj MP3 přehrávač nebo mobil s podporou přehrávání hudby k audio systému svého auta, a poslouchat tak v autě svoji oblíbenou muziku.

Jistě, existují autorádia s podporou MP3, dokonce i ta s USB portem umožňující připojení flash paměti. Má to ale jeden zádrhel, hudbu musíte kopírovat na několik míst, a to se ne úplně každému chce.

Přece, když už máte svoji hudbu v telefonu nebo přehrávači, proč ji kopírovat ještě někam? Existují řešení třeba pro přehrávače Apple, ale ne každý chce mít iPod. A přitom však máte telefon připojený k audio systému prostřednictvím hands-free. Tak proč to nevyužít. S řešením přišla Motorola.

Motorola Automotive Music & Hands-free System T605

Jak už poněkud komplikovaný název napovídá, T605 je kompletním řešením hudby a telefonování ve vašem autě. Motorola, jako jeden z mála výrobců, už nějakou dobu do svých výrobků integruje podporu stereo Bluetooth profilu, který umí do reproduktorů přenést nejen vyzvánění, ale také hudbu.

Motorola T605 HF

V drtivé většině případů hands-free sady nepodporují stereo Bluetooth profil a proto lze do reproduktorů přenést hovor, ovšem nikoliv už hudbu. T605 funguje samozřejmě i jako klasická Bluetooth hands-free sada, takže pokud to vaše autorádio umožní, mohou jeho reproduktory posloužit i pro telefonování. Jenže to není vše, co nová HF sada od Motoroly dokáže.

Hands-free Motorola T605 totiž podporuje kromě standardních profilů hands-free (HFP) a headset (HSP), také Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) a Audio Video Remote Control Profile (AVRCP), které jsou určeny pro přenos MPEG-1,2 Audio, MPEG-2,4 AAC, ATRAC a MP3.

Motorola T605 HF

Z mobilu (i ten musí podporovat A2DP profil) připojeného k hands-free T605 můžete potom přes audio systému svého auta poslouchat hudbu uloženou v telefonu nebo na jeho paměťové kartě. Dokoupit si můžete také Bluetooth adaptér pro MP3 přehrávače, případně jej připojit pomocí kabelu s 3,5mm jackem. Kromě mobilu tak můžete k T605 připojit i libovolný MP3 přehrávač. Připojení přes Bluetooth usnadní patentovaná technologie EasyPair.

Motorola T605 HF

Profil A2DP optimalizuje přenos aby byl bezproblémový. Jak asi čekáte, T605 je vybavena technologiemi pro potlačení šumu a echa, a také pro potlačení okolních zvuků v případě že telefonujete. Navíc podporuje plný duplex.

Jak jsme zvyklí z přenosných hands-free sad, v případě příchozího hovoru dojde k pozastavení přehrávání hudby, a tak můžete bez problémů přijmout hovor – a to platí i v případě připojeného MP3 přehrávače.

Motorola T605 by měla být k dispozici v průběhu první poloviny roku 2007.

Autor:
 

Nejčtenější

iPhony s Androidem. Googlu se začíná se smartphony dařit

Google Pixel 3

Google v loňském roce představil třetí generaci svých vlastních smartphonů Pixel. Prodeje starších řad byly slabé, nyní...

Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat

Huawei P30 Pro v pouzdře Spigen

Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Samsung S10 známe už dlouho a nyní se...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Radíme počkat, ve slevě to bude hit. Recenze Honoru 10 Lite

Honor 10 Lite

O telefony střední třídy není u Honoru nouze a nejčerstvější přírůstek do portfolia ukazuje, že teď je čas na velmi...

Fotka prozradila, že Samsung půjde u S10+ proti proudu

Uniklé rendery samsungů S10, S10+ a S10e

Sluchátkový konektor jack 3,5 milimetru se z nových smartphonů pomalu vytrácí. Ale Samsung si je vědom, že tato výbava...

Další z rubriky

Obviňují nás z něčeho, co jsme neudělali, řekl šéf Huawei ČR

Ředitel společnosti Huawei pro ČR a SR Radoslaw Kedzia v diskusním pořadu...

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost loni varoval před používáním technologií čínských značek, Huawei...

Takto budou vyzvánět nové samsungy. Poslechněte si melodii

Samsung představil novou úpravu specifické vyzváněcí melodie vrcholné řady...

K řadě mobilů, ačkoli je nevidíte, poměrně snadno přiřadíte jejich výrobce. Stačí, aby zazvonily. Mnozí uživatelé se...

Hitem smartphonů s Androidem má být pokročilé 3D skenovaní

Oppo R17 Pro/RX17 Pro

Smartphony s Androidem mají dostat nové funkce, které mají přesvědčit zákazníky, aby si koupili nový přístroj. Klíčovou...

Najdete na iDNES.cz