Duchové už se mobilů nebojí, naučili se totiž telefonovat

aktualizováno 
Duchové jdou s dobou. Místo složitého zjevování se teď ze záhrobí telefonují. Volají v noci, ze skrytých čísel a často jim není dobře rozumět. Tvrdí to alespoň výzkumníci z Velké Británie.

Na statistiky typu třetina Američanů telefonuje při obědě nebo polovina lidí platí za mobil víc, než by museli, jsme si už zvykli. Nepřekvapí nás ani zjištění, jaké sexuální poloze dávají přednost milovníci Androidu a jaké příznivci iPhone. Ale co byste řekli tomu, že třetina duchů si oblíbila mobilní telefony jako prostředek svých rejdů?

Strašidla, duchové a jiné paranormální bytosti jdou zjevně velmi bystře s dobou. Alespoň podle toho, co hlásá "odborník na paranormální aktivity" Phil Hayes se svými kolegy z Paranormal Research Association z Velké Británie. Podle něj duchové už rezignovali na klasické metody, jako zjevování se na hradbách za úplňku, hýbání s předměty nebo dusání neviditelnými kroky po vrzavých schodech věží. Až třetina se jich projevuje mnohem moderněji: svým pozůstalým telefonuje z onoho světa na jejich mobilní telefony.

Jak takový hovor poznáme? Osoba se vám zásadně nepředstaví (duchové pravděpodobně nestudovali žádnou příručku slušného chování), hlas zní těžce a vzdáleně, obsah slov nebývá moc srozumitelný, hodina telefonátu obvykle noční (nespleťe si ale ducha s kamarádem pod parou, který vám volá o půlnoci), a číslo se hlásí buď jako skryté, nebo například skládající se ze samých nul.

Zajímavé je, že s něčím takovým zásadně nesouhlasí současný viceprezident britské Společnosti pro psychický výzkum Tony Cornell, taktéž z Velké Británie. Ten totiž tvrdí, že duchové se mobilů bojí. Za posledních 15 let, kdy se telefony masivně rozšířily, prý počet situací, kdy je někdo zahlédne, rapidně klesá.

Redakce Mobil.cz dodává: Ať tak či tak, člověk nestačí zírat, jakými problémy se někdo zabývá. Na druhou stranu, na rozdíl od dalších psychologických analýz vlastníků Androidů a iPhonů se nedá "duchařskému mobilnímu šetření" upřít originalita. Ať žijí duchové! A budeme rádi, pokud nám některý z nich laskavě zavolá do redakce (jen prosím ne v noci, ale v běžné pracovní době), rádi bychom jako obvykle problematiku podložili redakčním testem.

Autor:

Herní veletrh E3

11. - 14. června se koná nějvětší herní veletrh E3 2019. Můžeme se těšit na ohlášení nových titulů pro PC, konzole a také stále populárnějších her pro mobilní zařízení.

Nejčtenější

Na české operátory u moře zapomeňte. Chorvatští vám dají neomezená data

Ilustrační snímek

Již dva roky využíváme mobilní služby v EU za stejných podmínek jako doma. Tedy i v Chorvatsku, kam na dovolenou míří...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Podobnost čistě náhodná. Tarif Vodafonu nekopírujeme, brání se T-Mobile

T- Mobile.

Tarif s 10 GB dat, a to bez závazku? Není problém. Nové zákazníky na něj aktuálně láká T-Mobile. Lidé přitom poukazují...

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

Trumpovi má vadit špionský foťák huaweie, který se prodává i v Česku

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií přijal v Bílém domě českého...

V kauze Huawei vs. USA se stále spekuluje o skutečných příčinách zařazení firmy na černou listinu. Objevují se i...

Další z rubriky

Chtěli být letos jedničkou. Teď přiznávají, že kvůli USA nebudou

MWC 2019

Huawei byl do dubna kometou světového trhu se smartphony. Jeho růst byl impozantní, a tak to vypadalo, že se už letos...

Zakázat mobily, nebo je trpět. České školy stále tápou

Ve Francii už děti mobil ve škole nepoužijí ani o přestávkách

Zatímco podle loňského průzkumu by čeští rodiče uvítali plošný zákaz používání mobilů na školách, jejich vedení se v...

Prodali jsme víc, než uvádíte, opřelo se Xiaomi do analytiků

Analytici podhodnotili prodeje Xiaomi

Čtvrtletní výsledky prodejů smartphonů často zveřejňují sami výrobci. Agentury se proto musí spolehnout na vlastní data...

Najdete na iDNES.cz