Duchové už se mobilů nebojí, naučili se totiž telefonovat

aktualizováno 
Duchové jdou s dobou. Místo složitého zjevování se teď ze záhrobí telefonují. Volají v noci, ze skrytých čísel a často jim není dobře rozumět. Tvrdí to alespoň výzkumníci z Velké Británie.

Na statistiky typu třetina Američanů telefonuje při obědě nebo polovina lidí platí za mobil víc, než by museli, jsme si už zvykli. Nepřekvapí nás ani zjištění, jaké sexuální poloze dávají přednost milovníci Androidu a jaké příznivci iPhone. Ale co byste řekli tomu, že třetina duchů si oblíbila mobilní telefony jako prostředek svých rejdů?

Strašidla, duchové a jiné paranormální bytosti jdou zjevně velmi bystře s dobou. Alespoň podle toho, co hlásá "odborník na paranormální aktivity" Phil Hayes se svými kolegy z Paranormal Research Association z Velké Británie. Podle něj duchové už rezignovali na klasické metody, jako zjevování se na hradbách za úplňku, hýbání s předměty nebo dusání neviditelnými kroky po vrzavých schodech věží. Až třetina se jich projevuje mnohem moderněji: svým pozůstalým telefonuje z onoho světa na jejich mobilní telefony.

Jak takový hovor poznáme? Osoba se vám zásadně nepředstaví (duchové pravděpodobně nestudovali žádnou příručku slušného chování), hlas zní těžce a vzdáleně, obsah slov nebývá moc srozumitelný, hodina telefonátu obvykle noční (nespleťe si ale ducha s kamarádem pod parou, který vám volá o půlnoci), a číslo se hlásí buď jako skryté, nebo například skládající se ze samých nul.

Zajímavé je, že s něčím takovým zásadně nesouhlasí současný viceprezident britské Společnosti pro psychický výzkum Tony Cornell, taktéž z Velké Británie. Ten totiž tvrdí, že duchové se mobilů bojí. Za posledních 15 let, kdy se telefony masivně rozšířily, prý počet situací, kdy je někdo zahlédne, rapidně klesá.

Redakce Mobil.cz dodává: Ať tak či tak, člověk nestačí zírat, jakými problémy se někdo zabývá. Na druhou stranu, na rozdíl od dalších psychologických analýz vlastníků Androidů a iPhonů se nedá "duchařskému mobilnímu šetření" upřít originalita. Ať žijí duchové! A budeme rádi, pokud nám některý z nich laskavě zavolá do redakce (jen prosím ne v noci, ale v běžné pracovní době), rádi bychom jako obvykle problematiku podložili redakčním testem.

Autor:
 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

První oběť obchodní války. Google poslal ke dnu nový Honor 20 Pro

Honor 20 a 20 Pro

Rozpačité představení novinek od Honoru následuje další překvapivá informace. Model 20 Pro nedostal Android certifikaci...

Čistka telefonů od Huaweie pokračuje. Google je smazal ze svého webu

Huawei P30 Pro

Špičkové modely P30 Pro a dosud nevydaný skládací Mate X byly odstraněny z oficiálních stránek operačního systému...

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

Vodafone naštval zákazníky. Kvůli změně účtování hovorů zaplatí více

Ilustrační snímek

Vodafone od července razantně mění způsob účtování hovorů u předplacených karet. Namísto současné tarifikace 60+1, kdy...

Další z rubriky

Další facka pro čínský Huawei. Britské firmy od něj dávají ruce pryč

Ilustrační snímek

Největší britský mobilní operátor EE oznámil, že nebude jako součást svých 5G služeb nabízet telefony Huawei. A to až...

Čistka telefonů od Huaweie pokračuje. Google je smazal ze svého webu

Huawei P30 Pro

Špičkové modely P30 Pro a dosud nevydaný skládací Mate X byly odstraněny z oficiálních stránek operačního systému...

Chtěl být jedničkou, teď analytici Huaweii předpovídají krušné časy

Huawei P30 Pro

Až o čtvrtinu by mohl podle analytiků oslovených agenturou Reuters klesnout společnosti Huawei odbyt smartphonů....

Najdete na iDNES.cz