Chcete volání zadarmo a TV v mobilu? Tyto služby klepou na dveře

aktualizováno 
Nový balíček služeb X-Series přinese televizi, volání přes Skype i vzdálené programování nahrávání na televizi. Dle slov jeho tvůrců přinese plnohodnotný internet do mobilu. Jak se vám líbí spojení gigantů?

Volejte zdarma a dívejte se na televizi | foto: Mobil.iDNES.cz

Co může vzniknout ze spolupráce takových gigantů jako je Hutchison 3G, Skype, Sling Media, Yahoo!, Nokia, Google, eBay, Microsoft, Orb a Sony Ericsson? Služba, která by se možná líbila i nám. Balíček  X-Series je totiž opravdová lahůdka.

Spojení hned několika důležitých hráčů na trhu mobilní zábavy dává tušit, že výsledek nebude žádný odvar. Ostatně o potížích Hutchison 3G ve Velké Británii i Itálii si už cvrlikají vrabci na střeše, a tak jde možná o jeden z posledních pokusů o záchranu.

Základním stavebním kamenem je ohlášená globální spolupráce mezi Hutchison 3G na jedné straně a významnými internetovými firmami Sling Media, Orb a Google, které doplnily již dříve ohlášenou spolupráci se Skypem, Microsoftem a Yahoo!

Zákazníci operátora 3, kteří si pořídí balíček X-Series, budou moci telefonovat přes Skype, posílat zprávy přes Yahoo! a Windows Live Messenger, sledovat televizi přes službu Sling a díky službě Orb zase vzdáleně přistupovat ke svému počítači.

3 X-Series pack

3 X-Series pack 3 X-Series pack

3 X-Series pack 3 X-Series pack

Součástí balíčku X-Series bude:

 • Telefonování prostřednictvím Skype
  Zákazníci v síti 3 si budou moci volat mezi sebou ze Skype na Skype zcela zdarma bez jakéhokoli omezení. Zdarma bude také volání z PC verze Skype na mobilní Skype a obráceně.
 • Sledování TV prostřednictvím služby Slingbox
  Pokud si majitel balíčku X-Series zakoupí také službu Slingbox, bude moci na mobilu sledovat jakékoli TV služby, které má doma.
  Stačí mít v PC příslušnou televizní kartu a na mobilu můžete sledovat pozemní TV vysílání, internetové programy či satelitní nebo kabelovou televizi. Navíc budete moci na dálku nastavit nahrávání svého oblíbeného pořadu, který jste si zapomněli nastavit z domova.
 • Vzdálený přístup k PC
  S pomocí služby Orb bude možné vzdáleně přistupovat k multimediálním souborům uloženým na pevném disku domácího počítače. Odkudkoli si tak budete moci do mobilu stáhnout hudební soubory, seznamy skladeb, fotky nebo videa.
  Služba Orb připraví speciální rozhraní pro balíček X-Series, takže bude optimalizována pro přístup z mobilních telefonů.
 • Posílání zpráv
  Majitelé balíčku X-Series budou moci přijímat a odesílat zprávy na Windows Live Messenger nebo Yahoo! Messenger a to bez ohledu na to, jestli adresát používá jednu ze služeb na mobilu nebo na PC. Odesílání i odesílání zpráv mezi X-Series mobily bude zdarma.
 • Přístup na internet
  Majitelé balíčku budou moci bez omezení přistupovat na internet a využívat vyhledávácích služeb Google a Yahoo!

„Rychlý mobilní internet je přirozeným krokem ve vývoji mobilních služeb. Náš balíček X-Series přinese opravdový internet do mobilních telefonů. Díky spolupráci se silnými partnery nabídne naše nová služba přesně to, nač naši zákazníci čekají,“ řekl Canning Fok, výkonný ředitel skupiny Hutchison Whampoa.

3 X-Series pack

3 X-Series pack 3 X-Series pack

3 X-Series pack 3 X-Series pack

Službu začne 3 nabízet ve Velké Británii již od 1. prosince, na ostatních trzích v prvních měsících roku 2007. Balíček bude – podobně jako je to u vysokorychlostního internetu zvykem – nabízen za paušál, v jehož rámci bude přístup k internetu i některé další služby. Na využívání bude aplikována FUP a za příplatek bude možné balíček využívat i při roamingu.

3 X-Series pack

Služba bude zatím dostupná na prvních dvou telefonech - Nokia N73 a Sony Ericsson W950i. Další mají ale rychle přibývat.

Autor:
 

Nejčtenější

iPhony s Androidem. Googlu se začíná se smartphony dařit

Google Pixel 3

Google v loňském roce představil třetí generaci svých vlastních smartphonů Pixel. Prodeje starších řad byly slabé, nyní...

Huawei neuhlídal špičkový P30 dlouho před premiérou. Takto bude vypadat

Huawei P30 Pro v pouzdře Spigen

Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Samsung S10 známe už dlouho a nyní se...

Radíme počkat, ve slevě to bude hit. Recenze Honoru 10 Lite

Honor 10 Lite

O telefony střední třídy není u Honoru nouze a nejčerstvější přírůstek do portfolia ukazuje, že teď je čas na velmi...

Xiaomi chystá telefon s displejem, jaký nemá nikdo jiný

Koncept smartphonu Xiaomi s ohnutým displejem na všech čtyřech stranách

Ačkoliv už mnoho telefonů na trhu se dá označit jako „bezrámečkové“, Xiaomi chce tento koncept dotáhnout k dokonalosti....

Apple vydělal na Googlu přes 200 miliard korun. Je to zlatý důl

Apple XS Max stojí jmění. Za nejvyšší verzi vydáte přes 43 tisíc korun.

Díky přednastavenému internetovému vyhledávači od Googlu vydělal Apple loni astronomickou sumu. A i když se prodeje...

Další z rubriky

Xiaomi chystá telefon s displejem, jaký nemá nikdo jiný

Koncept smartphonu Xiaomi s ohnutým displejem na všech čtyřech stranách

Ačkoliv už mnoho telefonů na trhu se dá označit jako „bezrámečkové“, Xiaomi chce tento koncept dotáhnout k dokonalosti....

Koncept „ostružinového“ smartphonu vypadá skvěle. Má unikátní konstrukci

Designový koncept BlackBerry Alpha se sendvičovou konstrukcí

Mobily s vysouvací konstrukcí nebyly před nástupem smartphonů ničím neobvyklým, dnes je ovšem tato koncepce výjimkou....

Tomuto skládacímu smartphonu můžeme říkat IQ a dvě nuly

Připravovaný ohebný smartphone IQOO

Stejně jako další výrobci oznámilo i čínské Vivo novou značku smartphonů spadající pod křídla této firmy. Nazývá se...

Ford 3.5t odtah na 5.3m/1.4t
Ford 3.5t odtah na 5.3m/1.4t

r.v. 2011, naj. 325 238 km, diesel
513 040 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz